Jak uszyć sówkę?

Data publikacji: 2015-12-15 13:00:00

Motyw sowy jest ostatnio bardzo popularny. Mamy zawieszki, poduszki, podkładki i wiele innych gadżetów właśnie w kształcie sówki. Oczywiście najłatwiej kupić taką gotową dekorację, ale po co wydawać pieniądze, jeśli możemy własnoręcznie ją na przykład uszyć?

Jak uszyć sówkę?

Dziś pokażemy krok po kroku jak zrobić poduszkę/przytulankę w kształcie sówki. Jest to naprawdę łatwy sposób, a efekt ozdobi każdy pokój – nie tylko dziecięcy!

POTRZEBNE RZECZY:
Resztki materiałów, (co najmniej trzy różne);

Stara gazeta;
Kieliszek/szklanka do obrysowania koła;
Nici pod kolor materiałów + igła;
Szpilki;
Para guzików;
Nożyczki (koniecznie ostre!);
Flamaster/kawałek mydła;
Gąbka/wata/wypełnienie ze starej poduszki;
Maszyna do szycia (nie obligatoryjnie).


W domu zazwyczaj mamy skrawki tkanin, czy stare guziki, więc koszt naszej dekoracji może wynosić nawet 0 zł!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Czas wykonania 1 dekoracji: ok. 90 - 120 minut.
Trudność: średni poziom trudności.


Do wykonania sówki nie są potrzebne wybitne umiejętności z szycia. Jeśli mieliście kiedyś w szkole zajęcia tzw. ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne), to taki poziom w zupełności wystarczy. Sama na tym etapie się zatrzymałam, a wszystko, co wykonałam później było kwestią „samozaparcia”, czy wykonywaniem instrukcji mojej babci. Tym bardziej każdy z Was może spróbować pobawić się igłą i nitką. A satysfakcja z samodzielnego wykonania chociażby takiej sowy – gwarantowana!


Krok 1.
Najpierw należy przygotować szablon sowy, a raczej jej głowy. Stara gazeta przyda się do naszkicowania wykroju. Potrzebujemy trzech elementów:

1. Oko w kształcie koła odrysowane od kieliszka/szklanki
2. Nos
3. Tułów sowy

Na tym etapie decydujemy o wielkości i kształcie naszej sowy – według własnego uznania.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Krok 2.
Mając już wyciętą formę z papieru dobieramy materiały, które chcemy przeznaczyć na „mądrą” głowę. Szpilki przydadzą się do przytrzymania gazety podczas odrysowywania mydłem konturów na materiale.
                                             Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Następnie wszystko dokładnie wycinamy (ostre nożyczki to połowa sukcesu oraz mniej nerwów na strzępiący się materiał). Pamiętajmy, że oko oraz tułów sowy wycinamy dwa razy! Oczywiście nos wystarczy jeden.

                                            Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!
Krok 3.
Teraz zabieramy się za przyszycie nosa oraz oczu do tułowia (jeśli materiał jest wygnieciony koniecznie go trzeba przeprasować, dzięki czemu będzie łatwiej się układać oraz lepiej wyglądać). Tutaj możemy wykorzystać maszynę do szycia lub zrobić to ręcznie. Dla przytrzymania wyciętych części ciała - użyjcie szpilek. Pamiętajcie, że obie części głowy zszywamy po tzw. lewej stronie materiału.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Nie zaszywamy góry sowy, gdyż po wywinięciu na prawą stronę musimy ją wypchać na przykład wypełnieniem ze starej poduszki. Na koniec przyszywamy 2 guziki do oczu sówki.


Krok 4.
Teraz pozostaje nam już tylko wypchać wnętrze sowy i zeszyć ręcznie górę głowy.


                                      Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Sówka gotowa! A nawet dwie!
Jedna zdobi salon, a druga pokój dziecka. Wyglądają naprawdę efektownie! Sówka może być też miłym upominkiem dla bliskich, dzieci, zwłaszcza, że Święta już tuż tuż!
W ten sam sposób można uszyć inne wzory – na przykład poduszkę w kształcie chmurki. Tutaj tylko wyobraźnia nas może ograniczać.

Powodzenia!Magdalena Arcimowicz
Karolina Wardyńska
Dekostacja – pociąg do pomysłów!

www.dekostacja.wordpress.com

List do redakcji Deccoria.pl

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy