Przepis na udane garden party

Data publikacji: 2015-05-06 17:00:00

Przyjęcie w ogrodzie, to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w plenerze z rodziną, przyjaciółmi i dziećmi. Zwłaszcza, kiedy pogoda zachęca do wyjścia z domu.

Przepis na udane garden party
Prawda jest taka, że imprezy urządzane na świeżym powietrzu rządzą się swoimi prawami. Zupełnie innymi od tych panujących wewnątrz domu. Jest to uczta zdecydowanie mniej zobowiązująca. 

Przyjęcia ogrodowe zazwyczaj urządzamy  w weekend. Zadbajmy o kilka lekkich obiadowych potraw. Mogą to być 2-3 dania przyrządzone na grillu, połączone z pysznymi i zdrowymi sałatkami z warzyw sezonowych. Dobrze, jeżeli pomyślimy również o kilku szybkich przekąskach, które zaspokoją pierwszy głód gości.
Fot. Podczas przyjęc w ogrodzie, najlepiej sprawdzają się lekkie, obiadowe potrawy
 
Jeżeli zaprosimy wielu gości, możliwości naszego grilla mogą być delikatnie ograniczone. Pamiętajmy, że dania przez nas serwowane, powinny być sporządzane i podawane w niekłopotliwej formie. Tak, aby z łatwością można było je wziąć do ręki i spałaszować. Idealnie sprawdzają się szaszłyki i warzywa z dipami.

Zamiast deseru lub tuż przed nim, możemy podać sery. Oczywiście również podane w niekłopotliwej formie. Najlepiej od razu nabite na wykałaczki. Dodatkowo pamiętajmy, aby zaopatrzyćvsię w zapas wody mineralnej oraz innych napojów niegazowanych i gazowanych. Jeżeli mamy w towarzystwie osoby spożywającealkohol, nie zapomnijmy o piwie i winie. Jednak, jeżeli na zewnątrz jest upał lepiej z takimi trunkami nie przesadzać. 

  


Stół i krzesła możemy ustawić na tarasie lub bezpośrednio na trawniku. Nie zapomnijmy również o elemencie, który będzie nas ochraniał przed promieniami słonecznymi. Duży ogrodowy parasol lub markiza bezpośrednio rozwieszona nad tarasem. 
 
 
Urządzając garden party, musimy zadbać o porządny wygląd naszego ogrodu. Trawnik powinien być idealnie skoszony, liście zgrabione a rabaty wyplewione z chwastów. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo w naszym ogrodzie, a goście nie będą mieli wrażenia, że wkroczyli na teren prac porządkowych. 

DEKORACJE STOŁU - INSPIRACJE UŻYTKOWNIKÓW DECCORIA.PL 

   
 

Dużym atutem przyjęć na powietrzu, jest brak sztywnej formy. Pamiątkowy serwis, czy srebra zastawa są absolutnie zbędne. Możemy za to, skorzystać z plastikowych i kolorowych zastawów „piknikowych”, czy też ze sztućców i talerzyków jednorazowych.
 
Obrus równieżnie jest zbędny. Wystarczą ładne i praktyczne podkładki pod talerze. Unikajmy kubeczków plastikowych, ponieważ nawet przy niewielkimpodmuchu wiatru, ich zawartość może się znaleźć na naszym ubraniu, czy na stole. 

Fot. Zamist obrusu, użyj praktycznych i  ładnych podkładek 

Zatroszczmy się  o ozdoby
Wypielęgnowany ogród, to jednak nie wszystko. Wazony ze świeżymi kwiatami, dyskretne dekoracje na stole, czy też papierowe lampiony, dodatkowo urozmaicą piękną scenografię. Jeżeli planujemy, że nasza impreza przeciągnie się do późnych godzin wieczornych, koniecznie zadbajmy o sznury lamp i świece.

Równie dobrze sprawdzają się lampy solarne, które w ciągu dnia ładowane są przez promienie słoneczne, a wieczorem rozświetlają ogród. 

Rozrywki na dla najmłodszych
Podczas upalnego dnia, dobrze jest rozbić maluchom namiot i położyć na trawniku dmuchane poduszki i materace. Przydadzą się również: kredki, bloki i przenośny mały stolik.

Fot. Planując przyjęcie w ogrodzie nie zapominajmy o najmłodszych. Zorganizujmy im mini kącik zabaw. 

Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w zestawy do gier piknikowych: skakanki, minigolf, gry planszowe, czy też piłkę plażową. Obowiązkowo, należy dla maluchów przygotować duży zapas napojów.


Barbara Machalska - Cyran Deccoria.pl 

Przeczytaj również:

Pięć złotych zasad wyboru grilla! >>

Grill w ogrodzie – jak stworzyć murowany kącik grillowy?

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy