Artykuły

Styl boho, początkowo zarezerwowany do tzw. dorosłych wnętrz, dziś równie chętnie wybierany jest do pokojów nastolatek. Co ciekawe, często łączony jest w takich aranżacjach ze stylistyką glamour. Chcesz wiedzieć, jak wygląda młodzieżowy pokój w stylu boho glamour? Zastanawiasz się, jak urządzić wnętrze boho dla dziewczynki? Podpowiadamy!

Czytaj artykuł 

Nazywana sercem domu kuchnia każdego dnia przyciąga tłumy – może nie dosłownie, ale z pewnością wielu z nas spędza w niej sporo czasu, wspólnie gotując lub planując posiłki. Stworzona do pracy, a nie tylko do podziwiania, narażona jest na nieustanne pojawianie się rozmaitych zabrudzeń. Co zrobić, gdy kuchnia zestarzała się i straciła swój urok, a nie chcesz przeprowadzać generalnego remontu wnętrza? Sprawdź, jak odświeżyć kuchnię bez kupowania nowych rzeczy. Oto sprawdzone metody, jak tanio odświeżyć kuchnię.

Czytaj artykuł 

Stosowanie kleju entomologicznego do walki z mszycami budzi wiele kontrowersji. Choć jest on skuteczny i uniemożliwia mrówkom wspinaczkę na drzewa i transportowanie mszyc, które osłabiają rośliny, to ma pewne wady. Może być zagrożeniem dla pożytecznych owadów i ptaków. Podpowiadamy, czym jest klej entomologiczny i jak bezpiecznie go stosować.

Czytaj artykuł 

Truskawki to jedne z najczęściej wybieranych owoców. Według wielu ogrodników najlepiej smakują te pochodzące z własnych upraw. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób decyduje się posadzić truskawki w ogródku. Warto jednak pamiętać o wykonaniu wiosennego oprysku. Jest niezwykle ważny, ponieważ może zapobiec rozwojowi niebezpiecznych dla rośliny chorób.

Czytaj artykuł 

Róże to bez wątpienia jedne z najbardziej pożądanych roślin wśród miłośników ogrodnictwa. Tworzą bardzo okazałe kwiaty, które zaskakują nas bogactwem form i barw. Wiosna to czas, kiedy musimy zadbać o krzaki, dzięki czemu będą ciszyć oczy długim i spektakularnym kwitnieniem. W tym okresie możemy przystąpić do przycinania róż, jest to też ostatni dzwonek, by je przesadzić. Podpowiadamy, jak to zrobić dobrze i bez szkody dla roślin.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Ta niepozornie wyglądająca roślinka w przydomowej uprawie ma same zalety. Okrywa całe połacie terenu głęboką zielenią, a wszystko bez większego wsparcia słońca, ponieważ kopytnik pospolity potrzebuje go naprawdę niewiele. Co więcej, to rodzimy gatunek zimozielony, któremu niestraszne są ujemne temperatury, dlatego nawet w czasie mrozów będzie on żywą dekoracją ogrodu. Dowiedz się, jak uprawiać kopytnik pospolity, nie byle jaką roślinę, wyróżnioną nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za niezwykłe walory ogrodowe.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Kosmosy, nazywane również onętkami lub warszawiankami, to jedne z najpiękniejszych roślin na letnich rabatkach. Delikatne, zwiewne, kolorowe i przede wszystkim proste w uprawie kwiaty może mieć na swojej działce każdy ogrodnik, nawet ten początkujący. Pięknem onętek możemy cieszyć się nawet kilka tygodni wcześniej niż zwykle, jeśli zastosujemy pewną prostą metodę. Sprawdź, kiedy i jak wysiewać kosmosy, żeby szybko zakwitły.

Czytaj artykuł 

Uprawa pomidorów we własnym ogrodzie daje mnóstwo satysfakcji. Są one zdecydowanie smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie i, co najważniejsze, pozbawione chemii oraz sztucznych dodatków. Niestety przy produkcji rozsady w domu możemy napotkać różne problemy. Jednym z nich jest żółkniecie sadzonek pomidorów. Jest to wyraźny sygnał, że roślinom coś dolega. Dlaczego sadzonki pomidorów żółkną oraz jak je pielęgnować, aby uniknąć takich problemów? Podpowiadamy.  

Czytaj artykuł 

Nie tylko rośliny ozdobne zapewniają naszemu ogrodowi piękny wygląd. Trawnik jest jego równie ważną częścią. Zaniedbany może odbierać naszej działce uroku, a nawet wygody. Dlatego jeśli zauważyłeś pomiędzy trawą pierwsze oznaki chwastów, szybko działaj. Prosty oprysk pomoże ci uporać się z nawet najbardziej uporczywymi niechcianymi gośćmi.

Czytaj artykuł 

Duże, zdrowe drzewo stanowi cenny element architektury ogrodowej, a przy tym jest schronieniem dla ptaków oraz innych istot żywych. Z kolei dla nas to źródło cienia, naturalny filtr powietrza oraz zielona, efektowna dekoracja przestrzeni wokół domu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy drzewo obumarło, jego atrakcyjność spadła i zaczęło ono stanowić zagrożenie dla użytkowników działki? Czy na wycięcie suchego drzewa trzeba mieć pozwolenie? Sprawdziliśmy, które okazy można przyciąć lub usunąć od ręki, a które wymagają urzędowych pozwoleń – przeczytaj, zanim sięgniesz po piłę.

Czytaj artykuł 

W poprzednich latach zdarzyło ci się, że zebrane z grządki marchewki były krzywe, powykręcane lub rozdwojone? W tym roku zapewne chcesz tego uniknąć. Deformacja korzeni tego warzywa jest problemem, który może dotknąć każdego ogrodnika – zarówno doświadczonego, jak i początkującego. Wbrew powszechnemu przekonaniu przyczyną nie są nasiona. Dlaczego marchew rośnie zniekształcona? Jak ją uprawiać, by korzenie były proste? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Szukasz rośliny, która nie tylko zachwyci swoim pięknem, ale też oczyści powietrze w twoim domu? Skrzydłokwiat będzie idealnym wyborem! Jak wynika z badań NASA Clean Air Study, roślina ta ma zdolność do pochłaniania toksycznych substancji z powietrza, a w zamian wytwarza duże ilości tlenu. Oprócz tego jest żywą ozdobą wnętrz, wyróżniającą się swoimi pięknymi kwiatostanami. Kwiaty skrzydłokwiatu mogą się utrzymywać nawet przez cały rok, ale niektóre błędy pielęgnacyjne mogą sprawić, że nasz okaz nie chce kwitnąć. Okazuje się, że wystarczy podlać roślinę prostą mieszanką, a zakwitnie jak nigdy.

Czytaj artykuł 

Turkuć podjadek, niepozorny mieszkaniec naszych ogrodów, wywołuje znaczne straty w uprawach, stając się źródłem frustracji dla wielu ogrodników. Chociaż zwalczanie tego szkodnika może okazać się zadaniem wymagającym czasu i wysiłku, istnieją skuteczne metody, które mogą ograniczyć jego obecność. Zrozumienie biologii i zachowań turkucia podjadka jest kluczowe w opracowaniu strategii obronnej, która zapobiegnie dalszym zniszczeniom.

Czytaj artykuł 

Skórki ziemniaczane zawierają dużo witamin i minerałów, takich jak potas, żelazo czy jod, dlatego świetnie sprawdzą się jako nawóz do porzeczek. Ten trik stosuje bardzo wielu doświadczonych ogrodników. Podpowiadamy, kiedy i jak sadzić porzeczki oraz jak odpowiednio je pielęgnować i nawozić.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.