Chcesz, aby rododendrony obficie zakwitły w przyszłym roku? Musisz je odpowiednio przygotować do zimy, dzięki czemu przetrwają ten trudny okres w dobrej kondycji, a na wiosnę wypuszczą mnóstwo pięknych kwiatów. W listopadzie należy wykonać kilka czynności pielęgnacyjnych. Jak zabezpieczyć rododendrony przed mrozami? Zastosuj się do naszych rad, a staną się wyjątkową ozdobą twojego ogrodu.
Czytaj artykułFiołek afrykański, a właściwie sępolia fiołkowa, to piękna roślina doniczkowa, która czaruje urodą swoich kwiatów niemal przez cały rok. Choć uważana jest za łatwą w uprawie, potrafi być dość kapryśna. Brak odpowiednich warunków może być jednym z powodów, dla których fiołek przestaje wypuszczać kwiaty. Niewłaściwa pielęgnacja może też powodować brązowienie i usychanie liści. Co zrobić, żeby fiołek miał dużo kwiatów? Dzięki tym wskazówkom będzie kwitł na okrągło.
Czytaj artykułDynia nieodłącznie kojarzy nam się z jesienią. Znajduje szerokie zastosowanie kulinarne, a przy tym zawiera mnóstwo witamin i składników mineralnych. Jeśli jesteś miłośnikiem dyni, na pewno poradzisz sobie z naszą zagadką optyczną. Wytęż wzrok i spójrz na poniższy obrazek – tylko najbardziej spostrzegawcze osoby znajdą 3 dynie, które różnią się od pozostałych. Czy ty też możesz pochwalić się sokolim wzrokiem? Podejmij nasze wyzwanie i sprawdź.
Czytaj artykułChcesz kupić kwiaty na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych? W listopadzie, gdy warunki atmosferyczne są trudne, powinny być to gatunki odporne na zimno, wiatr i przymrozki. W tym artykule podpowiadamy, jakie kwiaty na cmentarz wybrać w listopadzie, oraz jakie rośliny na grób najlepiej sprawdzą się w chłodniejszej porze roku.
Czytaj artykułMuszla klozetowa to miejsce, w którym gromadzą się niezliczone ilości bakterii, dlatego tak ważne jest jej regularne mycie. Na rynku nie brakuje specjalnych środków czyszczących, które pomogą rozprawić się z różnego rodzaju zabrudzeniami oraz usunąć nieprzyjemny zapach. Jeśli tak jak ja jesteś zwolenniczką ekologicznych rozwiązań, zrób domowe kostki do WC. Dzięki nim toaleta będzie czysta i pachnąca świeżością.
Czytaj artykułKwiaty to nieodłączny element dekoracji grobów. Wybór jest niezwykle szeroki: od tradycyjnych chryzantem, przez astry, wrzosy i kapustę ozdobną, aż po stroiki wykonane z różnych gatunków. Doskonałą alternatywą dla żywych kwiatów są sztuczne, ponieważ są trwałe i nie wymagają regularnej pielęgnacji. Niestety wraz z upływem czasu stają się one zakurzone i matowe. Warto jednak je odświeżyć, dzięki czemu będą wyglądały jak nowe. Te domowe triki sprawią, że sztuczne kwiaty odzyskają swój kolor.
Czytaj artykułKocimiętka, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo lubiana przez koty, gdyż działa na nie zarówno pobudzająco, jak i relaksująco. Natomiast wielu ogrodników decyduje się na uprawę tej rośliny ze względu na długie i obfite kwitnienie, które z daleka przypomina lawendę. Niebiesko-fioletowe kwiaty dodadzą koloru i życia do każdego ogrodu, a ich uprawa jest dość łatwa. Jesień to doskonały czas na dzielenie kocimiętki. Pozwala to nie tylko pozyskać nowe rośliny, ale również odmłodzić stare egzemplarze. Sprawdź, jak dzielić kocimiętkę i dlaczego warto ją mieć w ogrodzie.
Czytaj artykułTwoja paprotka usycha i gubi liście? Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy, ale najczęściej jest to związane z niewłaściwą pielęgnacją. Odkąd zaczęłam podlewać swoją paprotkę tą wodą, rośnie bujnie, zdrowo i zachwyca soczyście zielonymi liśćmi. Wszyscy pytają mnie, czym dokarmiam roślinę, dlatego postanowiłam podzielić się kilkoma cennymi wskazówkami. Dzięki nim twoja paprotka będzie bujna jak nigdy dotąd.
Czytaj artykułFasola szparagowa to bardzo wartościowe warzywo, które jest cenione za swoje smaczne strąki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że można ją wykorzystać do produkcji suchego ziarna. Niestety taka uprawa jest często niedoceniana, a szkoda, ponieważ nie ustępuje klasycznym odmianom pod względem walorów smakowych i wartości odżywczych. Jakie są zalety uprawy fasoli szparagowej na suche ziarno? Jakie odmiany sprawdzą się najlepiej? Sprawdź.
Czytaj artykułZrębki to materiał powstający w wyniku obróbki i rozdrobnienia drewna, który często jest zaliczany do odpadów. Tymczasem okazuje się, że można go wykorzystać w ogrodzie, i to na kilka sposobów. Choć zrębki nie dostarczają roślinom wielu składników odżywczych, mogą pełnić różne funkcje. Doskonale sprawdzą się jako materiał do ściółkowania, ale nie można ich od razu rozłożyć na grządkach. Sprawdź, jak wykorzystać zrębki w ogrodzie i do czego je używać.
Czytaj artykułMech na korze drzew owocowych to widok, który często budzi niepokój u ogrodników. Choć nie stanowi on bezpośredniego zagrożenia dla naszych roślin, może negatywnie wpływać na ich kondycję oraz prowadzić do znacznego obniżenia plonów. Jak się pozbyć mchu z drzew owocowych? Mam na to dwa sposoby i to bez użycia żadnych środków chemicznych. Sprawdź, co zrobić, jeśli mech porasta drzewa owocowe.
Czytaj artykułBegonie można uprawiać na rabatach, ale jeszcze lepiej czują się posadzone w pojemnikach na balkonach lub tarasach. Zachwycają swoim wyglądem przez cały sezon, aż do pierwszych przymrozków. Begonie nie są roślinami mrozoodpornymi, dlatego wielu ogrodników zastanawia się, jak je przezimować, aby przetrwały zimę i pięknie zakwitły w przyszłym sezonie. Podpowiadamy, kiedy rozpocząć ten proces oraz gdzie przechowywać bulwy do wiosny.
Czytaj artykułKalaminta mniejsza jest ozdobną byliną, która kwitnie niezwykle długo, aż do późnej jesieni. Oprócz walorów dekoracyjnych znajduje zastosowanie w kuchni z powodu swojego miętowego zapachu. Dużym atutem tej rośliny jest również to, że nie jest wymagająca i poradzi sobie niemal na każdym podłożu. Jak zatem uprawiać kalamintę mniejszą, aby kwitła długo i obficie? Poznaj ciekawe odmiany tej rośliny oraz najważniejsze wskazówki dotyczące jej pielęgnacji.
Czytaj artykułSkalnica to roślina o niebywale uroczym wyglądzie, która tworzy dywany drobnych i kolorowych kwiatów. Dobrze znosi suszę i mrozy, a dzięki zimozielonym liściom doskonale wygląda także zimą. Optymalnym czasem na sadzenie skalnicy jest nie tylko wiosna, ale również jesień, gdyż jest dobrze przystosowana do niekorzystnych warunków środowiska. Ogromne znaczenie ma też wybór odpowiednich odmian. Sprawdź, które z nich uznawane są za najbardziej odporne oraz jak przebiega sadzenie skalnicy jesienią.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 94
- Następna