Artykuły
Chętnie kompostujemy resztki z domu i ogrodu, aby mieć zawsze pod dostatkiem najcenniejszego z nawozów organicznych. Wiele osób zastanawia się jednak, jak otrzymywać kompost w miesiącach zimowych. Czy rozkład zielonych odpadków się zatrzyma, gdy temperatura spadnie? Jak przygotować kompostownik do zimy i czy należy chronić go przed mrozem? Wyjaśniamy, czy późną jesienią trzeba przykryć kompost.
Czytaj artykułCzy wiedzieliście, że paprocie są jednymi z najstarszych roślin na naszej planecie? Niektóre z nich rosły jeszcze w czasie dinozaurów, a dzisiaj są doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Zachwycają swoim bujnym, zielonym ulistnieniem oraz oczyszczają powietrze z toksycznych związków. Paprotki są uważane za łatwe w uprawie, ale czasem mogą zacząć usychać (zwłaszcza w sezonie grzewczym). Aby uporać się z tym problemem, warto podlać rośliny „złotym” napojem, dzięki czemu szybko odżyją i zaczną wypuszczać nowe liście.
Czytaj artykułBrudne, klejące żelazko ze śladami osadów, którego nie czyścisz regularnie, nie będzie działać prawidłowo. Może też pozostawiać na prasowanych tkaninach nieestetyczne ślady, niszcząc je i przypalając. Dowiedz się, jak często trzeba odkamieniać żelazko i dlaczego warto czyścić urządzenie na kilka sposobów. Jeden z nich podpowiedziała mi znajoma, nie spodziewałam się, że popularny środek z apteki może przynieść tak zaskakujące efekty – wystarczyło kilka razy potrzeć i żelazko lśni jak nowe.
Czytaj artykułPrzez lata polegaliśmy na nowoczesnych urządzeniach i detergentach, wierząc, że skutecznie radzą sobie z codziennymi zabrudzeniami. Jednak wiele osób zaczyna zauważać, że standardowe pranie nie usuwa wszystkich ukrytych zanieczyszczeń z tkanin. Dlatego sięgają po starą, sprawdzoną metodę prania, która zapewnia głębokie oczyszczenie — stripowanie.
Czytaj artykułPranie ręczników wydaje się dość proste. Wystarczy wrzucić je do pralki, dodać detergenty i gotowe, prawda? Okazuje się jednak, że nie powinno się traktować ich tak samo jak większości tkanin, jeśli chcemy, by pozostały puszyste i chłonne przez wiele lat. Zastanawiasz się, jak prać ręczniki? Chcesz sprawić, by szorstkie ręczniki znów stały się miękkie? Wyjaśniamy, jak to zrobić domowym sposobem.
Czytaj artykułWarsztat domowy to niebanalna inwestycja, dzięki której można mieć wszystkie swoje narzędzia pod ręką. Jednocześnie są one właściwie zabezpieczone. W jakie narzędzia wyposażyć taki warsztat, aby mógł on służyć nam przez cały rok?
Czytaj artykułSzpinak jest warzywem o delikatnym smaku i cennych wartościach odżywczych. Jego uprawa jest bardzo prosta, dlatego wielu ogrodników podejmuje się tego zadania. Szpinak jest odporny na niskie temperatury, co sprawia, że świetnie nadaje się do siewu zimowego. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się smakiem świeżych listków już wczesną wiosną. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące siewu szpinaku na zimę oraz odmiany, które sprawdzą się najlepiej.
Czytaj artykułWycinka drzew na własnej działce budzi wiele wątpliwości. Na szczęście polskie prawo szczegółowo reguluje zasady usuwania drzew i krzewów z własnej posesji. Przepisy określają, kiedy dokładnie jest potrzebna zgoda urzędu. W artykule opisano drzewa, które można usunąć bez zezwolenia w 2024 roku, jakie dokumenty są wymagane, aby uzyskać pozwolenie oraz jakie konsekwencje grożą za nielegalną wycinkę.
Czytaj artykułDorasta do 50 cm, więc z pewnością nie jest domowym gigantem, ale to nic, ponieważ ma wiele innych zalet – gardenia tahitańska, ekskluzywny kwiat doniczkowy, zachwyca żywym wybarwieniem liści, ukrytymi wśród nich bialutkimi kwiatkami, które wyglądają jak namalowane, i porusza zapachem. Sprawdź, jak uprawiać w domowych warunkach tę szczególną roślinę, której kwiatowe aromaty nie bez przyczyny trafiają do luksusowych mydeł, perfum, olejków i oczarowują świat.
Czytaj artykułJesień to czas, gdy krzewy owocowe przygotowują się do zimowego spoczynku. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio zadbać o nie w tym okresie, dzięki czemu w doskonałej kondycji przetrwają trudne miesiące i wiosną rozpoczną zdrowy wzrost. Warto wykonać teraz kilka prostych prac, które zagwarantują lepsze plony w przyszłym roku. Sprawdź, jak pielęgnować krzewy owocowe jesienią.
Czytaj artykułW miejscowości Korytnica mieszka wyjątkowa, wielopokoleniowa rodzina: prababcia, czyli dziewięćdziesięciotrzyletnia pani Teresa, babcia Elżbieta, mama Kasia i mały Wiktor. Niestety ich dom potrzebuje natychmiastowej pomocy ze strony fachowców. Z niezawodną pomocą przychodzi ekipa „Naszego Nowego Domu” i spełnia marzenia rodziny o bezpiecznej przestrzeni mieszkalnej.
Czytaj artykułJesienne chłody sprawiają, że coraz wyraźniej odczuwamy rosnące koszty utrzymania mieszkania, ponieważ dla utrzymania komfortu cieplnego konieczne jest rozkręcenie ogrzewania. Sąsiedzi grzeją mocniej od ciebie i liczysz na to, że obniżą twoje rachunki? Nic z tego, okazuje się, że zakręcanie kaloryferów nic nie daje – i tak zapłacisz. Spółdzielnie w całym kraju podejmują walkę z pasożytnictwem cieplnym, pomagają w tym rozporządzenia i nowe regulaminy.
Czytaj artykułSeler korzeniowy można przechowywać nawet ponad pół roku, o ile uda nam się stworzyć sprzyjające temu warunki. Jeśli chcemy, aby bulwy długo się nie psuły, były twarde i zachowały smak, zwróćmy uwagę także na moment ich zbioru. Co jeszcze decyduje o trwałości selera korzeniowego? Jak najlepiej go przechowywać? Zachęcamy do lektury.
Czytaj artykułKoszty ogrzewania stanowią największy wydatek w naszym domowym budżecie. Dlatego wiele osób zastanawia się, czym najlepiej ogrzewać dom nie wydając przy tym fortuny? Które ogrzewanie jest tańsze, a które najdroższe? Polski Alarm Smogowy (PAS) opublikował raport, w którym zebrał aktualne ceny paliw używanych do ogrzewania domów. Węgiel, pellet, a może gaz ziemny? Sprawdź, który rodzaj ogrzewania jest najbardziej opłacalny.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 758
- Następna