Porady ogrodnicze
Pora na grzyby! Spacerując po polskich lasach, natknąć się można nie tylko na swojskie prawdziwki czy koźlaki – coraz częściej spotkać można również okazy o niebywałym wyglądzie.
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule poświęconym ogrodom warzywnym będzie mowa m.in. o letniej pielęgnacji warzywnika, przechowywaniu pomidorów i suszeniu papryki. Zapraszamy!
Czytaj artykułCięcie krzewów owocowych w sierpniu i wrześniu to obowiązek każdego sadownika i właściciela ogrodu, w którym rosną te rośliny. Ma ono wiele zalet, a w niektórych przypadkach jest wręcz nieodzownym zabiegiem, który umożliwia obfite i zdrowe plonowanie w przyszłym sezonie.
Czytaj artykułPszczoły to niezwykle istotne owady dla całego środowiska. Od nich zależy istnienie wielu gatunków roślin oraz gros produkcji żywności. Jak pomagać pszczołom w trudnych warunkach?
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule poświęconym ogrodowi warzywnemu będzie mowa o pomidorach oraz o wysiewie warzyw liściowych na jesień.
Czytaj artykułNiezależnie czy nasza róża należy do grupy krzewiastych, rabatowych, pnących, miniaturowych czy okrywowych, ma kwiaty pełne, półpełne czy pojedyncze – trzeba ja co roku odpowiednio przycinać. Podpowiadamy, jak robić to prawidłowo.
Czytaj artykułRóże to rośliny ozdobne, które bardzo chętnie wykorzystywane są w parkach, skwerach i ogrodach przydomowych. Wiele odmian uprawia się także w doniczkach. Te piękne rośliny narażone są jednak na występowanie chorób i ataki szkodników. Jak prawidłowo pielęgnować róże i jak zwalczać różne infekcje?
Czytaj artykułCzereśnia kolumnowa to niewielkich rozmiarów drzewko owocowe o innym niż tradycyjne czereśnie pokroju. Tworzy zwartą i bardzo wąską koronę, dlatego świetnie nadaje się do nasadzeń w niewielkich ogródkach i na działkach. Sprawdźmy więc, jak wygląda uprawa tej nietypowej rośliny.
Czytaj artykułDruga połowa lata to festiwal kwitnących jeżówek, które zdobią nasze ogrody do września lub października. Mogą mieć one barwę czerwoną, białą lub różową, a dokładniej karminoworóżową.
Czytaj artykułTematem dzisiejszego artykułu poświęconego roślinom balkonowym i tarasowym będą lobelie.
Czytaj artykułZiemia okrzemkowa, znana również jako diatomit to skała utworzona z pancerzyków okrzemek, czyli jednokomórkowych glonów. W jej skład wchodzi m.in. krzemionka co sprawia, że jest doskonałym źródłem krzemu. Powszechnie bywa wykorzystywana przez rolników, ale warto również włączyć ją do pielęgnacji ogrodu – nie tylko bowiem odżywia rośliny, ale też pomaga zwalczyć plagę kleszczy i innych szkodników.
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule z cyklu „Ogród Warzywny” będzie mowa o zbiorze cebuli, dyni i sposobie na jesienną uprawę groszku.
Czytaj artykułSierpień w warzywniku to głównie czas zbiorów. To miesiąc obficie plonujących pomidorów, ogórków i cukinii, pierwszych dyń i papryki oraz warzyw korzeniowych i cebulowych. Część grządek po tych zbiorach zostanie już pusta, ale część możemy jeszcze wykorzystać na wysiew kolejnych roślin warzywnych, które zdążą jeszcze dojrzeć przed zimą.
Czytaj artykułJeśli trawnik w ogrodzie uważacie za swoją chlubę i naprawdę wiele wysiłku wkładacie w jego pielęgnację, z pewnością wiecie, czym są pędraki. Te niewielkie szkodniki to częsty powód, przez który latem w gęstej trawie pojawiają się nieestetyczne prześwity i ciemne, brązowe plamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 379
- Następna