Wojciech Modest Amaro pokazał dom. Kuchnia to poezja

Data publikacji: 2017-11-04 08:00:00

Sławy od zawsze wzbudzały swego rodzaju podziw i ciekawość. Wielu z nas chciałoby wejść w ich buty i wieść gwiazdorskie życie, bez wyrzeczeń, pełne blichtru i luksusu. Nie jest to takie nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać. Celebryci chętnie pokazują, jak wyglądają ich mieszkania, dzięki czemu możemy czerpać z ich pomysłów i urządzać swoje domy w podobny sposób. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie Wojciecha Modesta Amaro — najbardziej uznanego kucharza w Polsce.

Wojciech Modest Amaro pokazał dom. Kuchnia to poezja

Wojciech Modest Amaro to jeden z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych kucharzy w Polsce. Mimo że otrzymał wykształcenie techniczne, postanowił związać życie z branżą gastronomiczną. Gotowania uczył się u zagranicznych, renomowanych szefów kuchni. W wyniku swojej działalności kulinarnej on i jego restauracja zostały nagrodzone prestiżową gwiazdką Michelina — pierwszą w Polsce. Zobaczcie, jak wygląda jego dom!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Osobą odpowiedzialną za wygląd apartamentu rodziny Amaro jest żona kucharza, Agnieszka. Z wykształcenia jest ona architektką wnętrz, odrzuciła jednak zdobyty zawód, by wspierać i wspomagać męża w jego karierze. Mimo to powzięła ona zadanie nadzorowania budowy i urządzania ich wspólnego domu. Wykazała się przy tym zaskakującą wytrwałością.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

- Ekipy, które budowały, zakładały się, że żona nie wytrzyma, że niemożliwe jest, żeby przychodziła na budowę codziennie przez osiem miesięcy. Później stanęli ze mną na zewnątrz i powiedzieli, że chylą czoła — opowiadał z dumą znany restaurator.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Część reprezentatywna mieszkania państwa Amaro prezentuje się stylowo i okazale. Strefa dzienna jest całkiem otwarta: kuchnia dzięki zastosowaniu wyspy lekko przechodzi w jadalnię, a jadalnia w salon, służący do wypoczynku. Z nim łączy się niewielki gabinet z pięknym, zdobionym biurkiem. Mimo rozmytych granic między kolejnymi pomieszczeniami wszyscy bywalcy domu, tak mieszkańcy, jak i goście, doskonale wiedzą, gdzie znajduje się jego serce. Jest nim, a jakże, kuchnia, w której „pierwsze skrzypce” odgrywa przestronna wyspa.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

- Tutaj się spotykamy, wszyscy gotujemy w domu. Przy tym blacie na co dzień każdy ma swoje pomysły na gotowanie. Blat przeszedł testy na parapetówie. Towarzystwo siedziało tu, gotowało. Nicolas (syn małżeństwa Amaro — od red.) do tej pory tu siedzi — opowiedział kucharz.

Jak przyznała projektantka, to właśnie urządzanie kuchni było największym wyzwaniem. Zdaje się, że wywiązała się ona z niego śpiewająco. Część kuchenna wygląda lekko, świeżo, nowocześnie, ale niektóre jej elementy nawiązują do bardziej tradycyjnych wzorów — dostrzec w niej można delikatne wpływy estetyki prowansalskiej. Biały „total look” podkreślają czarne blaty robocze i niewielkie akcenty o miedzianej barwie. Ciekawym, przełamującym nieco klasycyzujący wygląd są geometryczne pasy i mozaika zastosowane jako przestrzeń między blatami a szafkami kuchennymi.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

W pobliżu jadalni, której obszar wyznacza piękny czarny, połyskujący stół, dostrzec możemy domowy „kącik duchowy”, w której rodzina zgromadziła pamiątki z podróży do miejsc kultu wyznawanej przez nią religii. Najważniejsze miejsce zajmuje wizerunek św. Charbela.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Otwarte pomieszczenie zaskakuje wszech dominacją stylu glamour. W przeciwieństwie do kuchni to wnętrze wygląda bardzo wytwornie, elegancko i gustownie. Delikatna paleta kolorów złożona z bieli, szarości i beży pięknie się uzupełnia. Zamiast bawić się kontrastowymi barwami, postanowiono na monochromatyczne połączenia i eksperymenty z liniami i fakturami. W różnych miejscach w strefie dziennej mamy więc pasy, wyraźne chevrony (zyzgazki), miękkie linie, dywany w kanciaste wzory, w których otoczeniu umieszczono bogate meble w stylu ludwikowskim. Białe ściany przyozdabiają obrazy i lustra w strojnych ramach oraz dekoracyjne oświetlenie.

Stół, stoliki i konsolki udekorowano obfitymi bukietami świeżych kwiatów, które również zdają całości szyku.

Deccoria.pl
zdjęcie główne: x-news.pl

ZOBACZ JAK MIESZKAJĄ GWIAZDY, KLIKNIJ!»

Jak mieszka Tomasz Oświeciński? »

Mieszkanie Martyny Wojciechowskiej »


Piękny dom Grzegorza Krychowiaka! »


Oryginalnie urządzone mieszkanie Michała Szpaka »


W zacisznym domu Ewy Błaszczyk »

W domu króla polskiej telewizji, Tadeusza Drozdy! »

Dotyk Midasa. Jak mieszka Donald Trump? »

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy