Newsroom 06.03.2023
Koniec zimy i nadchodząca wiosna to najlepszy czas, aby zabrać się za porządki w ogrodzie. Pogoda jest jeszcze bardzo zmienna i można spodziewać się zarówno przymrozków, jak i słonecznych dni. Mimo to zgodnie z rytmem przyrody wszystko budzi się do życia. Nie warto zatem odkładać prac na później. Kalendarz ogrodnika na marzec jest wypełniony po brzegi. Obejmuje takie prace jak przycinanie drzewek i sadzenie niektórych gatunków roślin.
Czytaj artykułZimą i wczesną wiosną w sklepach i kwiaciarniach pojawiają się piękne krzaczaste rośliny z licznymi kolorowymi kwiatami, które wyglądem przypominają margerytki. To cynerarie. Ja uprawiać te urokliwe kwiaty? Co zrobić, aby długo i obficie kwitły? Poznaj tajniki uprawy cynerarii.
Czytaj artykułHurma wschodnia to drzewo wydające popularne owoce kaki. Czy możliwa jest uprawa tej rośliny w Polsce? Sprawdźcie, jakie warunki należy jej zapewnić, aby wydała plon.
Czytaj artykułŚlimaki to uciążliwe szkodniki, które potrafią uprzykrzyć życie niejednemu ogrodnikowi. Wygryzają dziury w liściach i kwiatach oraz pozostawiają po sobie śluzowate ślady o nitkowatym kształcie. Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Wystarczy, że posadzisz rośliny, które je odstraszą.
Czytaj artykułJakie warzywa sadzić obok siebie w ogrodzie? Które warzywa nie zniosą towarzystwa innych? [PORADNIK]
Istnieją pewne zasady dobrego sąsiedztwa, które pomogą ci w uprawie warzyw obok siebie w ogrodzie. Zanim zaczniesz wysiewy i rozsady, upewnij się czy wybrane przez ciebie rośliny mogą obok siebie rosnąć i się rozwijać, czy wręcz przeciwnie - ich sąsiedztwo zaburzy ich wzrost oraz będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się chorób. Podpowiadamy, jakie warzywa sadzić obok siebie, a jakich połączeń lepiej unikać, jeśli chcemy zebrać obfity plon.
Czytaj artykułInstytut Ogrodniczy w Skierniewicach poinformował o wyhodowaniu nowej dwupiętrowej odmiany malin o nazwie 'Skierka', która owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się nowa odmiana i jakie są zasady jej uprawy.
Czytaj artykułPopiół drzewny uważany jest za odpad, dlatego najczęściej ląduje w śmietniku. Wcale nie musi tak być. Okazuje się, że popiół ma wiele cennych właściwości, które aż proszą się, by je wykorzystać. Idealnie sprawdzi się podczas nawożenia roślin, walki ze szkodnikami, a nawet czyszczenia kostki brukowej. Dowiedz się, jak wykorzystać popiół drzewny w domu i w ogrodzie.
Czytaj artykuł