Art. Spons.

Jakie kolory królować będą w kuchniach w drugiej połowie 2022?

Eklektyzm, naturalne materiały i motywy, nawiązania do estetyki minionych dekad – to wszystko widzimy w modnych kuchniach w 2022 roku. Choć niektóre z obowiązujących obecnie trendów towarzyszą nam już od kilku sezonów, niektóre stanowią zupełnie świeże, często bardzo zaskakujące propozycje. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku najmodniejszych kolorów w kuchni. Które z nich nadal są na topie?

Jakie kolory królować będą w kuchniach w drugiej połowie 2022?
Fot. Kolor kuchni 2022 to także czerń, która od niedawna pojawia się również w innych wnętrzach / materiały promocyjne

Natura przede wszystkim

Kolory kuchni w 2022 roku nadal nawiązują do natury oraz jej barw i faktur. To przede wszystkim zieleń w bardzo różnych odcieniach – zarówno intensywny, głęboki szmaragd, jak i delikatna, nieco przygaszona szałwia, stosunkowo ciepła oliwka czy przełamany błękitnymi tonami odcień liści eukaliptusa.

Nie uległo zmianie również przywiązanie do kolorów ziemi. W drugiej połowie roku nadal pojawiać się będą ich bardziej wyraziste warianty – terakota, umbra, przypominające sproszkowany hematyt bordo. Jednocześnie modnymi kolorami w kuchni będą bardzo delikatne beże, blade odcienie żółtego oraz złamana biel, kojarząca się ze skorupką jajka lub wapiennymi skałami.

Wspomniane kolory do kuchni doskonale łączą się z modnymi obecnie materiałami, takimi jak naturalny kamień czy drewno. Szczególnie to ostatnie często pojawia się w najnowszych aranżacjach – w dodatku we wszystkich odcieniach. Niezależnie od tego, czy jest to jasna sosna, intensywne drewno egzotyczne czy ciemny heban, często to właśnie ono stanowi główny akcent koloru w kuchni, któremu powinny być podporządkowane inne barwy.

Biel zdetronizowana

Królująca od dawna moda na minimalizm sprawiła, że bazą dla wielu aranżacji kuchni były neutralne, czyste kolory. Obecnie można jednak zaobserwować zmęczenie takimi wnętrzami. Modne kolory ścian w kuchni w 2022 zdecydowanie to potwierdzają.

Nie oznacza to, że nowoczesna kuchnia jest miejscem, z którego biel została całkowicie wyrugowana. Nadal jest obecna w rozmaitych dodatkach, akcesoriach czy meblach. Zazwyczaj pełni jednak rolę przeciwwagi i rozświetlającego akcentu we wnętrzu, w którym główną rolę odgrywają o wiele bardziej wyraziste odcienie.

Jeszcze bardziej intensywnie

Podobnie jak w przypadku innych wnętrz, również dla kolorów w kuchni inspiracją mogą być w tym roku kamienie szlachetne. Oprócz wspomnianej szmaragdowej zieleni, w najmodniejszych aranżacjach prym wiedzie szafirowy, chabrowy lub atramentowy granat, głęboki fiolet oberżyny bądź ametystu, elegancki antracyt oraz rozmaite odcienie czerwieni. Intensywne, nasycone i stosunkowo ciemne, najczęściej przełamane zostaną bielą lub delikatnymi pastelami. Jednocześnie również do kuchni wkraczać zaczyna złoto, najczęściej w formie mosiężnych dodatków, baterii i innych metalowych elementów.

Kolor kuchni 2022 to także czerń, która od niedawna pojawia się również w innych wnętrzach. Obecnie to już nie tylko czarne podłogi, blaty czy armatura. Doskonale sprawdza się również jako kolorścian czy szafek w kuchni.

Jak dobrać kolory w kuchni?

To, jak łączyć kolory w kuchni, staje się obecnie o wiele bardziej istotną kwestią, niż w latach ubiegłych. Do niedawna bowiem odcienie inne niż biel, czerń czy naturalna barwa drewna pojawiały się głównie na ścianach i dekoracjach.

W drugiej połowie roku zdecydowanie utrwala się moda na wyraziste fronty w kuchni. Kolory takie jak mocny niebieski, ciemna zieleń czy bordo na dobre zagościły we wnętrzach, często na tle równie intensywnych i głębokich ścian oraz podłóg. Minimalistyczne kształty mebli zachęcają do eksperymentów kolorystycznych, dzięki czemu można zaobserwować powrót kontrastów.

Czerń i antracyt łączone są nie tylko z bielą i pastelami, ale także złotem, czerwienią oraz różnymi gatunkami drewna. Z kolei granat lub szmaragd często pojawia się w połączeniu z terakotą, a także miodowymi lub musztardowymi odcieniami barwy żółtej. Mocne kolory podkreślają również elegancję powracającego do łask marmuru – zarówno w jasnej, jak i czarnej wersji.

W praktyce to, jakie kolory w kuchni sprawdzą się najlepiej, zależy od jej wielkości, kształtu oraz szeregu innych czynników. Również tworząc bardziej zachowawcze aranżacje można zainspirować się aktualnymi trendami. Jeden mocny kolor może na przykład stanowić ciekawy akcent na tle jasnych, pastelowych lub naturalnych barw. W ten sposób każda kuchnia może nabrać ciekawego, nowoczesnego charakteru.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.