Newsroom 19.05.2022

Cynie to jednoroczne rośliny ozdobne o wzniesionych pędach zakończonych różnokolorowymi i okazałymi kwiatostanami. Występują w wielu odmianach i gatunkach, spośród których najefektowniej prezentuje się cynia wytworna, posiadająca pełne i okazałe kwiaty. Wyjaśniamy, jakie wymagania mają cynie i jak uprawiać je w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Możesz wyhodować w swoim ogrodzie przepęklę – egzotyczną roślinę, która zachwyca charakterystycznymi owocami. To warzywo, które może pełnić również funkcję ozdobną. Jeśli masz kawałek wolnego ogrodzenia lub pusty obszar w ogrodzie, spróbuj czegoś nowego!

Czytaj artykuł 

Złotlin japoński stanowi ozdobę ogrodu praktycznie przez cały rok. W zależności od pory roku zachwyca atrakcyjnymi kwiatami, ząbkowanymi liśćmi, przebarwiających się jesienią na słonecznie żółty, a także zielonymi pędami, które stanowią ciekawy akcent w zimowym ogrodzie. Aby krzew dobrze się rozwijał i obficie kwitł, należy zapewnić mu odpowiednią pielęgnację. Podpowiadamy, jak uprawiać złotlin japoński w ogrodzie.  

Czytaj artykuł 

Macierzanka piaskowa rośnie niemalże na każdym skalniaku. Dzięki drobnym, ale bardzo gęsto wyrastającym kwiatom tworzy atrakcyjne poduszeczki, które lubią zarówno samotność, jak i towarzystwo wielu innych roślin o podobnych wymaganiach uprawowych. Poznaj bliżej ten gatunek i zobacz, jak uprawiać macierzankę piaskową.

Czytaj artykuł 

W ogrodnictwie jest wiele narzędzi, które pozwalają na sprawne przeprowadzenie licznych procesów związanych z uprawą roślin. Jednym z interesujących produktów jest krążek torfowy, który służy do pozyskiwania zdrowego materiału roślinnego. Aby zrozumieć fenomen krążka, musisz dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko wykonujemy cały szeregów czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, ale również relaksujemy się, przebieramy czy wykonujemy makijaż. Z tego względu jej oświetlenie musi spełniać wiele funkcji. Sprawdź, jakie oświetlenie do łazienki wybrać i poznaj modne inspiracje aranżacyjne.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Niemal każda większa inwestycja budowlana wymaga odpowiedniego przygotowania – zarówno pod kątem logistycznym, sprzętowym, jak i niwelacji (wyrównania) gruntu pod budowę. Do wyznaczania spadków terenu służą specjalne instrumenty pomiarowe – niwelatory. Klasyczne wersje optyczne przypominają nieco aparat fotograficzny umieszczony na statywie i z pewnością wielu z nas miało okazję zobaczyć taki sprzęt na placach budów. W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały jednak bardziej nowoczesne i funkcjonalne niwelatory laserowe. Które z nich okażą się lepsze na przeciętnej budowie i jakie są wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań? Właśnie to przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Czytaj artykuł 

Wielu osobom chrabąszcze majowe kojarzą się z dzieciństwem, gdy latem razem z dziadkiem łapali je do słoika, a potem wykorzystywali jako przynęty na ryby. Dziewczęta mają mniej przyjemne wspomnienia związane zwplątywaniem się tych owadów we włosy. Jednak na ich widok drżą nie tylko panie, ale także ogrodnicy. Chrabąszcze majowe to okropne szkodniki, przez które można stracić wszystkie uprawy. Dowiedz się więcej. 

Czytaj artykuł 

Niemal każdego roku ogrodnicy muszą mierzyć się wiosennymi przymrozkami, które pojawiają się zwykle w połowie maja. Jak poradzić sobie z ich skutkami i co zrobić, by uratować zmarznięte pomidory?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.