Osobowości: Rez

Data publikacji: 2011-01-14 06:00:00

Kocham naturę i jest ona obecna w moim życiu. Lubię czytać biografie i dzienniki, mam sporo albumów z dziełami najsłynniejszych malarzy. Dużo czasu poświęcam pracy wolontaryjnej w Stowarzyszeniu, które wspiera osoby i ich rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej.    

Osobowości: Rez

Danuta "Rez" Pacanowska jest z nami od 29 września 2007 roku. W tym czasie zamieściła 725 zdjęć i dodała ponad 10 000 komentarzy! :) Ceniona za ciepłe opinie poprawiające nastrój, wytrwałość  i niezwykłe galerie w których świat wygląda jak wyjęty z bajki.

Kwestionariusz Deccorii:

1.      Moje motto życiowe:   „Ciesz się każdą chwilą”
2.      Na czym polega doskonałe szczęście na ziemi?   Świadomość, że jest się szczęśliwym
3.      Mój obecny stan ducha:   Tęsknię za wiosną
4.      Ulubieni bohaterowie w rzeczywistości:   Dalajlama, J. Owsiak, M. Kotański
5.      Cechy, które najbardziej cenię u mężczyzn:   Intelekt, pasję, umiejętność rozwiązywania problemów, 
6.      Cechy, które najbardziej cenię u kobiet:   Niezależność, rzeczowość
7.      Ulubiony kolor:   Obecnie pomarańczowy
8.      Błędy, które najłatwiej wybaczam:   Nie myślę w kategoriach wybaczania, staram się rozumieć błędy popełniane przez innych
9.      Ulubione zajęcie:   Piesze wycieczki, pisanie listów, robótki ręczne
10.  Co najbardziej cenię u przyjaciół:   Bezinteresowność
11.  Największa wada:   Impulsywność
12.  Ulubiony kwiat:   Polne kwiaty
13.  Czego najbardziej nie cierpię:   Nietolerancji
14.  Jaki talent chciałabym mieć:   Zdolności matematyczne
15.  Za co lubię Deccorię:   Poznaję ludzi ,którzy mają podobną wrażliwość i  spojrzenie na piękno. Jest źródłem inspiracji dla mojej pasji, jaką jest upiększanie mieszkania i w ogóle tworzenie.   

A teraz Rez kilka słów o sobie:

Na Deccorię trafiłam we wrześniu 2007 roku i poczułam, że to jest to, czego szukam. Spodobała mi się formuła i oczywiście wiele życzliwych, pełnych pasji osób, które tworzą niepowtarzalny klimat Deccorii. 
Pierwsza moja galeria spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i to zachęciło mnie do zaprezentowania kolejnych galerii. Kocham naturę i jest ona obecna w moim życiu. Kilka galerii wiąże się z tą tematyką. Mamy z mężem miejsce w pobliżu Drawieńskiego Parku Narodowego, w którym przebywamy najczęściej, praktycznie w każdy weekend latem i jesienią. Nastrój tego miejsca starałam się zaprezentować w dwóch moich galeriach.W mieszkaniu, które znajduje się na jednym z osiedli Szczecina, ciągle coś z mężem zmieniamy. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy łazienkę, w tym planujemy zmienić wystrój przedpokoju.


W moim rodzinnym domu od zawsze ważną rolę odgrywały różnego rodzaju robótki ręczne, jak szycie, haftowanie, wyszywanie oraz amatorskie malarstwo, rysunek itp. Pasją upiększania własnych czterech kątów zaraziłam swojego męża. W pokoju dziennym stoją meble, które kupiliśmy w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Wcześniej był to segment, z którego mąż zrobił całkiem zgrabne, niskie szafki, a z barku mini biblioteczkę. Ściany mojego mieszkania dekorują prace wykonane przez mnie, bliskich i przyjaciół. One nadają wnętrzu indywidualny charakter i świadomość, że powstały z myślą o mojej rodzinie. Deccoria stała się źródłem inspiracji do przeprowadzania zmian w moim mieszkaniu.Teraz kilka słów o sobie: jestem szczecinianką i Szczecin to moje najważniejsze miejsce na ziemi. Interesuję się historią mojego miasta, a zwłaszcza jego architekturą i najnowszą literaturą, której tematyka jest związana z moim miastem, jego mieszkańcami i regionem. Cenię sobie szczecińską pisarkę Ingę Iwasiów. Lubię czytać biografie i dzienniki, mam sporo albumów z dziełami najsłynniejszych malarzy.   

Od niedawna jestem na emeryturze. Mam dwoje dorosłych dzieci.
Dużo czasu poświęcam pracy wolontaryjnej w Stowarzyszeniu, które wspiera osoby i ich rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej.  

Zapraszam do obejrzenia mojego mieszkania i przedmiotów przez mnie wykonanych.

Danuta "Rez" Pacanowska dla Deccoria.pl

Opracowała: Agnieszka Śliwińska

Jeśli znacie fajnych Deccorian o których chcielibyście przeczytać w "Osobowościach" to piszcie maila zawierającego nick i uzasadnienie na adres: agnieszkasliwinska@deccoria.pl

Suma punktów: 35

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (6)
Gremlinia1

Autor: Gremlinia1
Data: 2012-03-13 20:12:43
Masz piekne mieszkanko a Ty sama jestes niesamowita.Uwielbiam takie emerytki ktore sie nie poddaja .Goraco pozdrawiam.
Xtian

Autor: Xtian
Data: 2011-01-16 20:30:39
Pozdrawiam Sasiadke :-)
NoWinka

Autor: NoWinka
Data: 2011-01-16 12:21:49
witaj droga Rez:))) z ciekawością przeczytałam wywiad z Tobą, tym bardziej, ze nie miałyśmy jeszcze okazji się poznać:)) to znak że na dekorce skrywa się wiele wspaniałych osób :) chętnie obejrzę Twoje galerie bo widzę że masz talent w łapkach :) te miniaturkowe krzesełka s boskie, a ty sama jesteś mega ciepłą osóbką:)
JadwigaW

Autor: JadwigaW
Data: 2011-01-14 19:58:48
Witaj Droga Danusiu :) Jak miło , że napisalaś nam o sobie :) Z Twoich galerii i komentarzy wiedzialam juz wcześniej , że jestes osobą wrażliwą na piękno . Teraz wiem że zajmujesz sie pomocą dla ludzi potrzebujących - to bardzo wazne i kochasz przyrodę no a te polne kwiaty ...:) na zdjeciu , ktore zamieścilas fruniesz jak ptak :)))) Mam nadziję , ze kiedyś spotkamy się w realu :) Pozdrawiam :))
toja1

Autor: toja1
Data: 2011-01-14 19:36:33
Danusiu cieszę się ogromnie , że i Ty znalazłaś się wśród OSOBOWOŚCI , pozdrawiam serdecznie .