Ten dom ma ponad 300 lat. Niesamowite, jak wygląda w środku!

Data publikacji: 2017-01-04 10:00:00

Na południu Anglii, w Kornwalii, znajduje się niezwykły dom, o rozczulającej nazwie Chata Słodki Groszek („Sweetpea Cottage”). Z zewnątrz wygląda bardzo niepozornie tak, jak każdy inny leciwy dom na angielskiej wsi, jednak jego wnętrze… powiedzieć, że zachwyca, to jak nic nie powiedzieć.

Ten dom ma ponad 300 lat. Niesamowite, jak wygląda w środku!

W malowniczej wiosce Kestle Mill (Kornwalia, Wielka Brytania), w pobliżu plaży Porth znajduje się budynek, który zauroczy wielbicieli tzw. domów z duszą.

„Sweetpea Cottage” powstał w 1680 roku. Jak na prawie 350-letni dom jest utrzymany w doskonałym stanie, jednak jego wygląd zewnętrzny niczym nie zaskakuje. Niewielka bryła, dach kryty łupkiem, małe okna ze szprosami to cechy charakterystyczne wielu domów na angielskiej wsi. Nieregularna, kamienna elewacja to pozostałość po dawnej technice wznoszenia takich budynków.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Spodziewać by się można, że w tak starym domu również wystrój będzie archaiczny. Nic bardziej mylnego! Właściciele Słodkiego Groszku podjęli się niezwykle wymagającego zadania połączenia starego z nowymi – i udało im się osiągnąć naprawdę zachwycający rezultat. Wnętrze domu zaskakuje wprawnym powiązaniem rustykalnego klimatu z nowoczesnymi akcentami

1 2 3

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)
siemo

Autor: siemo
Data: 2017-01-04 11:33:33
do bobson - zwykły chłam? a Ty co ? - pewnie mieszkasz w szklanym pałacu IKEA z wielkim TV na środku i to jest super. Trochę pokory koleżko czy koleżanko
bobson

Autor: bobson
Data: 2017-01-04 10:20:18
Nie wiem czy się tu zachwycać . Zwykły angielski chłam. Jedyne co odróżnia go od reszty domów to to, że jest czysto