Newsroom 06.03.2023

Koniec zimy i nadchodząca wiosna to najlepszy czas, aby zabrać się za porządki w ogrodzie. Pogoda jest jeszcze bardzo zmienna i można spodziewać się zarówno przymrozków, jak i słonecznych dni. Mimo to zgodnie z rytmem przyrody wszystko budzi się do życia. Nie warto zatem odkładać prac na później. Kalendarz ogrodnika na marzec jest wypełniony po brzegi. Obejmuje takie prace jak przycinanie drzewek i sadzenie niektórych gatunków roślin.

Czytaj artykuł 

Zimą i wczesną wiosną w sklepach i kwiaciarniach pojawiają się piękne krzaczaste rośliny z licznymi kolorowymi kwiatami, które wyglądem przypominają margerytki. To cynerarie. Ja uprawiać te urokliwe kwiaty? Co zrobić, aby długo i obficie kwitły? Poznaj tajniki uprawy cynerarii.    

Czytaj artykuł 

Hurma wschodnia to drzewo wydające popularne owoce kaki. Czy możliwa jest uprawa tej rośliny w Polsce? Sprawdźcie, jakie warunki należy jej zapewnić, aby wydała plon.

Czytaj artykuł 

Ślimaki to uciążliwe szkodniki, które potrafią uprzykrzyć życie niejednemu ogrodnikowi. Wygryzają dziury w liściach i kwiatach oraz pozostawiają po sobie śluzowate ślady o nitkowatym kształcie. Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Wystarczy, że posadzisz rośliny, które je odstraszą.

Czytaj artykuł 

Istnieją pewne zasady dobrego sąsiedztwa, które pomogą ci w uprawie warzyw obok siebie w ogrodzie. Zanim zaczniesz wysiewy i rozsady, upewnij się czy wybrane przez ciebie rośliny mogą obok siebie rosnąć i się rozwijać, czy wręcz przeciwnie - ich sąsiedztwo zaburzy ich wzrost oraz będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się chorób. Podpowiadamy, jakie warzywa sadzić obok siebie, a jakich połączeń lepiej unikać, jeśli chcemy zebrać obfity plon.

Czytaj artykuł 

Instytut Ogrodniczy w Skierniewicach poinformował o wyhodowaniu nowej dwupiętrowej odmiany malin o nazwie 'Skierka', która owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się nowa odmiana i jakie są zasady jej uprawy.

Czytaj artykuł 

Popiół drzewny uważany jest za odpad, dlatego najczęściej ląduje w śmietniku. Wcale nie musi tak być. Okazuje się, że popiół ma wiele cennych właściwości, które aż proszą się, by je wykorzystać. Idealnie sprawdzi się podczas nawożenia roślin, walki ze szkodnikami, a nawet czyszczenia kostki brukowej. Dowiedz się, jak wykorzystać popiół drzewny w domu i w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.