Mycie elewacji – na co zwracać uwagę?

Data publikacji: 2017-04-18 10:30:00

Wiosna, piękne słońce, ciepły wiatr i śpiew ptaków. Wypoczynek w ogrodzie to sama przyjemność. Szkoda, aby tę sielankę zakłócał widok brudnej i mało estetycznej elewacji naszego domu. Jak się zabrać za jej czyszczenie? Na co zwracać uwagę?

Mycie elewacji – na co zwracać uwagę?

Jak często należy czyścić elewację?
Tak naprawdę ma na to wpływ wiele czynników. Podstawową sprawą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest to w jakiej okolicy znajduje się nasz dom. Jeśli mieszkamy niedaleko lasu (najczęściej jest tam duża wilgotność) i w pobliżu ruchliwej drogi, to najprawdopodobniej nasza elewacja będzie wymagać częstszego mycia.

Kolejną ważną kwestią jest forma pokrycia naszej elewacji. Od tego materiału w dużej mierze zależy to, jak na elewacji będzie się osadzać i wnikać brud. Im gładsza powierzchnia tym lepiej, bo mniej podatna na osadzanie się zanieczyszczeń.

Podczas czyszczenia powierzchni sama woda nie wystarczy. Służy ona tylko do wypłukania środka myjącego. Najważniejsze jest jego prawidłowe dobranie – zwłaszcza, gdy na powierzchni elewacji pojawią się glony. Warto tutaj pamiętać, że im starsze zabrudzenie tym bardziej skoncentrowanego środka powinniśmy użyć. Jednak o idealny dobór rodzaju i stężenia preparatu powinniśmy zapytać eksperta.

Na co zwracać uwagę przy wyborze środków do czyszczenia elewacji?

1. Forma zabrudzenia
Inaczej czyści się szare zabrudzenia (kurz), a inaczej zielony nalot. Nasze zabrudzenie może też przybrać formę białego nalotu.

2. Rodzaj czyszczonej powierzchni

Na jednych elewacjach brud osadza się głębiej (np. baranek, kornik), a na innych (gładkich) powierzchownie. Inną specyfikę czyszczenia ma także elewacja ceglana.

Aby słońce mogło się pięknie mienić w naszej elewacji, warto zadbać o jej czystość. Za oknami wiosna pełną piersią, najlepiej korzystać z niej w pięknym i czystym otoczeniu, często naszego przydomowego ogrodu.

EHC Pogotowie Wysokościowe

Zdjęcie główne: EHC Pogotowie Wysokościowe

Przeczytaj pozostałe porady naszego eksperta:

Na co zwracać uwagę przy wyborze ekipy do odśnieżania twojego dachu?

Zima tuż, tuż... Jak zadbać o to, by z dachu na naszą głowę nie zsunął się śnieg?

Czemu z mojej rynny czuć nieprzyjemny fetor?

Chcesz wyciąć wysokie drzewa? Ekspert podpowiada na co warto zwrócić uwagę

Jakie problemy możemy napotkać, chcąc wyciąć drzewo?

Jak uchronić dach przed wichurami?

Dlaczego z mojego dachu cieknie? Ekspert odpowiada

Gatunki chronione, które wydłużą czas oczekiwania na wycinkę twojego drzewa

Zapobieganie przeciekom - na co zwracać uwagę na dachu

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy