Jak urządzić sypialnię idealną?

Data publikacji: 2017-08-11 11:00:00

Do tematu urządzania sypialni należy podejść z należytą starannością. Jest to bowiem miejsce, w którym odpoczywamy tak, fizycznie, jak i umysłowo. Na co należy zwrócić uwagę podczas planowania tego pomieszczenia?

Jak urządzić sypialnię idealną?

Kolor ścian
Wybierając kolor, który pojawi się na ścianie, darujmy sobie wszystkie mocne i rażące barwy, które tylko rozpraszają, a czasem wręcz drażnią nasze oko. Najlepiej zdecydować się na delikatne, pastelowe i nieco przytłumione odcienie (pudrowy róż, pastelową szarość, delikatny błękit, delikatną lawendę). Sprawdzą się one również w niewielkich pomieszczeniach. Optycznie je powiększą, a gdy przez okno w wpada mało światła, nieco ożywią i rozjaśnią cały pokój.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Jeżeli lubimy ostre i zdecydowane kolory, zastosujmy je, ale jedynie w postaci ozdobnych wstawek lub dodatków (poduszki, pledy, motywy na firankach i pościeli). Pozwolą nam one również podkreślić pewne elementy, znajdujące się w sypialni.

Oświetlenie
Niekoniecznie mocne, najlepiej nastrojowe! Takie powinno być idealne oświetlenie w miejscu, gdzie odpoczywamy i koimy nerwy. Nie możemy zapominać jednak o tym, że sypialnia nie służy nam jedynie do spania. Bardzo często czytamy w niej ulubione książki lub oglądamy telewizję. Dlatego przyda się dodatkowe źródło światła. I tutaj na ratunek przychodzą lampki do czytania oraz lampy podłogowe.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Meble
Wystrzegajmy się zagracania pokoju i postawmy na funkcjonalność. Idealnie sprawdzają się meble wielofunkcyjne np. kufer na pościel, na którym będziemy mogli również usiąść. Kluczowym meblem jest tutaj łóżko. Powinno być wygodne oraz dopasowane do oczekiwań osób, które będą na nim spać. Dlatego na wybór odpowiedniego warto poświęcić odrobinę więcej czasu. Doskonale sprawdza się stabilne łóżko w formie stelaża, na którym kładzie się materac. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy również zdecydować się na zakup łóżka z pojemnikami pod materacem.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Bardzo istotne jest również odpowiednie ustawienie łóżka. Idealnie jest, gdy z obu stron jest do niego bezproblemowy dostęp. Łóżko nie powinno być ustawione na wprost drzwi wejściowych, jak również nie powinno stać pod oknem czy pomiędzy drzwiami i oknem.

Szafki nocne to bardzo przydatne meble w sypialni. Dobrze jest postawić je z obu stron łóżka, aby każdy miał oddzielną dla siebie. Zakupując odpowiednią, zwróćmy koniecznie uwagę, aby jej wysokość była proporcjonalna w stosunku do łóżka. Stolik powinien być na tyle niski, aby leżąc na łóżku bez problemu widzieć, co się na nim znajduje. Jeżeli pozwala nam na to miejsce, warto również zadbać o toaletkę, która umili poranne nakładanie makijażu.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Dodatki
Jeżeli chcemy, aby nasza sypialnia była przede wszystkim przytulna, koniecznie pomyślmy o dekoracyjnych poduszkach, pięknych zasłonach, włochatym dywanie czy ciekawej fototapecie. Dobierając te elementy, tak by do siebie pasowały (stylistycznie i kolorystycznie), sprawimy, że nasza sypialnia będzie wyglądać naprawdę idealnie. Inwestowanie w dodatki do sypialni ma również ten plus, że łatwo i szybko oraz stosunkowo niskim kosztem będziemy mogli zmienić charakter pomieszczenia, gdy poprzednia aranżacja nam się znudzi.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Wybierając ozdoby na ścianę, najpierw sprawdźmy, gdzie jest jej centralny punkt, na którym najczęściej skupia się wzrok. To będzie najlepsze miejsce na zawieszenie np. kolekcji rodzinnych zdjęć lub obrazu, który działa na nas w kojący sposób. Nie zapomnijmy również o lustrach, zwłaszcza na małych metrażach. Powiększają optycznie pokój i mają bardzo kojące działanie. Tafle najczęściej zawieszane są nad toaletkami i komódkami.

Pościel – nocne SPA dla ciała
Niektórzy często pomijają tę kwestię podczas urządzania sypialni, a to ogromny błąd! Pamiętajmy, że przesypiamy w pościeli 1/3 doby i przez ten czas ma ona stały kontakt z naszą skórą. Pościel idealna powinna być miła w dotyku dla naszego ciała i przewiewna.

Przeczytaj koniecznie: Sypialnie znaków zodiaków 

Deccoria.pl
Zdjęcia w artyluke oraz zdjęcie główne: Eurofirany

Zobacz najlepsze pomysły na urządzenie sypialni Użytkowników Deccoria.pl (Kliknij w zdjęcie i przejdź do galerii)

    

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy