Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Liściaste

Kostrzewa „Miedzianobrody” (Festuca glauca Sunrise „Miedzianobrody”)

Kostrzewa „Miedzianobrody” (Festuca glauca Sunrise „Miedzianobrody”) tylko z pozoru wygląda podobnie do większości traw ozdobnych. Jej prawdziwy urok odkryjesz jesienią. To właśnie wtedy liście i źdźbła byliny zabarwiają się na oryginalny miedziany kolor.

Kostrzewa „Miedzianobrody” (Festuca glauca Sunrise „Miedzianobrody”)
Fot. 123RF/PICSEL

Właściwości gatunku i ciekawe odmiany

„Miedzianobrody” to odmiana pochodząca z Polski. Została wyselekcjonowana stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku. Jest to roślina z rodziny wiechlinowatych o zimozielonych liściach. Ogrodnicy cenią kostrzewę „Miedzianobrody” za wyjątkowy kolor pędów. Są one wspaniałą ozdobą ogrodów i skalniaków. Jesienią wierzchołki liści i kwiatostany przybierają kolor miedziany. Pięknie kontrastują z zielonymi pędami przy podstawie kępy.

Ta odmiana zdobyła wiele nagród branżowych. Zatriumfowała w konkursie „Roślinne nowości 2019”. Została także wyróżniona Złotym Medalem MTP Gardenia 2020.

Wymagania: stanowisko i ziemia dla kostrzewy „Miedzianobrody”

Festuca glauca nie jest wymagająca, jeśli chodzi o stanowisko i rodzaj gleby. Możesz posadzić ją w miejscu słonecznym lub półcienistym. Toleruje podłoże o zróżnicowanym pH. Poradzi sobie zarówno w ziemi umiarkowanie wilgotnej, jak i suchej.

Uprawa i pielęgnacja kostrzewy „Miedzianobrody”

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, by mieć w swoim ogrodzie tę bylinę. Kostrzewa bez problemu przetrwa nawet surową zimę. Jest całkowicie mrozoodporna. Radzi sobie dobrze również w czasie suszy. Podczas upałów warto ją regularnie podlewać. W pochmurne dni możesz robić to rzadziej.

Pielęgnacja kostrzewy jest wyjątkowo prosta. Nie musisz nawet przycinać starych i uschniętych liści. Wystarczy, że na wiosnę „wyczeszesz” roślinę.

Sposoby na rozmnażanie kostrzewy „Miedzianobrody”

Kostrzewę możesz sadzić pojedynczo. Dobrze prezentuje się także w większych kępach. Najprostszym sposobem rozmnażania traw jest podział kępy na mniejsze części. Roślinę można także wysiewać z nasion. Pamiętaj jednak, aby zachować odpowiednią rozstawę: około 25–40 cm.

Stanowisko: -

Wilgotność: -

Roślina ozdobna z: Liście

Podlewanie: Skąpe

Wysokość: -

Pokrój: Kępiasty, kulisty

Termin kwitnienia: Czerwiec, lipiec

Zimozielone: -

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do rośliny "Kostrzewa „Miedzianobrody” (Festuca glauca Sunrise „Miedzianobrody”)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.