Przecieki skryte na dachu - poznaj ich najczęstsze przyczyny

Data publikacji: 2017-03-16 09:00:00

Przecieki mogą być zlokalizowane w wielu miejscach na dachu. Korzystając z wieloletniej praktyki, związanej z ich wykrywaniem, przygotowaliśmy dla ciebie zestaw najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć ich przyczynę!

Przecieki skryte na dachu - poznaj ich najczęstsze przyczyny

Komin i jego połączenia
Często zapominamy, że komin w trakcie eksploatacji pracuje. Najgorzej jest jednak wtedy, gdy nie pamięta o tym ekipa montażowa. Niestety nieuwzględnienie tego faktu, już na etapie budowy, niesie w przyszłości bardzo przykre niespodzianki. W wyniku czego powstaje przeciek, najczęściej zlokalizowany w obrębie połączenia dwóch kominów i obróbki dekarskiej.

Zabezpieczenia kabli
Często z dachów mieszkań i domów do ich wnętrza przeprowadzane jest okablowanie. Przy tworzeniu przestrzeni, przez które przebiegają, należy pamiętać o tym, by odpowiednio ją zabezpieczyć.

Pozostawienie wolnej przestrzeni i niezabezpieczenie okablowania tuż przy jego wejściu do otworu, może spowodować, że wraz z deszczem będzie po nim spływać woda bezpośrednio do mieszkania. Tym samym, wraz z upływem czasu, stworzy na ścianie przeciek.

Wolne przestrzenie podwianej blachy
Wraz z biegiem lat dach ulega zniszczeniu. W jego obrębie często tworzą się wolne przestrzenie, w których to zbierają się zanieczyszczenia.

Wtedy to właśnie woda, ze względu na zebranie się dużej ilości śmieci, odbijała się od zatoru i wypadała poza obróbkę blacharską. Przenika przez kolejne warstwy dachu i we wnętrzu mieszkania tworzy zacieki na suficie i ścianach. Co najgorsze w takim wypadku jednocześnie nasącza izolację (wełnę), prowadząc do jej zniszczenia.

Jeśli chcesz uniknąć wielkich szkód spowodowanych przeciekiem, to cyklicznie sprawdzaj swój dach. Przedstawione powyżej przyczyny przecieków są tak naprawdę jednymi z wielu. Będąc na dachu, z pewnością przyda Ci się sokole oko, bo ich zlokalizowanie nie zawsze jest proste.

Ekspert na wysokości 

EHC Pogotowie Wysokościowe

Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Przeczytaj pozostałe porady naszego eksperta:

Na co zwracać uwagę przy wyborze ekipy do odśnieżania twojego dachu?

Zima tuż, tuż... Jak zadbać o to, by z dachu na naszą głowę nie zsunął się śnieg?

Czemu z mojej rynny czuć nieprzyjemny fetor?

Chcesz wyciąć wysokie drzewa? Ekspert podpowiada na co warto zwrócić uwagę

Jakie problemy możemy napotkać, chcąc wyciąć drzewo?

Jak uchronić dach przed wichurami?

Dlaczego z mojego dachu cieknie? Ekspert odpowiada

Gatunki chronione, które wydłużą czas oczekiwania na wycinkę twojego drzewa

Zapobieganie przeciekom - na co zwracać uwagę na dachu

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy