Artykuły
Pająki w domu bywają pożyteczne, ponieważ ich pożywieniem są owady przenoszące choroby. Dla niektórych ich widok jest jednak odstręczający, a osoby z arachnofobią może wprowadzać w przerażenie. Jeśli nie chcesz z nimi mieszkać pod jednym dachem, dowiedz się, gdzie pająki budują w domu gniazda i jak je odstraszyć domowymi sposobami.
Czytaj artykułSzafki łazienkowe to przede wszystkim miejsce przechowywania wszystkich niezbędnych kosmetyków, drobnych sprzętów i akcesoriów higienicznych. Ergonomia, funkcjonalność i wygoda są ważne, ale to nie wszystkie ich funkcje. Nowoczesne meble do łazienki to ważny element wyposażenia, wpływający na wizualny odbiór wnętrza i jego estetykę. Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli łazienkowych? Podpowiadamy!
Czytaj artykułKonieczność płacenia więcej za dogrzewanie mieszkania, gdy sąsiad notorycznie skręca grzejniki, wychładzając świadomie swoje lokum i czerpiąc korzyści zza ściany, to problem, z którym mierzy się wielu obywateli. Pasożytnictwo cieplne jest formą kradzieży, a kosztami obarczani są niczemu niewinni ludzie. Aby zapobiec zjawisku będącemu źródłem niesprawiedliwości przy rozliczaniu energii cieplnej w budynkach wielorodzinnych, spółdzielnie ruszyły z kontrolami. Możesz dostać mandat za zakręcony kaloryfer – co mówi prawo o takich "karach"? Czy grzywny za pasożytnictwo cieplne są legalne?
Czytaj artykułJajek nie powinno się trzymać w papierowych opakowaniach, w których są sprzedawane. Folia, w którą pakowane są sery i wędliny powoduje błyskawiczne ich psucie, a sałatki są największym źródłem bakterii. Zepsuta żywność wydziela nieprzyjemny zapach i może być groźna dla zdrowia. Jak prawidłowo przechowywać produkty, pozbyć się bakterii i przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze?
Czytaj artykułZamiokulkas jest jedną z najłatwiejszych w uprawie, a przy tym najpiękniejszych roślin doniczkowych. Ze względu na nieprzeciętną wytrzymałość i niewielkie wymagania przebaczy nam większość błędów pielęgnacyjnych. Warto jednak nauczyć się o niego dbać, aby często wypuszczał nowe pędy i błyszczące liście. Podpowiadamy, jaka naturalna odżywka pobudzi zamiokulkasa do zdrowego wzrostu, a może nawet do kwitnienia.
Czytaj artykułZaschnięty tłuszcz i brud na szafkach kuchennych to spory problem, który sprawia, że przygotowywanie posiłków jest mało przyjemne. Oczywiście możemy sobie tłumaczyć, że najlepiej jest usuwać wszystkie zabrudzenia powstające podczas gotowania od razu, ale w praktyce wiemy, że czasami jest to niemożliwe. Podpowiadamy, jak pozbyć się zaschniętego tłuszczu po smażeniu placków ziemniaczanych czy kotletów oraz innych zabrudzeń na kuchennych blatach i sprzętach.
Czytaj artykułPrawdziwie zimowe dni i mroźne noce zbliżają się nieubłaganie, a w ogrodzie trwa wielkie, grudniowe poruszenie. Jeszcze chwilę temu pogoda była dla roślin łagodna, otulała je ciepłem jesiennego słońca, ale ostatnie tygodnie pokazały, że czas ostatecznego przygotowania do zimy właśnie nadszedł. Nie pozwól, by przez nieuwagę lub zbyt długie czekanie z zabezpieczaniem nocne spadki temperatur zniszczyły twoje uprawy. Tłumaczymy, jak mróz uszkadza rośliny w ogrodzie i dlaczego gatunki odporne na mróz również warto chronić.
Czytaj artykułWiszące na oknach i lśniące w słońcu śnieżną bielą firanki to jedna z najprostszych, najdelikatniejszych dekoracji w twoim domu, bez której obejść się nie sposób. Zawieszone świeżo po wypraniu wprowadzają wrażenie nieskazitelnej czystości. Zastanawiasz się, czy białe firanki trzeba moczyć, a jeśli tak, jakie środki stosować, by ich przypadkiem nie uszkodzić? Oto nietypowa metoda, dzięki której po każdym praniu będą wyglądały jak nowe.
Czytaj artykułZe świętami wiąże się wiele tradycji. Jedną z nich jest dawny obrzęd ścinania gałązek drzew i krzewów 4 grudnia, czyli w dzień św. Barbary, patronki górników. Pędy przechowywane w domu przez najbliższe tygodnie, zakwitną w samo Boże Narodzenie. Skąd wziął się ten zwyczaj? Jakie rośliny możemy przeznaczyć na zimową dekorację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.
Czytaj artykułKrety, choć pod wieloma względami pożyteczne, nie są mile widzianymi gośćmi w naszych ogrodach. Dewastują starannie pielęgnowane trawniki, grządki i rabaty nawet późną jesienią. Tym, czego aktywnie szukają w ziemi, są przede wszystkim pędraki. Zastanawiasz się, jak pozbyć się z ogrodu zarówno kreta, jak i szkodliwych larw? Jest na to sposób, który możemy wykorzystać późną jesienią.
Czytaj artykułMasz tępe noże, a nie masz czym ich naostrzyć? To jeden z najczęstszych problemów na wyjazdach czy po przeprowadzce do nowego miejsca. Na szczęście są na to domowe sposoby. Jak naostrzyć noże bez ostrzałki? Wyjaśniamy, jak dbać o noże, żeby się nie tępiły.
Czytaj artykułJesienią i zimą chętnie sięgamy po skórzane elementy garderoby. Kurtki i płaszcze szyte z dodatkowym ociepleniem zapewniają wysokim komfort w chłodniejsze dni, podobnie jak rękawiczki. Moda na galanterię skórzaną oraz okrycia wierzchnie nie mija, dlatego warto mieć choć jeden taki element w swojej szafie kapsułowej. Pamiętaj, że skóra, by była piękna i trwała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak czyścić skórzane ubrania, aby prezentowały się jak nowe? Rób to regularnie, zadbany materiał potrafi przetrwać lata użytkowania bez spękań i uszkodzeń.
Czytaj artykułNajpiękniejsze w fikusie benjamina są jego błyszczące liście, które gęsto porastają przewieszające się gałązki. Często zdarza się jednak, że roślina zrzuca tę wspaniałą ozdobę – zwłaszcza jesienią i zimą. Dlaczego marnieje właśnie w tym okresie? Co zrobić, żeby fikus benjamina przestał gubić liście? Wyjaśniamy, jak go uratować.
Czytaj artykułCzy drzewa trzeba w jakiś sposób przygotować na zimę? Nie każda, ale jednak wiele odmian potrzebuje bielenia pni, które ma na celu zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem mrozów. Chodzi zwłaszcza o drzewka owocowe, szczególnie wrażliwe na zmiany temperatur. Jeśli chcesz, aby obrodziły wiosną i latem, nie pytaj, po co bielić drzewa, lecz o to – kiedy i jak zrobić to poprawnie. Odpowiedzi przygotowałam poniżej.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 758
- Następna