Nie każdy wie, że cukinię z powodzeniem można uprawiać z własnych nasion. Wystarczy zebrać je w poprzednim sezonie z dojrzałych owoców, a następnie poddać kilku prostym zabiegom, dzięki którym zyskuje się pewność, że wykiełkują. Jak zbierać nasiona cukinii krok po kroku? W jaki sposób je przechowywać, aby móc wykorzystać je za rok? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.
Czytaj artykułOkazałe kwiatostany hortensji są piękną ozdobą ogrodu, dlatego zależy nam, aby utrzymywały się jak najdłużej. Jeśli chcemy cieszyć się ich oszałamiającą urodą do późnej jesieni, musimy zadbać o krzewy i umiejętnie je zabezpieczyć. Jednym z najlepszych na to sposobów jest ściółkowanie hortensji. Jakie zalety ma ten zabieg? Co wykorzystać jako ściółkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułWiele pięknych gatunków i odmian róż może kwitnąć do samych przymrozków, o ile uda nam się zapewnić im właściwą pielęgnację. Późnym latem musimy skupić się na kilku zabiegach, które pobudzają krzewy do długotrwałego kwitnienia. Jednym z najważniejszych jest nawożenie. Sprawdź, jak przygotować odżywkę z ziemniaków do róż.
Czytaj artykułKocimiętka to bylina, której największą ozdobą są białe, fioletowe lub błękitne kwiaty. Słynie z intensywnego zapachu, wabiącego nie tylko motyle i pszczoły, ale też naszych czworonożnych przyjaciół. Roślinę tę uwielbiają koty, to jednak niejedyny powód, dlaczego warto mieć ją w ogrodzie. Sprawdź, jak uprawiać kocimiętkę Faassena.
Czytaj artykułWiśnie i czereśnie to jedne z nielicznych drzew owocowych, których termin podstawowego cięcia przypada latem. Jak przebiega letnie przycinanie wiśni oraz czereśni i o czym warto pamiętać przy tych zabiegach? Czym jest prześwietlanie koron wiśni i czereśni? Poznaj praktyczne wskazówki na ten temat.
Czytaj artykułKorona cesarska, czyli jedna z najpiękniejszych szachownic, wiosną zdobi ogród dzwonkowatymi kwiatami o nieco egzotycznej urodzie. Nie każdy wie, że powinno się ją sadzić w innym terminie niż większość kwiatów cebulowych. Kiedy najlepiej to zrobić? Wyjaśniamy, jak sadzić koronę cesarską, aby spektakularnie kwitła.
Czytaj artykułSeler jest dość wymagający w uprawie, jednak wiele osób nie wyobraża sobie bez niego ogrodowych grządek. W sierpniu korzenie nie są jeszcze okazałe, choć możemy wyrwać je wraz z nacią, aby wykorzystać w kuchni. Dopiero pod koniec lata i na początku jesieni bulwy się powiększają. Czy można im w tym pomóc? Okazuje się, że tak i to w całkiem prosty sposób. Sprawdź, czym nawozić seler we wrześniu, aby uzyskać wielki plon.
Czytaj artykułBergenia sercowata, nazywana też sercolistną, to jedna ciekawszych zimozielonych bylin na ogrodowe rabaty. Wiosną wspaniale kwitnie, a przez pozostałą część roku zachwyca mięsistymi, okazałymi liśćmi. Jakie ma wymagania? Jak uprawiać bergenię sercowatą, by wytwarzała dużo kwiatów? Najważniejsze wskazówki znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułZielistka to roślina pokojowa, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Cenimy ją za niewielkie wymagania, odporność na trudne warunki i niezwykle efektowne, długie liście. Niestety, jej uprawa nie zawsze okazuje się bezproblemowa. Dlaczego liście zielistki usychają i mają brązowe końcówki? Poznaj przyczyny tego zjawiska i dowiedz się, jak przywrócić roślinie zdrowy wygląd.
Czytaj artykułLato powoli zmierza ku końcowi, podobnie jak sezon na pomidory. W ostatnich tygodniach uprawy rośliny potrzebują zastrzyku energii, którą przekażą dojrzewającym jeszcze owocom. Odżywka do pomidorów na bazie serwatki to doskonały sposób na dostarczenie im niezbędnych składników pokarmowych. Jak ją przygotować i jak często stosować? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułZawilce wieńcowe, nazywany też koronowymi, to efektowne byliny, które wiosną obsypują się bajecznie kolorowymi kwiatami. Wyglądem przypominają nieco znane z polskich łąk maki polne, ale w odróżnieniu od nich mogą mieć nie tylko czerwoną barwę, ale również niebieską, liliową, białą oraz różową. Jak uprawiać zawilce wieńcowe? Gdzie i kiedy je sadzić, by obficie kwitły? Podpowiadamy.
Czytaj artykułTrudno ustrzec się przed zarazą ziemniaczaną na pomidorach. Chorobotwórczy patogen, który dziesiątkuje starannie pielęgnowane uprawy, szybko się rozprzestrzenia, a na domiar złego długo pozostaje w glebie. Jak się go pozbyć, aby nie poraził roślin w kolejnym roku? Sprawdź, jak odkazić ziemię po zarazie ziemniaczanej.
Czytaj artykułPiwonie uznawane są za najpiękniejsze spośród kwitnących krzewów. Ich ogromne, kolorowe kwiaty o upajającym zapachu stanowią wspaniałą ozdobę wiosennego ogrodu. Jeśli chcemy, aby urzekały co roku, przed nadejściem jesieni musimy się o nie dobrze zatroszczyć. Jak zadbać o piwonie późnym latem? Czym je nawozić o tej porze? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z artykułu.
Czytaj artykułŁany kolorowych kwiatów w ogrodzie przynoszą nam mnóstwo radości. Gwałtownie rosnący rachunek za wodę już niekoniecznie, dlatego warto wiedzieć, które gatunki nie wymagają częstego podlewania. Zastanawiasz się, jakie kwiaty ogrodowe są odporne na suszę? W artykule przedstawiamy listę wspaniale kwitnących roślin, które radzą sobie nawet wtedy, gdy długo nie mają dostępu do wody.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna