Ciemne kolory we wnętrzu

Data publikacji: 2018-01-05 13:00:00

Zwolennicy ciemnych kolorów mają nieco trudniejsze zadanie przy projektowaniu wnętrz. Tutaj trzeba mieć dużo wyczucia i umiejętnie dysponować kolorami. Architekci z TWORZYWO studio doradzają, jak umiejętnie zaprojektować wnętrze w ciemnym kolorze.

Ciemne kolory we wnętrzu

Postaw na kolor
Panuje powszechne przekonanie, że ciemne barwy pomniejszają pomieszczenia. Nie zawsze jest to słuszne stwierdzenie. W projektowaniu bowiem najważniejsze są dobre proporcje zarówno w ilości elementów, jak i ich barw. Całe jasne pomieszczenie nie daje nam planów i powoduje utratę trójwymiarowości. Wszystko zaczyna zlewać się w jedną całość. Dlatego nie warto bać się ciemnych akcentów, które w zestawieniu z jasnymi dodatkami dodadzą wnętrzu trójwymiarowości optycznie powiększającej wnętrze.


Co połączyć z czernią

Należy pamiętać, by racjonalnie dysponować ciemnymi kolorami. Barwa ciemnych połączeń także ma znaczenie. Zwykle źle wygląda zestawienie koloru ciemno czerwonego i czarnego, co zwykle kojarzy się z powrotem do lat 90-tych. Jednak połączenie koloru czarnego z odcieniem bordo już wygl
ąda doskonale i niezwykle elegancko. Pięknie uzupełnią przestrzeń także odcienie granatu czy oliwkowej zieleni.


Jeśli jednak brak odwagi na stałe mocne plany we wnętrzu, warto zastanowić się nad mocnymi akcentami w postaci mebli ruchomych - krzeseł, stołu, komody, foteli. Można również zdecydować się na dodatki (wazony, dywany, obrazy, zasłony) w mocniejszym, odważniejszym kolorze.

Projekt oraz wizualizacje: TWORZYWO studio

Przeczytaj również:

Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy