Domy przyszłości

Domy przyszłości

Montaż instalacji fotowoltaicznej to nie tylko sposób na uniknięcie rosnących cen prądu, ale także możliwość obniżenia wydatków na energię. Montaż instalacji warto wziąć pod uwagę już na etapie budowy domu. Dzięki temu unikniesz wielu niedogodności, z którymi borykają się osoby zakładające panele na już postawionych budynkach. Problematyczna może być choćby nieodpowiednia powierzchnia dachu, ograniczone możliwości rozłożenia przewodów czy nieestetyczna kompozycja. Sprawdź, co warto mieć na uwadze podczas planowania.

Czytaj artykuł 
Domy przyszłości

Energooszczędność nie jest tylko sloganem reklamowym – parametry okna mają realny wpływ na wysokość naszych rachunków. Nowoczesne okna nie powodują strat ciepła, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania. Im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepsza jest izolacja termiczna danego elementu, z którego budujemy nasz ekologiczny i oszczędny dom. Jak interpretować ten parametr?

Czytaj artykuł 
Domy przyszłości

Energooszczędny dom to korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla naszej kieszeni. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zwróć baczną uwagę na okna. To one są punktem, który potencjalnie może powodować straty ciepła. Czy okna w ekodomu powinny być mniejszych gabarytów? Rozwiewamy wątpliwości.

Czytaj artykuł 
Domy przyszłości

Okna o dużej powierzchni to gwarancja maksymalnego doświetlenia wnętrz oraz dogrzania pomieszczeń energią słoneczną, jak również rozwiązanie, które zapewnia doskonałe efekty estetyczne. Czy jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, jeśli chodzi o wichury, mocne deszcze i inne groźne warunki atmosferyczne?

Czytaj artykuł 
Domy przyszłości

Strony świata, na które wychodzą okna, mają spory wpływ na to, w jakim stopniu doświetlone będą pomieszczenia. A duża ilość światła słonecznego nie tylko poprawi bilans energetyczny budynku, ale również pozytywnie wpłynie na komfort życia domowników. Podpowiadamy, jak dobierać okna w zależności od kierunków świata. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.