Artykuły
Storczyki uchodzą za rośliny wymagające i trudne w uprawie. Jest w tym trochę prawdy: rośliny te sprawiają problemy szczególnie tym opiekunom, którzy nie zapoznali się z ich potrzebami gatunkowymi. Podpowiadamy, jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji storczyków.
Czytaj artykułCytryna jest bardzo pomocna podczas przeziębienia, często dodajemy ją do różnych potraw, robimy z nich napoje. Nie każdy jednak wie, że cytryna wiele innych zastosowań. Ma szerokie właściwości lecznicze, stosowana jest do produkcji kosmetyków, ale można ją też wykorzystywać do różnych prac i domowych trików.
Czytaj artykułRośliny doniczkowe mają swoje indywidualne wymagania co do ilości światła. Jedne preferują miejsca jasne, podczas gdy inne urosną w bardziej cienistym kąciku. Różnorodność gatunków cieniolubnych jest niebywała. Kwitnące, pnące czy o ozdobnych liściach – każdy może wybrać coś dla siebie. Poznaj najpiękniejsze rośliny cieniolubne, które staną się wyjątkową ozdobą każdego pomieszczenia.
Czytaj artykułRegularne pranie i płukanie odzieży oraz tekstyliów w chemicznych preparatach może niszczyć włókna, pozbawiając je miękkości. Co więcej, podnosi to koszty każdego cyklu ze względu na stale rosnące ceny gotowych detergentów. Zrezygnowałam z chemii do prania nie tylko z oszczędności, lecz także po to, by lepiej dbać o ubrania, a przy tym ograniczać negatywny wpływ codziennych, domowych prac na środowisko. Przetestuj moje sprawdzone przepisy na proszek do prania i płyn do płukania, każdy z nich działa świetnie, zostawiając ubrania czyste i pachnące bez wieloskładnikowej chemii.
Czytaj artykułŚnieg w ogrodzie może być zarówno wspaniałą dekoracją i klimatycznym „wypełnieniem” uśpionego krajobrazu, jak i utrapieniem. Z jednej strony na różne sposoby chroni rośliny przed mrozem, jednak z drugiej może też uszkadzać co wrażliwsze okazy. Jak skutecznie i bezpiecznie usuwać śnieg z ogrodu oraz co zrobić, aby wykorzystać zalegającą białą warstewkę z korzyścią dla roślin? Odpowiadamy na ważne zimowe pytania, które mogą nurtować niejednego ogrodnika.
Czytaj artykułDrzewka cytrusowe z powodzeniem można uprawiać w domu, jako rośliny doniczkowe. Dodają egzotycznego uroku, a ich owoce zachwycają swoim smakiem i bogactwem witamin. Niestety nie są one łatwe w uprawie. Jest to zadanie, które wymaga czasu i cierpliwości, ale efekty są tego warte. Dowiedz się, jak pielęgnować drzewka cytrusowe w domu oraz co zrobić, żeby wydawały owoce.
Czytaj artykułW wielu domach sofa w salonie to jedno z najważniejszych miejsc, gdzie rozgrywa się życie rodzinne. Intensywne użytkowanie mebla wiąże się z ryzykiem jego zabrudzenia – okruchy po jedzeniu, plamy po herbacie, kawie czy winie pojawiają się na obiciu bardzo często, dlatego warto wiedzieć, jak je skutecznie usunąć. Nie zawsze musisz sięgać po silne środki chemiczne, domowe detergenty przygotowane na poczekaniu potrafią zdziałać cuda. Oto lista domowych preparatów, dzięki którym poplamiona sofa znów będzie wyglądała jak nowa.
Czytaj artykułBielenie pni drzew owocowych to ważny zabieg pielęgnacyjny, który chroni rośliny przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Najczęściej używa się do tego celu mleka wapiennego. Ale czy można bielić drzewa owocowe białą farbą emulsyjną? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Ogromne znaczenie ma skład farby. Poznaj nietypowy sposób na bielenie drzew owocowych.
Czytaj artykułSkoczogonki to szkodniki, które pojawiają się w kwiatach doniczkowych i są trudne do wytępienia. Zaatakowana przez robaki roślina wolniej rośnie, jest osłabiona, staje się podatna na choroby grzybowe, a nawet usycha. Sprawdź, jak zwalczyć skoczogonki domowymi metodami.
Czytaj artykułW niektórych domach choinka stoi do święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Inni rozbierają ją tuż po sylwestrze, a jeszcze inni trzymają aż do święta Matki Bożej Gromnicznej, czyli 2 lutego. Niezależnie od tego, ile czasu zdobi dom – w końcu trzeba ją rozebrać. Co wtedy zrobić z drzewkiem, które nie nadaje się już do użytku?
Czytaj artykułW pielęgnacji roślin doniczkowych niezwykle ważne jest zapewnienie im właściwego odżywienia oraz utrzymanie optymalnej wilgotności gleby i powietrza. Trzymanie się dokładnych wytycznych jest szczególnie istotne w czasie zimy, gdy okazy domowe narażone są między innymi na wysychanie z uwagi na zmienione warunki uprawy. Do wrażliwych okazów, które potrafią ucierpieć zimą, należą paprotki – poświęć im więcej uwagi i wspomóż wzrost oraz regenerację swoich roślin, stosując odżywkę, która w zagranicznym ogrodnictwie zrobiła furorę.
Czytaj artykułGnicie cebuli podczas przechowywania jest zjawiskiem dość częstym. W optymalnych warunkach zachowuje swoją świeżość przez długi czas, dzięki czemu możemy cieszyć się jej smakiem również poza sezonem. W przeciwnym wypadku warzywo szybko się psuje, mięknie i pleśnieje, a dodatkowo roztacza nieprzyjemny zapach. Jak przechowywać cebulę, żeby nie gniła? Wypróbuj niezawodny sposób, dzięki któremu pozostanie świeża i jędrna.
Czytaj artykułPnącza w ogrodzie to niezwykle funkcjonalne rośliny, które z łatwością pokryją trudne do zagospodarowania powierzchnie i nadadzą działce uroku, szczególnie na pergolach czy ogrodzeniach. Jednymi z najpiękniejszych roślin, na które warto postawić, są powojniki. Należy jednak zwrócić uwagę na ich rodzaj. Tylko dwie odmiany zachowają liście i piękny kolor nawet w zimie.
Czytaj artykułWysokie rachunki za ogrzewanie potrafią znacząco obciążyć domowy budżet. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka temperatura powinna być w domu, aby było zarówno komfortowo, jak i oszczędnie. W tym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki, jak zmniejszyć zużycie ciepła w domu oraz uniknąć podstawowych błędów.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 755
- Następna