Ekspert radzi: Jak urządzić małe mieszkanie?

Data publikacji: 2013-03-12 14:00:00

Dzisiaj porozmawiamy o małych mieszkaniach. W roli eksperta występuje Anna Kornijenko - projektantka wnętrz, mebli i wzorów przemysłowych, która odpowiedziała na Wasze pytania!

Ekspert radzi: Jak urządzić małe mieszkanie?

Nadesłanepytanie: Mam długie pokoje w mieszkaniu, chciałabym je w jakiś sposób poszerzyć. Czy istnieje na to jakaś metoda?
Anna Kornijenko: Tak, polecam pomalowanie krótszych ścian na ciemniejsze barwy, zaś dłuższe ściany na jaśniejsze. To optycznie skróci pomieszczenie.

leon_poznan: Mam mieszkanie na poddaszu jak najlepiej zagospodarować skosy?
Anna Kornijenko: Są różne rozwiązania. Jeśli zależy nam na funkcji przechowywania, pod samym skosem możemy stworzyć miejsce na zabudowę, tworząca miejsce na szafy. Inne rozwiązanie to oryginalne oświetlenie podkreślające skosy ścian.

ZOnaty_sl_29.: Mam pytanie związane z sypialnią - jak w małym pomieszczeniu urządzić sypialnię jednocześnie móc użytkować ten pokój w ciągu dnia?
Anna Kornijenko: Najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest rozkładana sofa.

21BLANKA21: Witam, mam małą kawalerkę - moje pierwsze i własne mieszkanie. Salon jest dość mały 5m/ 5m planuję tapetowanie brązowymi małymi kwiatami na kremowy tle ze wstawkami - a do tego gładką tapetę kremową i nie wiem czy małe kwiaty są odpowiednie do takiego małego pomieszczenia, a jeśli tak, to jak rozmieścić tapetę w kwiaty i tapetę gładką. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Anna Kornijenko: Kwiatki to kwestia gustu. Myślę, że urządzony w odpowiedni sposób taki pokój nabierze subtelności przy takiej kwiecistej tapecie. Taką tapetę najlepiej umieścić na jednej ścianie, na której nic innego nie będziemy eksponować. Przyjemne wrażenie uzyskamy, gdy ją ciekawie podświetlimy delikatnym światłem.

Nadesłanepytanie: Co Pani powie na to, aby w małym pokoju zamiast np meblościanki wstawić dwie, trzy komody?
Anna Kornijenko: Proponowałabym dwie komody - trzy wydaje się za dużo. Dwie komody o tyle dobrze będą wyglądały o ile będą podobne do siebie stylem, albo i takie same.

ona///42: Mam mieszkanie 45 m, duży pokój to 16m, nie wiem jak go urządzić, jasne, czy ciemne meble, jestem w trakcie meblowania po przeprowadzce
Anna Kornijenko: Pytanie, czy jest Pani w posiadaniu mebli jasnych czy ciemnych, w całym swoim mieszkaniu. Chodzi o to by zachować jednolity styl, również w doborze koloru mebli.

śl_chlopaczek: A czy w małym pokoju (typu kawalerka) ładnie jest postawić większego bonzaja ... czy w tym momencie jakakolwiek komoda jest wskazana ...
Anna Kornijenko: To zależy, czy ten wielki bonzaj będzie nam utrudniał życie, komunikacje w takim małym pokoju. Oczywiście są to przepiękne drzewka, ale czy aby za duże nie będzie nam przeszkadzało.

ona///42: Nie jestem jeszcze w posiadaniu żadnych mebli, natomiast córka pomalowała ściany na czerwono i chce czarne meble, mieszkam z dziećmi nastolatkami
Anna Kornijenko: Myślę, że będą dobrze kontrastować na czerwonej ścianie aczkolwiek proszę uważać z doborem takich mebli, aby nie stworzyć czarnej dziury. Proponuje meble niskie, wąskie, delikatne, może z połyskiem?

Cały wywiad z Anną Kornijenko możecie przeczytać w zaprzyjaźnionym serwisie: Czateria.interia.pl. Serdecznie zapraszamy!

 

Anna Kornijenko: Projektantka wnętrz, mebli i wzorów przemysłowych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku wzornictwo. Inspiracje projektowe czerpie z panujących trendów europejskich i światowych. Swoje założenia opiera na minimalizmie. W projektach widać poświęcony czas i zaangażowanie. Projektuje na zlecenia klientów indywidualnych, z zakresu mebli oraz wnętrz. Zaprojektuje życie również w Twoim domu.
 

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Suma punktów: 6

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
gloria67

Autor: gloria67
Data: 2013-03-19 23:01:12
Jeśli nie masz jak urządzić i udekorować małe mieszanko to koniecznie zgłoś się do JB Design - oni są tak elastyczni, że na pewno dopasują się do Twoich potrzeb, a mieszkanie będzie przytulne i praktyczne, a każdy kąt będzie zagospodarowany:) JB Design to prawdziwi profesjonaliści.