Funkcjonalny i przestrzenny dom w nowoczesnym stylu wg TWORZYWO studio

Data publikacji: 2018-05-15 14:00:00

Nowoczesny układ domu od razu podpowiedział architektom z TWORZYWO studio w jakim estetycznym kierunku iść. Duże i wysokie przestrzenie, wylewany betonowy strop i szerokie przejścia to największe, lecz nie jedyne atuty budynku.

Funkcjonalny i przestrzenny dom w nowoczesnym stylu wg TWORZYWO studio

W projekcie skupiono się na nowoczesnej myśli projektowej i preferencjach właścicieli, które zwarły się w jedną całość. Efektem tych rozważań jest przestronne wnętrze o przyjemnych proporcjach, podzielone na strefy według rodzaju spędzania w nim czasu. Stąd też strefa rodzinna z dużą sofą i TV, strefa przy kominku do czytania lub indywidualnego relaksu i strefa jadalni.

Kuchnia jest małym zaskoczeniem, ponieważ nie widać jej na pierwszy rzut oka. Jest płynnie połączona z jadalnią zarówno powierzchniowo, jak i za pomocą mebli do zabudowy. Doskonałym łącznikiem tych części domu jest kącik do parzenia kawy z ekspresem i miejscem na wszelkie przybory zaawansowanego kawosza.

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Pod uwagę wzięto ruch słońca, które przez cały dzień wpada do wnętrza za pomocą dużych przeszkleń, i jego wpływ na kolorystykę we wnętrzu.


Kuchnia kolorystycznie podzielona, z wyspą na środku, z założenia miała być jej sercem. Przy wejściu do domu nie widać mebli kuchennych czy zlewozmywaka. Zostały zaprojektowane w takim miejscu, by dobrze służyły, lecz by nie dominowały nad wnętrzem. Ciekawostką są płytki ścienne i podłogowe, które fakturą i kolorami przypominają tkaninę. Wspaniale wpływają na „ocieplenie” wnętrza - nie za sprawą ciepłych barw, lecz za sprawą samej faktury.

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Przeczytaj również: Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studioSuma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy