Nawieźć możemy też inne krzewy kwitnące, np. hortensje i róże. Ponadto spulchniamy glebę na rabatach, jednocześnie je odchwaszczając i usuwając ewentualnie pozostałości suchych fragmentów roślin po zimie. Przygotowujemy też do siewu grządki warzywne. Dokładnie je odchwaszczamy, wyrównujemy i jeżeli to konieczne nawozimy przedsiewnie oraz zagrabiamy.
Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, zdejmujemy już osłony zimowe, które chroniły nasze wrażliwe rośliny w ogrodzie. Jeszcze ich jednak nie chowamy. Mogą się jeszcze przydać. Wyciągamy za to włókniny wiosenne, którymi w razie potrzeby przykrywamy zagony. Warto okryć kiełkujące, młode warzywa w czasie nocnych przymrozków.
W warzywnikach w dalszym ciągu możemy wysiewać groch i bób. Koniec marca, gdy ziemia już rozmarznie i nieco się ogrzeje, to najlepszy moment na wysiew tych warzyw bobowatych. Ponadto siejemy też bezpośrednio do gruntu marchew, pietruszkę i cebulę oraz inne warzywa korzeniowe. Cebulę możemy także posadzić z dymki, wtedy możemy liczyć na wcześniejsze zbiory.
Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien
26 marca to Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Przypominamy zatem, że szpinak idealnie nadaje się do uprawy na przedplon, podobnie jak rzodkiewka. Nie jest jeszcze za późno, żeby wysiać je na zagonach lub na podwyższanych grządkach, czy też w donicach. W domu lub w inspekcie cały czas pielęgnujemy przygotowane wcześniej rozsady pora, selera, sałaty, warzyw kapustnych, pomidorów i papryki. Nie jest jeszcze za późno, żeby wysiać te warzywa z rodziny psiankowatych i kapustnych, których jeszcze nam brakuje.