Doskonale znasz się na pielęgnacji storczyków – wiesz jakie stanowisko dla nich wybrać, kiedy podlewać i jak nawozić rośliny, a mimo to nie wyglądają one tak okazale, jak tego chcesz? Prawdopodobnie problem tkwi w doborze doniczki. Sprawdź, jaką wybrać, by storczyki pięknie rosły i obficie kwitły.
Czytaj artykułRośliny pnące i zwisające to dekoracyjne elementy ogrodu, wnętrza i balkonu. Jednocześnie to praktyczne rozwiązanie do maskowania altan, ogrodzeń czy ścian. Dzięki różnorodnym odmianom i gatunkom można je dostosować do niemal każdych warunków. Poznaj kilka oryginalnych propozycji oraz kluczowe zasady ich uprawy i pielęgnacji.
Czytaj artykułZielone liście i kolorowe kwiaty roślin doniczkowych ożywiają aranżację domu czy mieszkania, sprawiając, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Jednak nie wszystkie rośliny są przyjazne dla człowieka, spora ich część nie nadaje się ustawienia w sypialni, gdzie odpoczywamy i relaksujemy się. Jakich kwiatów nie powinniśmy tam mieć?
Czytaj artykułCyklamen perski nie kwitnie, żółkną mu liście? Sprawdź, co zrobić, żeby przetrwał i kwitł wiele razy
Cyklameny, potocznie nazywane fiołkami alpejskimi, są jednymi z najbardziej popularnych zimowych roślin, które pięknymi kwiatami zdobią wnętrza. Fiołek alpejski wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak dobrze go pielęgnować, by pięknie kwitł i nie usychał?
Czytaj artykułOlejki eteryczne są powszechnie wykorzystywane w aromaterapii, medycynie naturalnej oraz jako składniki kosmetyków. Ich zdrowotne właściwości coraz częściej doceniają również ci, którzy przykładają nieco mniejszą wagę do bycia „eko” i życia w zgodzie z naturą. Olejki nie tylko pięknie pachną, leczą wiele dolegliwości i poprawiają urodę, ale są również niezastąpione, jeśli chodzi o kompleksowe sprzątanie domu.
Czytaj artykułW Polinezji uważa się ją za roślinę magiczną i wyplata z niej rytualne spódniczki. O czym mowa? O kordylinie krzewiastej. W polskich warunkach uprawiać ją można wyłącznie w doniczce, często bywa mylona z draceną, ale jest od niej efektowniejsza. Jakie warunki lubi kordylina krzewiasta, ciekawe odmiany i pielęgnacja rośliny? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułStorczyk to wspaniała ozdoba domu. Niestety, czasem jego młode pączki usychają, przez co roślina nie może zachwycić swoimi pięknymi kwiatami. Wyjaśniamy, dlaczego pąki storczyków usychają, co na to wpływa oraz podpowiadamy, jak reagować, gdy storczyk więdnie.
Czytaj artykułAloes jest bardzo cenioną rośliną, która dzięki zawartości ważnych dla zdrowia i urody substancji odżywczych, często wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Wyjaśniamy, jak uprawiać aloes w doniczce, jakie ma właściwości zdrowotne oraz jak wykorzystywać go w domu.
Czytaj artykułStorczyki to jedne z naszych ulubionych roślin. Są delikatne, kolorowe, efektowne, ale też bardzo wybredne. Podpowiadamy, jak i kiedy nawozić storczyki z wykorzystaniem domowych sposób. A także jak dbać o te kwiaty kiedy nie kwitną i przechodzą w okres spoczynku.
Czytaj artykułLiście roślin podlewanych mlekiem mają bardziej soczystą barwę. Skórki od banana powodują, że kwiaty są większe i bardziej intensywnie pachną, a fusy od kawy przyspieszają ich wzrost. Podpowiadamy, jak stosować te oraz inne domowe triki w nawożeniu doniczkowych. Są tanie i bardzo skuteczne.
Czytaj artykułLiść laurowy to roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Powszechnie znana i wykorzystywana jest w kuchni, ale mało kto wie o jej właściwościach leczniczych. Drzewko laurowe z powodzeniem można uprawiać w polskich warunkach i wykorzystywać jego liście w domu. Poznaj dobroczynne właściwości liścia laurowego, jego nietypowe zastosowanie oraz sposób pielęgnacji.
Czytaj artykułOsad z gazu w kuchni to lepka maź, która odkłada się na płycie grzewczej wokół palników, na ruszcie, a nawet na meblach kuchennych. Trudna do usunięcia zwłaszcza wtedy, gdy nie robimy tego regularnie. Podpowiadamy, jak pozbyć się tłustego osadu z gazu domowymi sposobami.
Czytaj artykułGeranium, znane również jako anginką, należy do tej samej rodziny co popularne balkonowe pelargonie. Anginka ma sporo leczniczych właściwości. Podpowiadamy, na co może nam pomóc, jak ją pielęgnować i dbać, by nie usychała.
Czytaj artykułSrebro ma to do siebie, że ciemnieje, zwłaszcza gdy nie jest zbyt często używane. W sklepach jubilerskich można kupić specjalne płyny do jego czyszczenia, ale może pozbyć się ciemnego nalotu domowymi sposobami. Podpowiadamy, jak czyścić srebro sodą, folią aluminiową, cytryną, a nawet keczupem. Dowiedz się też, jak zapobiegać czernieniu biżuterii i srebrnych monet.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 23
- Następna