Porady ogrodnicze

Przydatne triki, które ułatwią pracę w ogrodzie

Wraz ze wcześniejszym nadejściem wiosny, zaczynamy porządkowanie i pielęgnowanie ogrodów. Oto kilka trików i sztuczek, które ułatwią i umilą prace ogrodowe.

REKLAMA

fot. 123RF/PICSEL

Jak przechowywać narzędzia ogrodowe? Metoda starych, brytyjskich ogrodników

Wiosna to bardzo pracowity okres w ogrodzie — czas porządków, przycinania drzew i krzewów ozdobnych, jak również wysiewania wielu roślin. Wszelkie narzędzia ogrodowe muszą być gotowe na tip-top: czyste, naostrzone i naoliwione. Ogólnie przyjmuje się, że narzędzia dobrze jest zakonserwować jeszcze przed zimą. Jeśli nie zajęliśmy się nimi na jesieni, najwyższa pora nadrobić stracone miesiące. W tym artykule podpowiadamy jak przygotować narzędzia ogrodnicze na nowy sezon. Jak jednak przechowywać narzędzia, jeśli już zainaugurowaliśmy sezon prac ogrodniczych i zaczęliśmy z nich korzystać? Aby nie podeszły rdzą i nie straciły na ostrości najlepiej trzymać je donicy lub innym większym pojemniku, wypełnionym drobnym, suchym piaskiem zmieszanym z niewielką ilością oliwy czy oleju słonecznikowego.

src: 6 ogrodowych trików i sztuczek, które ułatwią pracę w ogrodzie, Youtube.com kanał: Make your life greener

Porady na rabaty

Wkrótce nadejdzie odpowiedni termin na sadzenie ozdobnych roślin jednorocznych. Jeśli planujemy posadzić je na wyznaczonych rabatach i mamy zamiar je dosadzać lub wymieniać co roku, by usprawnić sobie pracę, warto doniczki wkopać w ziemię. Powinny mieć one taki rozmiar jak pojemnik z rośliną jednoroczną lub trochę większy, by pomieściły również większe okazy. Po umieszczeniu doniczki w doniczce jej wierzch należy okryć ziemią. Dzięki temu wymiana roślin, gdy przekwitną lub obumrą, będzie o wiele prostsza, ponieważ wystarczy po prostu je wyjąć. W podobny sposób można uprawiać rośliny ekspansywne jak np. miętę.

Przejdź na kolejną stronę, by poznać kolejne triki >>

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Przydatne triki, które ułatwią pracę w ogrodzie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.