Artykuły
Na drzwiach zawisa wieniec, choinka rozbłyska światełkami i kolorowymi bombkami, ozdoby świąteczne pojawiają się również w oknach. A te ostatnie cieszą nie tylko oczy domowników, ale również przyciągają uwagę przechodniów. Przedstawiamy pięć inspiracji, które pozwolą zamienić nasze okna w prawdziwe bożonarodzeniowe dzieła sztuki!
Czytaj artykułZapach pierniczków, melodia kolęd i… połyskująca bombkami, łańcuchami i światełkami choinka – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam na myśl, kiedy mówimy o magii świąt! To bożonarodzeniowe drzewko skupia wokół siebie rodziny świętujące ten wspaniały czas. Wybór odpowiedniego drzewka bywa jednak wyzwaniem. Czy wybrać żywą, ciętą choinkę, czy może zdecydować się na sztuczną? Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Czytaj artykułCzyste okna są wizytówką każdego wnętrza. Nie ma nic bardziej denerwującego, gdy po solidnym myciu wciąż widzimy smugi lub tłuste plamy na szybach. Poniżej znajdziecie kilka trików, które sprawią, że umyte okna będą czyste jak łza - bez tłuszczu i smug.
Czytaj artykułWłasnoręcznie wykonane ozdoby, w które wkładamy dużo więcej wysiłku, zawsze będą królować nad gotowcami ze sklepu. Chcesz w tym roku przemienić biurko, by było w klimacie świątecznym? Szukasz ozdoby łatwej i szybkiej do wykonania? Proponujemy olśniewającą choinkę z papieru i sznurka jutowego. Gwarantujemy, że efekt końcowy będzie spektakularny.
Czytaj artykułNie da się całkowicie zabezpieczyć instalacji grzewczej przed zapowietrzeniem. To normalne, że podczas intensywnego użytkowania pojawiają się w niej pęcherzyki powietrza – niektóre już na etapie napełniania. Stukot, świsty i bulgotanie oraz wychłodzenie grzejnika to najbardziej oczywiste objawy zapowietrzenia. Zdarza się ono również w sezonie grzewczym nawet wtedy, gdy instalacja została odpowiednio przygotowana do działania. Jak odpowietrzyć kaloryfer w sezonie grzewczym – krok po kroku przeprowadzimy cię przez procedurę usuwania powietrza z wnętrza urządzenia.
Czytaj artykułWapnowanie ma na celu poprawę jakości gleby w ogrodzie. Najczęściej wykonujemy je po zakończeniu zbiorów, czyli wczesną jesienią, ale możemy to zrobić nawet w pierwszych dniach zimy. Grudzień to ostatni dzwonek na ten prosty i jednocześnie niezwykle ważny zabieg. Jak wapnować glebę późną jesienią i zimą? Dlaczego warto to zrobić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułŚwietnie się prezentuje, nie jest trudny w uprawie i ma przynosić pomyślność – taki jest grubosz, czyli egzotyczna roślina nazywana też drzewkiem szczęścia. Gatunek ten nie ma dużych wymagań, nie trzeba poświęcać mu wiele uwagi, a mimo tego zachwyca swoim wyglądem. Wyjaśniamy jak pielęgnować roślinę i co robić, gdy grubosz marszczy liście.
Czytaj artykułŚwięta Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy tyle ryby, że cały dom zaczyna wypełniać się jej zapachem. Niestety, potrafi się on długo utrzymywać i wtedy szukamy sposobów, jak temu zaradzić. Jak pozbyć się zapachu ryb z mieszkania? Zastosuj te patenty, a po smażeniu nie będzie brzydko pachniało w całym domu.
Czytaj artykułWybór odpowiedniej choinki to dla wielu z nas bardzo ważny krok w przygotowaniach do świąt. Najważniejszymi czynnikami decydującymi o zakupie są wielkość, kształt, gęstość, a także trwałość drzewka. Na co zwrócić uwagę, kupując choinkę? Jakie rodzaje choinek sprawdzą się najlepiej w domu, a jakie w niewielkim mieszkaniu? Te i wiele innych informacji znajdziesz w naszym zimowym poradniku.
Czytaj artykułZ jednej strony obrusy rozkładamy po to, aby chronić stół przed zabrudzeniami. Z drugiej w ten sposób narażamy samą tkaninę na zanieczyszczenie, które czasem jest na tyle dokuczliwe i uporczywe, że nie daje się go w żaden sposób usunąć. Masz zabrudzony obrus po niedzielnym obiedzie z rodziną, czy wieczornym spotkaniu ze znajomymi? Dzięki tym sposobom dowiesz się, jak czyścić obrusy, żeby ich nie zniszczyć, oraz jak usunąć plamy z obrusu - od wina, przez tłuszcz, po sok i czekoladę.
Czytaj artykułKwitnienie kaktusa bożonarodzeniowego przypada na okres świąteczny, choć zazwyczaj rozpoczyna się wcześniej – nawet w listopadzie. Niekiedy jednak wyczekiwane kwiaty wcale się nie pojawiają. Dlaczego grudnik nie kwitnie? Jak go pielęgnować, by zdążył rozwinąć pąki przed Gwiazdką? Zdradzamy przepis na domowy nawóz, dzięki któremu już niedługo będziemy cieszyć się pięknymi kwiatami.
Czytaj artykułPiękny dywan jest praktyczną ozdobą, którą wykorzystuje się w wielu wnętrzach. Niestety, ma też swoje wady. We włóknach mogą kryć się roztocza, kurz oraz zanieczyszczenia, których nie można dostrzec gołym okiem. Z tego powodu konieczne jest regularne czyszczenie. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg ten może być prosty i wygodny, mamy dobrą wiadomość. Pranie na sucho będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj artykułJak skutecznie usunąć przebarwienia i rdzę ze sztućców? Nie potrzebujesz do tego silnych detergentów
Choć w teorii stal nierdzewna nie koroduje, w praktyce zdarza się, że wykonane z niej sztućce tracą swój blask i zaczynają źle wyglądać przez brązowe, szpecące plamy. To efekt niewłaściwej pielęgnacji, twardej wody czy nieregularnego polerowania. Jak sobie z nimi poradzić? Na szczęście nie trzeba sięgać po agresywne środki chemiczne - wystarczą proste, naturalne składniki, które znajdziesz w swojej kuchni.
Czytaj artykułŚwięta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z pięknie udekorowaną choinką. Aby jednak drzewko cieszyło nasze oczy przez długi czas, warto zadbać o jego odpowiedni wybór, pielęgnację oraz hartowanie. Jest kilka domowych sposobów na to, by choinka długo stała i nie gubiła igieł. Wykorzystaj te sztuczki, a będzie wyglądała świeżo przez długie tygodnie.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 758
- Następna