Uprawa hortensji w ogrodzie wymaga przestrzegania kilku istotnych zasad. Dotyczą one przede wszystkim rozsądnego zasilania tych krzewów. Nawożenie hortensji warto zacząć już wiosną, jeżeli chcemy przez całe lato podziwiać spektakularny pokaz pięknych kwiatów. Jaką odżywkę stosować na początku sezonu? Sprawdź, jaki naturalny nawóz na kwitnienie hortensji jest najlepszy.
Czytaj artykułWiększości z nas trudno sobie wyobrazić kuchnię bez piekarnika. Szczególnie przed świętami i innymi ważnymi wydarzeniami, gdy wykorzystanie tego sprzętu domowego często okazuje się niezbędne. Przyrządzamy w nim ciasta, mięsa i rozmaite dania, nie zawsze zastanawiając się, ile prądu zużywa piekarnik. Czy wiesz, ile kosztuje godzina pieczenia w tym urządzeniu? Sprawdź, jak to obliczyć i dowiedz się, czy na korzystaniu z piekarnika można zaoszczędzić.
Czytaj artykułPorzeczkoagrest to ciekawa hybryda dwóch popularnych w naszych ogrodach krzewów owocowych: agrestu i czarnej porzeczki. Łączy ich największe zalety, czyli minimalne wymagania i prostotę pielęgnacji, a przy tym rodzi kilogramy smakowitych owoców. Nie wymaga wielu zabiegów, ale wiosną potrzebuje skrócenia pędów. Jak przycinać porzeczkoagrest? Na co zwrócić uwagę podczas jego uprawy? Podpowiadamy, jakie warunki zapewnić krzewom, by uginały się od owoców.
Czytaj artykułLaurowiśnia to zimozielona roślina, która ze względu na gęsty, dekoracyjny pokrój jest często wybierana na żywopłoty. Choć w założeniu ma być atrakcyjna przez cały rok, zdarza się, że po zimie jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wczesną wiosną możemy zauważyć, że liście laurowiśni skręcają się i brązowieją. Powinien to być dla nas sygnał, że krzew potrzebuje naszej pomocy. Jak pielęgnować laurowiśnię po zimie? Czym zasilać ją na wiosnę? Sprawdź, jak przywrócić jej doskonałą kondycję.
Czytaj artykułSansewieria to prosta w uprawie i niezwykle wytrzymała roślina, ale jest jedna rzecz, której nie zniesie. Mowa o gniciu korzeni, błyskawicznie doprowadzającym do śmierci okazu. Na szczęście, jeśli zadziałamy w porę, mamy szansę uratować piękną wężownicę. Dlaczego sansewieria gnije? Co zrobić, aby przywrócić ją do życia? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułWyżlin większy, potocznie nazywany lwią paszczą, to kwitnąca roślina jednoroczna, którą możemy podziwiać na letnich rabatkach. Jest ulubionym gatunkiem wielu ogrodników, ponieważ długo i obficie kwitnie, zachwycając otoczenie feerią barw. Jej dodatkowym atutem jest prostota pielęgnacji, dlatego stanowi doskonałą propozycję również dla osób początkujących. Kiedy i jak siać lwie paszcze w ogrodzie? Poznaj wszystkie tajniki uprawy tych wyjątkowych roślin.
Czytaj artykułSeler korzeniowy to smaczne warzywo, które znane jest ze swych prozdrowotnych właściwości. Chętnie decydujemy się na jego samodzielną uprawę w ogrodzie, mimo że nie należy ona do najłatwiejszych. Seler jest wymagający pod względem warunków glebowych i dostępności składników odżywczych, o czym trzeba pamiętać. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jak uprawiać seler, by miał duże korzenie? Sprawdź, jak osiągają to doświadczeni ogrodnicy.
Czytaj artykułChcesz stworzyć na tarasie wyjątkową, pełną uroku przestrzeń? Marzysz o idealnym miejscu zarówno na leniwe letnie popołudnia, jak i na przytulne wieczory jesienią? Koniecznie zainspiruj się stylem boho, który wniesie w twoje otoczenie nutkę artystycznego nieładu i swobody!
Czytaj artykułRododendrony to wyjątkowej urody krzewy, które chętnie sadzimy w swoich przydomowych ogrodach. Gdy obficie kwitną, stają się najpiękniejszą ozdobą naszej działki. Jeśli zależy nam na tym, by rośliny obsypały się mnóstwem urokliwych kwiatów, musimy zasilić je w składniki odżywcze już na początku sezonu. W dzisiejszym artykule zdradzamy przepis na najlepszy nawóz do rododendronów na wiosnę. Sprawdź, jak go przygotować w domowym zaciszu.
Czytaj artykułKrzewuszka to niezwykle urokliwa roślina, która późną wiosną obsypuje się mnóstwem delikatnych kwiatów. Doskonale sprawdza się zarówno jako soliter, jak i posadzona w formie gęstego żywopłotu. Niezależnie jednak od zastosowania, musimy przeprowadzić wiosenne cięcie krzewuszki, jeśli chcemy, aby utrzymywała atrakcyjny pokrój oraz bujnie kwitła. Jak skracać pędy tej ozdobnej rośliny? Sprawdź, w jaki sposób przyciąć krzewuszkę na wiosnę.
Czytaj artykułUprawa ogórków gruntowych w ogrodzie przynosi mnóstwo satysfakcji, choć należy do dość wymagających. Możemy ją rozpocząć na dwa sposoby: wysiewając nasiona na rozsadę lub bezpośrednio na grządki. Otrzymywanie sadzonek na okiennym parapecie jest gwarancją wcześniejszych zbiorów, dlatego warto rozważyć tę prostą metodę. Niezależnie jednak, w jaki sposób założymy uprawę, nasiona warto wcześniej odpowiednio zabezpieczyć. Po co to robić? Jak wykorzystać mączkę bazaltową do wysiewu ogórków? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułNiektórych roślin pod żadnym pozorem nie można sadzić obok cebuli. Doświadczeni ogrodnicy dobrze wiedzą, że warzywo to wspiera rozwój wybranych gatunków, innym natomiast utrudnia zdrowy wzrost. Jeśli nie chcesz stracić tegorocznych plonów, sprawdź, czego nie sadzić obok cebuli i dowiedz się, jakie sąsiedztwo jest dla niej najlepsze.
Czytaj artykułBudząca się do życia przyroda i pierwsze promienie słońca sprawiają, że z tęsknotą wypatrujemy pojawienia się pierwszych młodych warzyw. Choć wiosną nowalijki możemy bez trudu kupić w sklepie, dużo lepszym pomysłem jest ich samodzielna uprawa. Pozbawione chemii, zebrane z własnych grządek, będą zawierały więcej cennych składników odżywczych. Sprawdź, jakie nowalijki wysiewać na wiosnę i kiedy dokładnie to zrobić, aby móc już niedługo cieszyć się ich smakiem.
Czytaj artykułRęczne ujęcia wody, czyli popularne na terenie ogródków działkowych abisynki, znalazły się na celowniku urzędników. Okazuje się, że w świetle obowiązujących przepisów korzystanie z nich bez pozwolenia jest surowo zabronione, a złamanie prawa traktowane jest jako wykroczenie. Co grozi za użytkowanie nielegalnej abisynki? Jakie kroki mogą podjąć posiadacze ręcznych ujęć wody na działce, by uniknąć kary? Sprawdź, co dokładnie sprawdzają urzędnicy podczas kontroli.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 65
- Następna