Zrób to sam: Opakowania na prezenty

Data publikacji: 2014-12-03 10:00:00

Zbliżają się święta, okres kupowania i pakowania prezentów. Bożonarodzeniowe papiery i torebki są oklepane i sztampowe. Do tego bardzo drogie. A gdyby doliczyć do tego jeszcze wstążki, kokardy, ozdoby... Zobacz, jak zrobić to oryginalnie, tanio i szybko!

Zrób to sam: Opakowania na prezenty

Szary papier + sznurek + gałązka

To najlepszy sposób na opakowanie sztywnych pudeł, książek, bombonierek. Prezent będzie wyglądał nietylko niezwykle oryginalnie, ale i efektownie.

Krok 1

Zgromadź wszystkie materiały. Będą ci potrzebne: szary lub kremowy gruby papier, kilka sznurków (np. wędliniarski, tasiemki itd.), tekturowe karteczki do adresowania prezentów, kawałek zielonej gałązki, nożyczki, taśma klejąca i oczywiście prezent do zapakowania!

Krok 2

Zapakuj prezent w papier, owiń go dowolnym sznurkiem (możesz użyć dwóch na raz). Dołącz karteczkę adresową i zieloną gałązkę. Każdy następny prezent pakuj nieco inaczej - używaj innych kolorów tasiemek lub namaluj na papierze coś od siebie.

Celofan + szary papier

To najlepszy duet do pakowania wszystkich domowo robionych ciast, batoników, ciasteczek. Dzięki temu mamy pewność, że te bezpiecznie dotrwają do momentu wręczenia prezentu, a do tego pięknie prezentują się w środku.

Krok 1

Zgromadź potrzebne materiały. Celofan, szary lub beżowy papier, sznurki i wstążki, kartoniki do podpisywania prezentów, nożyczki, taśmę klejącą i produkt spożywczy, który zechcesz zapakować.

Krok 2

Jedzenie delikatnie zawiń w celofan i zaklej taśmą (możesz wykonać tą samą metodą przezroczyste torebeczki). Przewiąż je w połowie wąskim paskiem szarego papieru. Udekoruj wstążkami i sznurkami wegług uznania. Możesz przewiązać je w pół lub jak tradycyjny prezent - użyj wyobraźni!

Celofan + bibuła

Najlepiej nadają się do robienia ozdobnych "cukiereczków". Te są doskonałą formą na pakowanie prezentów miękkich, o nieokreślonym kształcie lub podłużnych, tubowatych.

Krok 1

Zbierz potrzebne materiały. Celofan, bibułę, kolorowe sznurki i wstążki, kartoniki do adresowania prezentów, taśmę klejącą, nożyczki i twój prezent.

Krok 2

Na kawałku celofanu połóż podobnej wielkości kawałek bibuły, tak, aby oba materiały się pokrywały. Na bibule ułóż prezent i zroluj go. Zaklej. Boki zwiąż formując cukierek. Przewiąż kolorowymi wstążkami lub sznurkiem. Dodaj wybrane przez ciebie dodatki.


Do zrobienia wszystkich opakowań wystarczy kilka bazowych materiałów, których można używać zamiennie. Pozwolą ci one na wyczarowanie nieskończonej liczby opakowań, pudełek według gustu. Dodatkowym bonusem jest fakt, że większość materiałów masz już prawdopodobnie w domu. Jeśli nie, to zaopatrzysz się w nie bez problemu w każdym supermarkecie.

Powodzenia!

Dorota Śmietana/ Deccoria.pl

 

Suma punktów: 10

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy