Artykuły
Dobrze wykonana izolacja termiczna na poddaszu pozwala zarówno cieszyć się komfortem cieplnym przez cały rok, jak i sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu domu jednorodzinnego. Jeśli planujesz remont i zastanawiasz się, co jest lepsze do ocieplenia poddasza – wełna czy pianka PUR, to ten artykuł jest dla ciebie.
Czytaj artykułHumus, nazywany też próchnicą, to jeden z najważniejszych składników zdrowej i żyznej gleby. Ziemia próchnicza odgrywa kluczową rolę w uprawie roślin – poprawia strukturę gleby, zwiększa jej zdolność do zatrzymywania wody i dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Co warto o niej wiedzieć?
Czytaj artykułCyklamen perski to jedna z najbardziej lubianych roślin doniczkowych. Pochodzi z chłodnych, górskich rejonów Azji Mniejszej oraz rejonów Morza Śródziemnego, zwłaszcza z Turcji i Grecji. Jest rośliną bulwową, która w warunkach naturalnych kwitnie w chłodnej porze roku, a latem przechodzi okres spoczynku.
Czytaj artykułKreda kojarzy się przede wszystkim ze szkołą, dziecięcymi zabawki, np. rysowaniem po chodniku. Tymczasem ma ona wiele innych zastosowań, które mogą pomóc w rozwiązaniu niejednego problemu. Dlaczego warto mieć w domu kredę? Poznaj najlepsze, nietypowe jej zastosowania.
Czytaj artykułPlamy na dywanie mogą się zdarzyć każdemu. Niezależnie od ich rodzaju, są nie tylko nieestetyczne, ale również trudne do usunięcia. Jeśli na dywanie pojawiły się plamy po winie czy kawie, wcale nie musisz sięgać po chemiczne środki czyszczące. Z pomocą przyjdą domowe sposoby, które są tanie, bezpieczne, a w skuteczności wcale nie ustępują odpowiednikom sklepowym. Sprawdź, jak wyczyścić plamy na dywanie na mokro i na sucho.
Czytaj artykułZastanawiasz się nad wyborem podłogi do kuchni? Przez lata dominowały tu płytki ceramiczne, ale coraz częściej ustępują one miejsca nowoczesnym panelom wodoodpornym. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść takie rozwiązanie wodoodporne w twoim domu.
Czytaj artykułRośliny są organizmami samożywnymi, potrzebują jednak dokarmiania – szczególnie wtedy, gdy uprawiamy je w doniczkach. Niestety, trudności w dobraniu właściwego produktu mogą skutecznie zniechęcić do nawożenia. Warto przyjrzeć się nawozom bliżej, by poznać ich specyficzne właściwości. Dowiedz się, kiedy i czym nawozić kwiaty domowe.
Czytaj artykułUciążliwe nornice pozostają aktywne przez cały rok, ponieważ nie zapadają w sen zimowy. Rozkopują starannie pielęgnowany ogród i niszczą rośliny, szukamy więc sposobów, aby skutecznie je odstraszyć. Zamiast sięgać po trutki, które zrobią krzywdę zwierzętom, wybierzmy naturalną metodę. Oto najlepszy domowy sposób na nornice.
Czytaj artykułKanna, inaczej nazywana paciorecznikiem, to piękna roślina wieloletnia, która zachwyca swoją okazałością i barwnymi kwiatami. Niestety jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego nie przetrwa zimy w naszym klimacie. Po przekwitnięciu roślinę należy odpowiednio zabezpieczyć przed mrozami, dzięki czemu zakwitnie na nowo w przyszłym sezonie. Zimowanie kanny jest możliwe na dwa sposoby, a przy okazji roślinę można rozmnożyć. Sprawdź, jak to zrobić.
Czytaj artykułObornik granulowany to cenny nawóz, który może porządnie użyźnić ziemię w naszym ogrodzie. Należy jednak pamiętać, że zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, jego stosowanie mocno się różni. Dowiedz się, w jaki sposób możesz używać obornika granulowanego, aby osiągnąć na swojej działce najlepsze rezultaty.
Czytaj artykułJesienią trawnik potrzebuje pielęgnacji, aby odpowiednio przygotować się na nadchodzące mrozy. Jeśli właściwie o niego zadbamy, wiosną zachwyci nas widok gęstego i soczyście zielonego dywanu przed domem. Jak zadbać o trawnik przed zimą? O jakich zabiegach trzeba teraz koniecznie pamiętać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułSupertunia to okazała roślina, która w ciągu kilku ostatnich lat podbiła serca wielu ogrodników. Wyróżnia się nie tylko obfitością, ale również długotrwałością kwitnienia, które trwa przez cały sezon aż do przymrozków. Supertunie są zazwyczaj traktowane jako rośliny jednoroczne, jednak przy niewielkim nakładzie pracy możemy spróbować je przezimować. Mam swój sposób, dzięki któremu przetrwają nawet srogie mrozy. Z kolei na wiosnę będę mieć własne sadzonki.
Czytaj artykułZbliżające się święto Wszystkich Świętych to czas, kiedy chcemy ozdobić groby naszych bliskich wyjątkowymi kompozycjami. Jeśli pragniesz stworzyć coś niepowtarzalnego, sięgnij po rośliny z własnego ogrodu. Hortensje, astry, liście dębu czy owocostany ligustru mogą stać się bazą modnych, jesiennych stroików. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować wiązankę na cmentarz z żywych i sztucznych kwiatów.
Czytaj artykułRododendrony stanowią nieodłączną ozdobę wielu ogródków. Rośliny zachwycają swoimi pięknymi kwiatami. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób powinno się je pielęgnować. Pewne zabiegi są ważne szczególnie jesienią – chodzi tu między innymi o właściwe nawożenie czy ściółkowanie rododendronów na zimę.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 760
- Następna