Najpiękniejsze dekoracje na Wielkanoc

Data publikacji: 2017-04-10 10:00:00

Przygotujmy się do tych niezwykłych świąt! O czym nie możemy zapomnieć? Kiedy zacząć przygotowania do Wielkanocy? Sianie rzeżuchy, malowanie jajek?W tym roku, przedświątecznej krzątaninie nie będzie towarzyszyć nerwowa atmosfera. Zadba o to Deccoria.pl. Jeśli wszystko zaplanujesz i dobrze zorganizujesz, unikniesz stresu.

Najpiękniejsze dekoracje na Wielkanoc

Wielkanocne Wianki
Wianki i stroiki wielkanocne to absolutne "MUST HAVE" w tym sezonie.

Stół pełen kwiatów
Na wielkanocnym stole nie może zabraknąc kwiatów. Doskonele sprawdza się tutaj tulipany, hiacynty i żonkile. Jedyna granica jest nasza wyobraźnia!

Najpiękniejsze dekoracje stołu
Przed świętami w domu pojawiają się żywe, wiosenne kolory. Coraz szerzej otwieramy okna, coraz częściej dekorujemy parapety świeżymi roślinami. Podczas wielkanocnego śniadania blat ugina się od pysznego jedzenia, kwiatów i cieszących oko dodatków. Co zrobić, by i w tym roku zachwycił twoich gości?

Świeżo, czystko i pięknie!

Z dodatkiem bazi
Uroku doda na pewno kilka gałązek bazi, z których upleść można podstawkę na pisanki. Ponadto w sklepach znajdziemy tradycyjne, wielkanocne figurki w nowoczesnych stylizacjach.

Ozdoby zrób samodzielnie
Zwolennicy „handmade” mogą dowoli eksperymentować z własnoręcznym tworzeniem wiosenno-świątecznych motywów, które można łatwo wykonać z różnego rodzaju materiałów, dostępnych w każdym domu. Z kawałka bibuły, filcu czy innego materiału możemy wyczarować fikuśne wzory, wstążki, z których powstaną przepiękne girlandy. Zwykłą świeczkę możemy zamienić w małe dzieło sztuki, wkładając ją do skorupki po jajku. Ważne, by wystrój okna był radosny i optymistyczny, a ozdoby nie dominowały nad samym oknem.


Połączenie złota ze srebrem
Gdybyśmy jeszcze kilka lat temu wymyślili sobie, że na stole wspólnie będzie pysznić się złoto i srebro obok siebie - zapewne usłyszelibyśmy, że to błąd w sztuce. Bo przecież albo jedno, albo drugie. Okazuje się jednak, że gdy dobrze wyważymy proporcje i dodamy odpowiednie dodatki - taki właśnie stół zachwyci wszystkich gości.

Aranżacja wielkanocnych stołów - złoto plus srebro

Pastelowa Wielkanoc wedgług Addicted to passion

Naturalnie kolorowe jajka
By zafarbować jajka na Wielkanoc, wcale nie musisz kupować gotowych barwinków. Czy wiesz, że aby otrzymać czerwony pigment, wystarczy zmieszać wywar z buraków z kroplą octu? Brązowy kolor uzyskasz z wywaru z kawy, a zielony z pokrzywy lub młodej trawy.

Dekoracje w stylu vintage
Najprostszym sposobem na zrobienie pisanek jest ugotowanie ich w wywarze z łupinek cebuli. Ale nie brak też w wielkanocnych koszykach prawdziwych dzieł sztuki. Oto kilka oryginalnych pomysłów!

Barbara Machalska - Cyran Deccoria.pl
Zdjecie główne:
Addicted to passion

Zobacz, jak na Wielkanoc Użytkownicy serwisu Deccoria.pl udekorowali swoje domy (kliknij w zdjęcie)!

    

 

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy