W ogrodzie możemy uprawiać wiele obficie kwitnących roślin okrywowych. Mało która jednak wygląda równie spektakularnie co porcelanka Menziesa. Tworzy gęste, błękitne kobierce przyciągające zarówno wzrok, jak i pożyteczne zapylacze. Co warto o niej wiedzieć? Jak uprawiać porcelankę Menziesa? Podpowiadamy.
Czytaj artykułKażdy, kto chce zbierać pełne kosze owoców we własnym ogrodzie, musi wiedzieć, jak dbać o winorośl. Prawidłowa pielęgnacja tych roślin ma duże znaczenie szczególnie wczesnym latem, gdy plony rosną, zaczynają gromadzić cukry i powoli dojrzewać. Jakie zabiegi warto wykonać w lipcu? W artykule wyjaśniamy, co zrobić, aby mieć dużo zdrowych i słodkich winogron.
Czytaj artykułW uprawie pomidorów duże znaczenie mają zabiegi profilaktyczne, które chronią przed najgroźniejszą chorobą grzybową atakującą te rośliny – zarazą ziemniaczaną. Nie czekajmy, aż pojawią się pierwsze objawy infekcji i zniszczą cenne plony. Jak możemy zabezpieczyć pomidory przed zarazą ziemniaczaną? Oto przepis na tani i skuteczny oprysk.
Czytaj artykułCzarna plamistość jest tym, czego najbardziej obawiają się wszyscy wielbiciele róż. To bardzo niebezpieczna, trudna do zwalczenia choroba grzybowa, która w mgnieniu oka odbiera krzewom cały urok. Na szczęście możemy jej zapobiec i to bez stosowania jakiejkolwiek chemii. Podpowiadamy, jak zrobić naturalny oprysk przeciwko czarnej plamistości róż.
Czytaj artykułJak chronić ogórki, pomidory i inne warzywa przed chorobami, nie stosując w tym celu środków chemicznych? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stawiają na naturalne rozwiązania w ogrodzie. Okazuje się, że najlepszy sposób na zabezpieczenie roślin każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa herbatka tymiankowa.
Czytaj artykułOgórki w czasie owocowania często są atakowane przez zarazę. Jeśli nie chcemy stracić plonów z jej powodu, musimy wiedzieć się, jak zabezpieczyć przed nią swoje rośliny. Jednym z najlepszych na to sposobów jest naturalny oprysk z prostych składników, które każdy ma w domu. Jak go zrobić i stosować, by chronić ogórki przed zarazą? Podpowiadamy.
Czytaj artykułLatem twoje rośliny doniczkowe mogą stać się celem różnych szkodników, które rozmnażają się szybciej w ciepłych miesiącach. Mszyce, wciornastki, miseczniki czy wełnowce atakują nawet zdrowe okazy. Sprawdź, jak skutecznie i naturalnie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi.
Czytaj artykułMarzysz o soczystych, zdrowych pomidorach prosto z własnego ogródka? Choroby grzybowe mogą pokrzyżować te plany, jeśli nie zareagujesz odpowiednio wcześnie. Poznaj sprawdzone receptury i dokładne instrukcje, jak krok po kroku przygotować i stosować ekologiczne preparaty. Ochronią twoje pomidory przed chorobami grzybowymi na cały sezon.
Czytaj artykułLudzie myślą, że to zwykły chwast. Czosnaczek jest skarbnicą zdrowia, jadalny od korzenia po nasiona
Czosnaczek jest zapomnianą rośliną, którą najczęściej traktuje się jak zwykły chwast. Tymczasem jego pikantne liście są bombą witamin, korzenie smakują jak chrzan, a nasiona można wykorzystywać tak samo jak gorczycę. Warto docenić właściwości czosnaczku i zacząć uprawiać go w ogrodzie. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne.
Czytaj artykułPrawidłowe nawożenie hortensji. Ostatni raz podsyp azotem przed końcem lipca, będą kwitły do jesieni
Latem powinniśmy dostarczać kwitnącym hortensjom dodatkowych składników odżywczych. Jak jednak to robić, aby im nie zaszkodzić? Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Oto najważniejsze wskazówki na temat tego, jak i czym nawozić hortensje latem, by rozwijały swe piękne kwiaty do późnej jesieni.
Czytaj artykułSzara pleśń i mączniak rzekomy to choroby grzybowe, przez które możemy stracić wszystkie starannie pielęgnowane ogórki. Jak im przeciwdziałać w naturalny sposób? Co zrobić, aby ocalić przyszłe plony? Okazuje się, że jest na to sposób. Podpowiadamy, jak zrobić domowy oprysk przeciwko najczęstszym chorobom ogórka.
Czytaj artykułMało który owad uprzykrza życie ogrodnika tak, jak robi to turkuć podjadek. Jeśli występuje licznie, w mgnieniu oka niszczy całe nasze uprawy, podgryzając korzenie roślin. To niebezpieczny szkodnik, którego trzeba przegonić z ogrodu. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak pozbyć się turkucia podjadka za pomocą naturalnego oprysku.
Czytaj artykułJeżówki są mało wymagającymi bylinami, które co sezon zdobią nasze ogrody pięknymi, miododajnymi kwiatami. Choć nie potrzebują wiele, warto poświęcić im nieco uwagi, by przedłużyć ich zjawiskowe kwitnienie do późnej jesieni. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak podlewać i nawozić jeżówki latem.
Czytaj artykułGroszek pachnący malowniczo wspina się po płotach i trejażach, by przez długie tygodnie rozwijać swe piękne kwiaty. Kwitnieniem tej urzekającej rośliny można się cieszyć do późnej jesieni, jeśli latem nie zapomni się o prostym zabiegu. Wyjaśniamy, jak pielęgnować groszek pachnący, by zachwycał nawet do listopada.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 102
- Następna