Ewa Kozioł - Wyrzuć chemię z domu

Data publikacji: 2016-03-21 06:00:00

Ewa Kozioł pokazuje, że Twój dom może być czysty, zadbany i bezpieczny bez chemicznych środków czyszczących. Podkreśla, że by wyglądać młodo i zdrowo, Twoje ciało nie potrzebuje nasyconych konserwantami drogich kosmetyków. Na zwykłe dolegliwości zdrowotne Twojej rodziny poleca bezpieczne naturalne leki, które z łatwością przygotujesz sama w domowym zaciszu.

Ewa Kozioł - Wyrzuć chemię z domu

Ta książka pomoże ci odnaleźć drogę do życia w harmonii z naturą, bez chemii. Chcę pokazać, że ekologiczny styl życia nie jest drogi, skomplikowany i z pewnością nie jest tylko dla fanatyków. Nie warto niszczyć zdrowia swojego ani swoich najbliższych, ulegając sile wszechobecnej reklamy. 

Ewa Kozioł – szczęśliwa mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga Zielony Zagonek. Dzień po dniu  udowadnia, że życie bez szkodliwej chemii jest możliwe i o wiele prostsze, niż może się wydawać.

Codziennie spędzamy kilkanaście godzin w domach pełnych trujących oparów i substancji. Na dodatek „pielęgnujemy” nasze ciała rakotwórczymi związkami przyspieszającymi starzenie i niszczącymi układ hormonalny. Nasz organizm jest wiecznie przepracowany w wyniku nieustannego usuwania pozostałości tych toksyn, których sporej części i tak nigdy nie uda mu się pozbyć. To, co nie zostanie wydalone, podlega zmagazynowaniu. Żyjemy w wyjątkowych czasach, bo nigdy dotąd człowiek nie był narażony na działanie tylu tysięcy szkodliwych substancji. Na efekty nie przyszło nam długo czekać, jako że wzrost obecności toksyn w naszym organizmie owocuje zwiększoną liczbą osób cierpiących z powodu osłabionej odporności, przewlekłych chorób, alergii czy nowotworów. Te choroby stały się niemal symbolem naszych czasów, może zatem nadszedł moment, aby poważnie zastanowić się nad ich źródłami.

W książce znajdziesz konkretne porady, wiele łatwych przepisów na kosmetyki, środki czystości i preparaty ziołowe. Dowiesz się, jakie substancje są niebezpieczne dla organizmu, czego unikać, by żyć zdrowo i chronić rodzinę przed alergiami i rakiem.

Dzięki tym radom nie tylko nie zrujnujes
z domowego budżetu, ale zyskasz czas dla siebie i swoich najbliższych. Zobaczysz, jak niewiele trzeba, żeby z dnia na dzień zamienić chemię na zdrowie!

POMARAŃCZOWO-LAWENDOWE SZMATKI DO CZYSZCZENIA MEBLI
 
24 szmatki (na przykład z pieluchy pociętej na kawałeczki 20 cm x 20 cm)
2 szklanki wody destylowanej
1/4 szklanki octu spirytusowego
5 kropli olejku cytrynowego
5 kropli olejku lawendowego
 
Przygotowanie:
Wymieszaj wszystkie składniki, a następnie przelej do szerokiego słoika. Szmatki ułóż jedna na drugiej i zwiń, po czym ulokuj w słoiku. Zakręć przykrywkę i wszystko dobrze wymieszaj. Niech szmatki wchłoną płyn; jego nadmiar wylej.

Użycie:
Wyjmij szmatkę z pojemnika i odciśnij z nadmiaru płynu. Przetrzyj nią meble.

Przechowywanie:
Szmatki przechowuj do 3 miesięcy, w szczelnie zamkniętym pojemniku

PORADA: Zamiast szmatek możesz zrobić aerozol. W tym celu przelej wszystko do butelki z atomizerem i spryskuj szmatkę podczas mycia mebli.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

KSIĄŻKA JUŻ NIEBAWEM DO WYGRANIA W NASZYM KONKURSIE

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
chemia

Autor: chemia
Data: 2016-04-06 17:57:28
Książka - Wyrzuć chemię z domu; Ewa Kozioł - Muszę napisać, że tak totalnie niekompetentnego tytułu książki dawno nie przeczytałam. Wszystko co nas otacza, to substancje chemiczne. Upraszczając - chemia to nauka o substancjach, ich właściwościach i przemianach jakim ulegają. Woda jest związkiem chemicznym dwóch pierwiastków: wodoru i tlenu. Czy można żyć bez wody? Gdyby chociaż wyraz chemia był w cudzysłowie, bo potocznie tak mówi się o środkach czystości.