Newsroom 09.03.2023

Marzec to miesiąc, który jest uważany za właściwe rozpoczęcie sezonu ogrodniczego. Oczywiście, jeśli pozwoli na to pogoda. W ostatnich tygodniach jest zauważalne ocieplenie. Dlatego warto przygotować się już na pracę w ogrodzie. Które warzywa można siać w marcu?

Czytaj artykuł 

Zamiokulkas jest dekoracyjną rośliną, idealną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kwiatami. Jego uprawa w domu nie jest skomplikowana, jednak drobne błędy mogą doprowadzić kwiaty do ruiny. Wyjaśniamy więc, czego nie lubi zamiokulkas i podpowiadamy, czym go podlewać, żeby szybko rósł.

Czytaj artykuł 

Kompostowanie to ekologiczny sposób utylizacji odpadów, dzięki któremu powstaje bogaty w substancje odżywcze, naturalny nawóz. Kompost wykorzystywany jest powszechnie w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Jego stosowanie jest korzystne dla roślin. Jak założyć kompostownik w ogrodzie? Kiedy najlepiej to zrobić? Co można wrzucać do kompostownika, a co nie powinno się w nim znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym poradniku.

Czytaj artykuł 

Taśma malarska to podstawowe akcesorium niezbędne podczas malowania ścian i innych powierzchni. Pozwala zabezpieczyć m.in. podłogi, ramy drzwiowe czy listwy przed zabrudzeniem. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów taśm w różnych wersjach kolorystycznych. Czym one się różnią i jak je używać? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Borówka amerykańska to roślina, która dobrze czuje się w glebie o kwaśnym odczynie pH. Właśnie dlatego ziemia pod uprawę borówki potrzebuje zakwaszania. W tym artykule omawiamy proces zakwaszania krok po kroku. Podpowiadamy kiedy, jak i czym najlepiej zakwaszać ziemię pod uprawę borówki amerykańskiej w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Chcesz zasiać ogórki na działce z zamiarem zakiszenia ich po zbiorach? Poznaj odmiany ogórków, które najlepiej sprawdzą się do kiszenia, a po wyjęciu ze słoika będą chrupiące, jędrne, bez pustych dziur w środku i goryczki.

Czytaj artykuł 

Doczekaliśmy się! Ceny pelletu drzewnego wreszcie spadają. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy ogrzewają domy tym opałem. Sprawdzamy, ile kosztuje tona surowca w marcu 2023 roku i czy palenie pelletem nadal się opłaca.    

Czytaj artykuł 

Tuje rosną szybko i są niewymagające, dlatego wiele osób sadzi je, chcąc odgrodzić się od sąsiadów. Nie wszyscy są jednak zwolennikami tych krzewów. Dlatego przedstawiamy listę roślin, które będą alternatywą dla tui i świetnie nadadzą się na wysokie żywopłoty.

Czytaj artykuł 

Pani Agnieszka mieszkała w drewnianym domu wybudowanym przez jej pradziadka ponad 100 lat temu. Kobieta sama wychowuje trzynastoletnią córkę Olę. Warunki życia były dramatyczne. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.