Hydrożel ogrodniczy cieszy się u nas rosnącą popularnością. Przyczyny są dwie: powtarzające się długie okresy suszy i fakt posiadania działki daleko od domu. Jeśli nie możesz codziennie podlewać swojego ogródka, to rozwiązanie stworzone dla ciebie i twoich roślin. To również świetny sposób na oszczędzanie wody, co nie pozostaje bez wpływu dla środowiska. Jak stosować hydrożel ogrodniczy i czy jest on bezpieczny? Wyjaśniamy wszelkie za i przeciw.
Czytaj artykułWiosna to czas, kiedy rośliny w naszych domach wybudzają się ze stanu spoczynku. Uśpione przez zimę, teraz zaczną wypuszczać nowe pędy i kwitnąć. Potrzebują do tego więcej energii, dlatego w tym czasie należy wrócić do ich bardziej intensywnego podlewania i nawożenia. Jak odżywić rośliny doniczkowe na wiosnę? Tych składników potrzebują wtedy najbardziej.
Czytaj artykułZiemiórki to muchówki, które często kręcą się przy naszych roślinach doniczkowych. Mają postać maleńkich muszek unoszących się nad ziemią kwiatów domowych. Jeśli je zauważysz, działaj natychmiast. Same w sobie ziemiórki nie są groźne, ale każda z nich składa setki jaj. Z nich wylęgają się larwy, które masowo atakują nasze doniczkowe uprawy.
Czytaj artykułWyhodowanie roślin z nasion to wielka satysfakcja dla każdego ogrodnika. Nie zawsze się to jednak udaje. Winne mogą być tu nieodpowiednie warunki – zły rodzaj podłoża, zacienione stanowisko czy zbyt niskie temperatury. Nie wszystko jednak stracone. Sprawdź, co trzeba zrobić, gdy nasiona nie chcą kiełkować.
Czytaj artykułIdealna do zadarniania i wypełniania wolnych miejsc w ogrodzie. Siew i uprawa azorelli trójwidlastej
Azorella trójwidlasta nie jest jeszcze szczególnie popularną rośliną w naszych ogrodach, ale może czas to zmienić. Tworzy malownicze zielono - żółte dywany, które przykrywają to, co chcemy ukryć. Ta bylina świetnie zadarnia i wypełnia puste miejsca i kłopotliwe skarpy, stwarzając wrażenie miękkości. Jak uprawiać i pielęgnować azorellę? Kluczem jest podłoże i... susza.
Czytaj artykułKażdy, kto ma ogródek może doczekać się własnego czosnku i cebuli ozimej. Będą z pewnością zdrowsze niż te, które kupujemy w sklepach, bo pozbawione pestycydów. Świetnie się sprawdzą zarówno świeże, jak i jako dodatki do zapraw. Podpowiadamy, jak sadzić i nawozić czosnek i cebulę ozimą, by cieszyć się dorodnymi zbiorami.
Czytaj artykułJuka ogrodowa wygląda dostojnie i jest dumą każdego ogrodnika. Jej wysokie, białe kwiaty wyrastające wysoko ponad mieczowate liście wyglądają bardzo egzotycznie. Aby tak się stało, trzeba o tę roślinę dbać i odpowiednio ją odżywiać. Do juki ogrodowej najlepsze będą naturalne nawozy - wyjaśniamy jakie.
Czytaj artykułFasolka szparagowa, choć pochodzi z Ameryki Południowej, w Polsce świetnie plonuje i jest chętnie uprawiana. Jest cennym w składniki odżywcze warzywem, które chętnie siejemy w ogródkach i na działkach. Jak i kiedy sadzić fasolkę szparagową? Liczy się odmiana i sąsiedztwo.
Czytaj artykułLawendzie po zimie z pewnością przyda się odżywka. Pobudzi ona roślinę do wytwarzania liści i zawiązków kwiatów. Te z kolei pięknym zapachem zwabią do ogrodu pszczoły, które przy okazji zapylą inne rośliny. Jeśli chcesz cieszyć się latem fioletowymi kwiatami lawendy, podaj jej tę domową odżywkę. Jest tania i prosta w przygotowaniu, a jej skład dość zaskakujący.
Czytaj artykułŚnieżnobiałe i pachnące firanki są wizytówką każdego domu. Nawet jednak, kiedy są świeżo wyprane, bywają pogniecione. To całkowicie psuje efekt elegancji. Na wymięte podczas prania firanki jest jednak sposób. Wystarczy dodać do pralki łyżkę kosmetyku, który znajdzie się pewnie w każdej łazience. Na Wielkanoc wszyscy będą podziwiali wystrój twoich okien.
Czytaj artykułŚwieże zioła z ogródka lub z balkonu to podarunki od lata, na które czekamy przez całą zimę. Zawsze pod ręką, urozmaicą każde danie. Część z nich działa odstraszająco na szkodniki, inne mają właściwości odkażające. Pite w formie herbat, mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kiedy najlepiej wysiewać zioła, by jak najszybciej się nimi cieszyć? Niektóre z nich można wysiać już w marcu.
Czytaj artykułAby cieszyć się zdrowymi owocami brzoskwiń, trzeba im wiosną poświęcić trochę czasu. Te drzewka w naturze rosną w nieco cieplejszym klimacie. Dlatego u nas są mniej odporne na ataki chorób i szkodników. Na szczęście można im pomóc. Podpowiadamy, czym pryskać brzoskwinie na wiosnę, by latem lepiej owocowały.
Czytaj artykułPorzeczki to wdzięczne w uprawie krzewy. Nie są wymagające, będą owocowały nawet na jałowej ziemi, trudnej dla innych roślin. Jeśli jednak chcesz mieć bogate zbiory, zadbaj o krzaczki już teraz. Poznaj pięć czynników, które bezpośrednio wpływają na plony porzeczek.
Czytaj artykułZbliża się Wielkanoc, a więc nieskazitelna biel firanek staje się palącą potrzebą. Wisząc na oknach, często żółkną lub szarzeją. Zanim sięgniesz po kupne detergenty, wypróbuj ten domowy sposób na pranie firanek. Prosta mieszanka do namaczania sprawi, że odzyskają olśniewającą biel.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 16
- Następna