Jak zorganizować porządki przedświąteczne żeby ze wszystkim zdążyć na czas?

Data publikacji: 2014-11-28 07:45:00

Święta Bożego Narodzenia często wiążą się z dużym stresem związanym z porządkami. Często odkładamy je na ostatnią chwilę przez co jesteśmy przemęczeni i w złym nastroju. Jak efektywnie sprzątać i nie zwariować? Przedstawiamy Wam praktyczne porady, które pomogą Wam zorganizować swój harmonogram.

Jak zorganizować porządki przedświąteczne żeby ze wszystkim zdążyć na czas?

5 - 7.12 : Szafy, schowki, zakamarki

Święta to dobra okazja na przegląd zawartości wszystkich szaf i schowków. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy zyskasz dodatkowe miejsce. A może porządki zainspirują cię do małego przemeblowania i odświeżenia mieszkania? Warto także umyć pobrudzone ściany. Nie zajmie ci to dużo czasu, a efekt może być napraw

12 - 14.12: Okna

Nie warto zostawiać mycia okien na ostatnią chwilę. Rozłóż pracę na kilka dni i porpoś bliskich o pomoc. Dzięki temu nie będziesz przemęczona. Niech każde z Was umyje po dwa, trzy okna.

19-21.12 : Łazienka

Generalny porządek w łazience warto zacząć odpowiednio wcześnie. Oprócz szafek warto także porzadnie wyczyścić fugi i ceramikę. Duże, świąteczne porządki są także świetną okazją na zadbanie o sprzęty codziennego użytku. Jeżeli twoja pralka nieprzyjemnie pachnie zastosuj kilka prostych sposobów i ciesz się świeżym, czystym praniem.

22-24.12 : Kuchnia

Przeglądnij i wyczyść wszystkie szafki. Pozbądź się przeterminowanych produktów z szafek i lodówki. Na koniec nie zapomnij o tym, by wypolerować srebro i przygotować naczynia na wigilię.Odpowiedni plan i zaangażowanie wszystkich członków rodziny pomogą ci uniknąć przedświątecznego stresu i chaosu. Rób wszystko według dostosowanego do ciebie harmonogramu, ale nie zapomni, by robić sobie przerwy w sprzataniu! W przeciwnym razie niepotrzebnie się przemęczysz i sfrustrujesz.

Ewa Krzempek/ Deccoria.pl

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy