Urządzanie wnętrz

Jak wyglądałyby mieszkania disneyowskich księżniczek?

Każda dziewczynka na pewnym etapie życia marzy, by zostać księżniczką. I niczym królewny z bajek Disneya mieszkać w zamku, poznać nobliwego rycerza na białym koniu, żyć długo i szczęśliwie. Z okazji Dnia Dziecka podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie w iście bajkowym stylu.

Jak wyglądałyby mieszkania disneyowskich księżniczek?

Nie ma dwóch takich samych wnętrz, tak jak nie ma dwóch takich samych bohaterek filmów tej słynnej wytwórni. Każda z nich jest inna, różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim charakterem – podobnie jak domowe pomieszczenia. Urządzając bajkowy pokój, popuśćmy wodzę wyobraźni i zastanówmy się, jak mogłyby wyglądać mieszkania bajkowych postaci w realnym świecie.

Pocahontas — blisko natury
Indiańska księżniczka zawsze podkreślała swój głęboki związek z naturą. Była ciekawska, uwielbiała wędrować i przeżywać kolejne przygody. Ceniła pokój, szanowała przyrodę, wierząc, że każdy jej element posiada duszę. Jej mieszkanie byłoby zapewne jasne, przestrzenne, pełne roślin i naturalnych dodatków. Panowałaby w nim niczym niezmącona harmonia, a o wystroju nie decydowałby przypadek.

Merida przewrotnie
Merida z powodzeniem łamała wszelkie konwenanse, nie pozwalając upchać się w ramy stereotypowej księżniczki, świecącej najlepszym przykładem i nienagannymi manierami. Była nieustępliwą, nieco zbuntowaną nastolatką, chcącą podążać za swoimi marzeniami i samodzielnie decydować o własnym losie (w sumie jak każda nastolatka). Swój dom urządziłaby i zorganizowała „po swojemu”. Mógłby sprawiać wrażenie nieco chaotycznego, ale wprawne oko dostrzegłoby pewną metodę w tym szaleństwie. Nie brakowałoby w nim barw, przywołujących na myśl przygody, aktywność, ruch.

Kopciuszek z pochwałą porządku
Mimo napotkanych niepomyślności, zachowała niezwykły optymizm, którym zarażała widzów filmu, w którym występowała. Nawet po ślubie z Królewiczem woda sodowa nie uderzyła jej do głowy, pozostała skromna i pracowita — chyba za to ja najbardziej lubimy. Od innych księżniczek odróżnia ją spryt oraz zaradność. Jej osobisty pałac byłby doskonale zorganizowany, każda rzecz miałaby swoje miejsce. Paleta kolorów wykorzystana do udekorowania wnętrz byłaby jasna, stonowana, delikatnie pastelowa. Ponieważ zawsze miała świetny kontakt ze zwierzętami, w rzeczywistym świecie na pewno tworzyłby jej pupil.


Arielka — odważnie
Była ciekawa świata i uwielbiała ludzi, kolekcjonowała pamiątki po spotkaniach z nimi. Dla miłości gotów była dużo poświęcić. W jej życiu nie brakowało również magii i niesamowitych wydarzeń. Drzwi do jej domu zawsze stałyby otworem dla gości. Na półkach piętrzyłyby się pamiątki z różnych krajoznawczych wypadów, a na ścianach dumnie wisiałyby pamiątkowe zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi.


Królewna Śnieżka z odrobiną luksusu
Jest w niej coś z ciepłej i wyrozumiałej pani domu. Nieco lekkomyślna i łatwowierna, posiada cenną umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji - świetnie sprawdzała się zarówno w roli królewny, jak i opiekunki krasnoludkowego domku. Dzięki wrodzonemu urokowi potrafiła zjednać sobie każdego. Poza tym doskonale dawała sobie radę z siedmioma mężczyznami, więc również siły odmówić jej nie można. Jej dom byłby ciepły i przyjazny tak jak ona. Uporządkowany, dopieszczony pod każdym względem, z luksusowymi dodatkami – w końcu była królewną.


Roszpunka — przytulnie i intymnie
Prawdziwy wulkan energii. Mimo że pół życia spędziła zamknięta w wieży, nie opuścił jej ani entuzjazm, ani radość życia. Wierzyła i czyniła magię, zapewne w jej mieszkaniu byłoby równie magicznie. Na pewno ucieszyłaby się z dużej, jasnej jadalni i przytulnego, nieco intymnego tarasu, z którego mogłaby obserwować zachodzące słońce.


Mulan — surowo
Zdecydowana, chociaż niezdarna, odważna, przywiązująca dużą wagę do tradycji księżniczka rodem ze Starożytnych Chin. Dziewczyna kameleon, niebojąca się żadnych wyzwań, z początku zagubiona, ale z czasem odnalazła się wśród wojowniczych mężczyzn. W kryzysowych sytuacjach zachowywała zimną krew i zdolność racjonalnego myślenia, przez co nie raz ratowała innym bohaterom skórę. Jej mieszkanie mogłoby być nieco surowe w formie, urządzone niezbyt konsekwentnie. Wystrojem nawiązywałoby do bogatych tradycji kraju, z którego pochodziła.


Bella — z dopieszczeniem szczegółów
Patrząc z zewnątrz, Bella wydaje się bardzo tajemnicza. Jest indywidualistką, dużo czasu spędza na czytaniu książek. Posiada rzadki talent do wydobywania z ludzi tego, co w nich najpiękniejsze. Z wyobraźnią i okiem do detali stworzyłaby oryginalne wnętrze, dopracowane pod każdym względem, estetycznie nawiązujące o stylu retro lub rustykalnego. W salonie znalazłoby się miejsce dla biblioteczki.


Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Aleksandra Kozera Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.