Samodzielna uprawa selera korzeniowego bywa wyzwaniem. Mimo starań ogrodnikom nie zawsze udaje się otrzymać dorodne, twarde i jędrne bulwy. Przyczyną obniżenia plonu mogą być nie tylko błędy w pielęgnacji czy niewłaściwe warunki, ale też złe sąsiedztwo dla tego warzywa. Co sadzić obok selera? Jakiego towarzystwa unikać? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułJanowiec lidyjski jest idealną rośliną dla każdego, kto chce cieszyć się pięknym ogrodem bez poświęcania czasu na skomplikowaną pielęgnację. Ten niewymagający, niski krzew intensywnie kwitnie późną wiosną, tworząc poduchy pełne złocistych kwiatów. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki na temat uprawy janowca lidyjskiego.
Czytaj artykułWiosną budząca się do życia przyroda zachwyca wspaniałym spektaklem barw. Szczególnie urokliwe są kwitnące na różowo drzewka, które ogrodnicy chętnie sadzą na przydomowych działkach. Istnieje wiele olśniewających gatunków zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Które są najpiękniejsze? Polecamy TOP 8 różowych drzewek do ogrodu.
Czytaj artykułPiwonie są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych roślin w wiosennym ogrodzie. Na przełomie maja i czerwca rozwijają swe okazałe, mocno pachnące kwiaty. Chcąc mieć pewność, że nic nie zakłóci ich urzekającego kwitnienia, warto zabezpieczyć je przed chorobami. Podpowiadamy, jaką dolistną mieszankę przygotować, aby wzmocnić piwonie.
Czytaj artykułJuka ogrodowa jest egzotycznej urody byliną, która latem przykuwa wzrok strzelistymi kwiatostanami i bujną rozetą liści. Choć nie należy do roślin wymagających, wiosną warto się o nią zatroszczyć, aby przygotować ją do okazałego kwitnienia. Jak dbać o jukę ogrodową w maju? Jakim naturalnym nawozem ją zasilić? Podpowiadamy.
Czytaj artykułIglica zmienna jest niską byliną, która znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie. Doskonale zadarnia dostępną przestrzeń, tworząc gęsty dywan z ciemnozielonych liści, a na dodatek kwitnie dwa razy w roku. Co jeszcze warto wiedzieć o tej pięknej roślinie? Wyjaśniamy, jak uprawiać iglicę zmienną.
Czytaj artykułJakie środki na mszyce zastosować, aby się ich pozbyć, nie szkodząc równocześnie roślinom i pożytecznym owadom? Wiosną zastanawia się nad tym wielu ogrodników. Na szczęście są bezpieczne, domowe sposoby, które możemy zastosować bez żadnych obaw. Podpowiadamy, jaki naturalny oprysk szybko pokona mszyce i uratuje nasze uprawy.
Czytaj artykułLada moment rozpocznie się długo wyczekiwany sezon na truskawki. Zdecydowanie najlepiej smakują te, które pochodzą z naszych ogródków, szukamy więc sposobów na obfite zbiory. Odpowiednie warunki i pielęgnacja są ważne, ale duże znaczenie ma też dobre sąsiedztwo. Co posadzić obok truskawek, aby dały wielki plon i nie chorowały? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułKrzewy o minimalnych wymaganiach pielęgnacyjnych. Wiecznie zielone, z oryginalnymi liśćmi i kwiatami
Kto nie marzy o ogrodzie, który kwitnie i rozwija się przy minimalnym wysiłku? Krzewy o niewielkich wymaganiach są doskonałą propozycją dla wszystkich chcących cieszyć się urodą roślin bez poświęcania czasu na skomplikowaną pielęgnację. Na jakie gatunki warto się zdecydować? Oto nasze propozycje krzewów, które są piękne i niekłopotliwe.
Czytaj artykułOd połowy maja możemy bezpiecznie sadzić zahartowane pomidory na stałym stanowisku w ogrodzie. Jeśli chcemy, aby zdrowo rosły i się rozkrzewiały, a potem obficie owocowały, zastanówmy się, czym je zasilić już na starcie. Co włożyć pod korzeń pomidora? Przedstawiamy najlepsze naturalne źródła potasu, które warto wrzucić do dołka podczas sadzenia.
Czytaj artykułTulipany to rośliny cebulowe, które wiosną ożywiają nasze ogrody kolorowymi kwiatami. Niestety, po kilku tygodniach przekwitają i tracą walory dekoracyjne. Co należy wtedy z nimi zrobić? Czy powinno się obciąć ich liście? W artykule wyjaśniamy, jak pielęgnować tulipany po przekwitnięciu.
Czytaj artykułNa liściach rododendrona ni stąd, ni zowąd pojawiły się dziury? Są dziełem opuchlaków – powszechnie występujących w ogrodach szkodników, które nie tylko niszczą liście, ale też korzenie roślin. Te niewielkie owady szpecą nasze ulubione krzewy, a nawet mogą doprowadzić do ich obumarcia, dlatego bezwzględnie trzeba z nimi walczyć. Podpowiadamy, jak uratować rododendron przed opuchlakami.
Czytaj artykułPoczątek maja to czas, gdy piwonie przygotowują się do swego oszałamiającego kwitnienia. Warto wtedy zatroszczyć się o wszystkie podstawowe potrzeby tych roślin. O czym powinniśmy pamiętać? W artykule wyjaśniamy, jak dbać o piwonie w maju oraz jakim domowym nawozem je zasilić, by wyjątkowo pięknie kwitły.
Czytaj artykułDobrze doświetlone, przerzedzone krzaki pomidorów dają większe i smaczniejsze owoce. Rzadziej również zapadają na choroby, dlatego niezmiernie ważne jest, aby usuwać z nich nadmiar liści oraz zbędnych pędów bocznych. Jak to zrobić? Wyjaśniamy, jak uprawiać pomidory na jeden i dwa pędy oraz kiedy obrywać z nich liście, żeby otrzymać zdrowe, obfite plony.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 92
- Następna