Nasz Nowy Dom

Dramat uczestnika "Naszego Nowego Domu". Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza

Program Nasz Nowy Dom emitowany na antenie telewizji Polsat od 9 lat pomaga najbardziej potrzebującym polskim rodzinom w poprawie warunków bytowych. Tak też było podczas 137. odcinka w Gliwicach, kiedy Katarzyna Dowbor wraz z ekipą wyremontowała dom pani Małgorzaty i jej wnuczka. Niestety po trzech latach od nagrania programu wydarzyła się tam tragedia. Co się stało?

Dramat uczestnika "Naszego Nowego Domu". Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza
Mateusz Szmajduch wraz z babcią Małgorzatą i Katarzyną Dowbor podczas nagrywania odcinka Naszego Nowego Domu w 2019 roku. Fot. materiały prasowe Telewizja Polsat
REKLAMA

Spis treści:

O programie Nasz Nowy Dom

Program Nasz Nowy Dom emitowany jest na antenie Telewizji Polsat już od 2013 roku. Przez te 9 lat program odmienił życie wielu rodzin doświadczonych przez los. Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą w przypadku każdego domu ma tylko 5 dni, aby dokonać spektakularnej metamorfozy.

W nowych odcinakach widzowie śledzą zmagania architekta oraz pracowników budowlanych, którzy mierzą się z czasem i trudnościami, by spełnić marzenia uczestników. W programie poznajemy też historie rodzin i obserwujemy ich reakcje na widok zmian, w które nierzadko trudno uwierzyć.

Obecnie trwają zgłoszenia do 20. już edycji Naszego Nowego Domu, a organizatorzy rozpatrują wnioski od potrzebujących rodzin. Zgłoszenia wraz ze zdjęciem domu można kierować na adres: nnd@polsat.pl

Fot. materiały prasowe Telewizja Polsat

Tragedia uczestnika programu Nasz Nowy Dom

W ostatnich dniach media obiegła bardzo smutna informacja dotycząca jednego z uczestników programu Nasz Nowy Dom — Mateusza Szmajducha. Wiosną 2019 roku ukazał się odcinek programu, w którym Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą przeprowadziła metamorfozę mieszkania Pani Małgorzaty z Gliwic i jej 17-letniego wówczas wnuczka Mateusza.

Babcia od lat opiekowała się wnukiem porzuconym przez swoich biologicznych rodziców. Lokal, który zajmowali znajdował się budynku wielorodzinnym. Miał gnijące podłogi, odpadający tynk i niebezpieczną instalację elektryczną. W całym domu kapała woda, a instalacja hydrauliczna była uszkodzona.Jednak ekipa programu NND jak zwykle stanęła na wysokości zadania i uporała się z remontem na medal! W czasie wolnym zorganizowanym przez Katarzynę Dowbor, Mateusz udał się na mecz swojej ulubionej dyscypliny sportowej — siatkówki oraz miał okazję spotkać się ze swoim idolem Bartoszem Kurkiem.

Fot. materiały prasowe Telewizja Polsat

Po udanej metamorfozie swojego mieszkania Mateusz wraz z babcią mieli nadzieję na lepsze życie.

"To tak, jakby ktoś nam otworzył drzwi do nowego życia. Teraz wszystko zaczniemy od nowa, zapomnimy o starym domu, starych problemach" - powiedział wtedy Mateusz.

Niestety w ich życiu z czasem zaczęły napiętrzać się problemy, a stosunki między Mateuszem a jego babcią bardzo się pogorszyły. Chłopak wyprowadził się z domu i rozpoczął życie na własny rachunek. Stracił jednak pracę i zmuszony był wrócić do babci, gdzie nie miał już swojego kąta. Do tego pojawiła się u niego depresja, której nie leczył.

To wszystko doprowadziło do tego, że Mateusz chciał odebrać sobie życie pod kołami pociągu.
Chłopak dostał jednak drugą szansę od życia. Przeżył wypadek, ale stracił w nim nogę.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy zorganizowana przez przyjaciół chłopaka, którym leży na sercu jego dalszy los. Uzbierane pieniądze są szansą na uzyskanie przez Mateusza fachowej pomocy psychologicznej oraz jego start w nowe życie.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem tego młodego człowieka mogą wziąć udział w zbiórce, która dostępna jest TUTAJ.

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. Jeśli znajdujesz się w trudnym momencie życia i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01TUTAJ znajdziesz dodatkową listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

Przeczytaj również: Nasz nowy dom: historia, prowadząca, ekipa, bohaterowie programu

„Nasz Nowy Dom” od 1 września wyrusza w Polskę, by pomóc kolejnym rodzinom na INTERIA.TV.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Dramat uczestnika "Naszego Nowego Domu". Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.