Prezenty od serca Joanny Uścińskiej

Data publikacji: 2013-04-11 09:00:00

Tworzenie to moja wielka pasja od dziecka. Od kiedy pamiętam, zawsze szyłam ubranka dla lalek, zabawki i torebki. Szycie tak mnie fascynowało, że postanowiłam doskonalić się w tym kierunku i poznać wszystkie tajniki tej sztuki, dlatego też jestem absolwentką technikum odzieżowego. Jednak nigdy nie chciałam pracować w tym zawodzie - chciałam szyć dla przyjemności.

Prezenty od serca Joanny Uścińskiej

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam Joannę Uścińską, która na co dzień szyje zabawki, fartuchy dla dzieci i dorosłych, oraz zawieszki do domu. Zgodziła się opowiedzieć nam o swojej największej pasji jaką jest własnoręczne tworzenie prezentów!

Pracowałam w  firmach, które nie miały nic wspólnego z moją pasją, ale zawsze ciągneło mnie w kierunku szycia. Praca jednak nigdy nie dawała mi tyle satysfakcji - co szycie dla najmłodszych.

Ponieważ w mojej rodzinie jest bardzo dużo małych dzieci - głównie dziewczynki - często miałam problem z zakupieniem dla nich prezentów, bo wszystko w sklepach to ,,chińszczyzna'' lub plastikowe lalki. Postanowiłam zatem sama wykonywać dla nich prezenty. Efekty były zdumiewające, a radość dzieci niewyobrażalna! To był bodziec do dalszej pracy.

Później dzieci projektowały sobie swoje zabawki, a ja realizowałam nietypowe zamówienia. Zawsze było mnóstwo radości dla nich i dla mnie. Z czasem zaczęłam tworzyć dla dzieci moich przyjaciół i znajomych, a wzory  zabawek ciągle udoskonalałam. W końcu za namową rodziny i znajomych, dojrzałam do tego aby zaprezentować moje prace szerszej publiczności. 

 

Moje pierwsze prace wystawiłam na portalu internetowym, gdzie było duże zainteresowanie, a pierwszy kiermasz z moim udziałem odbył w grudniu 2012 r. gdzie moje maskotki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Naprawdę to bezcenne widzieć jaką radość dają moje prace dzieciom i dorosłym. Zdarza się, że także osoby dorosłe kupują dla samych siebie moje maskotki.

Moją inspiracją są właśnie Dzieci i to one dają mi siłę do dalszej pracy. Wszystkie zabawki są wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, bawełny, polaru minky, a tkaniny są bardzo kolorowe, dzięki czemu moje prace są bardzo wesołe i łatwo wpadają w oko. Nie ma dziecka, które by przeszło obojętnie obok mojego stoiska, nawet jeśli nikt nie kupi maskotki to chętnie je poogląda i poprzytula. Słyszę naprawdę bardzo dużo miłych słów i  to jest naprawdę budujące.

Rada do przyszłych szyjących: to pozytywne myślenie i szycie z serca. To przepis na sukces. Oczywiście bardzo ważne są materiały (niestety większość sprowadzana z zagranicy) ale również i bardzo dokładne wykonanie. W takiej małej formie jaką jest maskotka, nic nie da się ukryć, wszystko  musi być wykonane na najwyższym poziomie, bo nawet najmniejsze dziecko jest w stanie to docenić - jego uśmiech i radość - bezcenne!

Moje produkty można już kupić nie tylko na stronie Srebrna Agrafka. Wystawiamy się też na kiermaszach; informacje o nich będą podawane na bieżąco na naszej stronie na facebooku.

Zapraszam do zapoznania się z naszymi pracami! Możecie je znaleźć w Srebrnej Agrafce

Joanna Uścińska dla Decoria.pl

Jeśli znacie ludzi z pasją, o których chcielibyście przeczytać w "Osobowościach" to piszcie maila zawierającego uzasadnienie na adres: agnieszkasliwinska@deccoria.pl

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Suma punktów: 45

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (7)
JoannaU

Autor: JoannaU
Data: 2013-04-21 21:58:23
Bardzo , bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa . To naprawdę daje mi siłę, aby tworzyć dalej. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie ;-)
Margi_75

Autor: Margi_75
Data: 2013-04-14 22:39:04
prześliczne rzeczy !!!
wendipo

Autor: wendipo
Data: 2013-04-13 11:06:51
Kochasz to co robisz więc robisz to perfekcyjnie, właśnie z pasją i wypada jedynie podziwiać. Tylko praca wykonana z miłością daje takie efekty. Gratuluję. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Reniaa

Autor: Reniaa
Data: 2013-04-13 09:13:53
Asiuuuuuuuuuu,masz racje cyt "Rada do przyszłych szyjących: to pozytywne myślenie i szycie z serca"
i widac TO w Twoich szyciach, slonie, sowki, zyrafki ech! wszystko jest naj..
i tez widac TO szycie u Gosi, Anetki,Grazynki,Ewy i innych bo fajnie sie "rozszyly" serca maja i juz!
Pozdrawiam Was serecznie.
sana12

Autor: sana12
Data: 2013-04-13 08:50:14
ludzie z pasją są bardzo kolorowi, gratuluję i życzę powodzenia