Artykuły

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 mkw. Gdzie i od kiedy można je pobrać?

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Rozwoju i Technologii już niedługo zostaną opublikowane bezpłatne projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw. Wkrótce dostępne do darmowego pobrania projekty zostały wyłonione w drodze konkursu, do którego zgłosiło się 32 uczestników z 83 pracami. Spośród projektów wybrano 11 najciekawszych propozycji. Gdzie i od kiedy będzie można je pobrać? Odpowiadamy.

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 mkw. Gdzie i od kiedy można je pobrać?
Darmowe projekty domów powyżej 70 mkw. będą dostępne do pobrania na stronie GUNB już w październiku. Fot. CanvaPro
REKLAMA

Spis treści:

Bezpłatne projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw.

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda na konferencji prasowej poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na bezpłatne projekty dla domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw. Mogli wziąć w nim udział zarówno projektanci, jak i całe zespoły projektowe, przesyłając swoje prace do 31.07.2023 r. Resort otrzymał 83 projekty od 32 uczestników.

Podczas wyłaniania laureatów wzięto pod uwagę kilka czynników, m.in. atrakcyjność architektoniczną projektu, sposób wykorzystania powierzchni użytkowej czy proekologiczne i ekonomiczne podejście do rozwiązań materiałowych oraz technologicznych. Wybrano 11 zwycięskich projektów, które będą gotowe do bezpłatnego pobrania już od października br. Prezentacja najlepszych prac konkursowych jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

dom mieszkalny jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany w technologii tradycyjnej, niskoenergetyczny, o powierzchni użytkowej 120 m2: Piotr Michalski Niskoenergetyczny dom mieszkalny jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany w technologii tradycyjnej o powierzchni użytkowej 120 mkw. Fot. Piotr Michalski, gov.pl/web/rozwoj-technologia

Przeczytaj również: Budowa domu w lesie. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz inwestycję

Gdzie można pobrać bezpłatne projekty domów powyżej 70 mkw.?

dom mieszkalny jednorodzinny na wąską działkę o powierzchni użytkowej 120 m2: ARCHI PL Pracownia Architektury i Wnętrz – Szymon Pleszczakl; Dom mieszkalny jednorodzinny na wąską działkę o powierzchni użytkowej 120 mkw. Fot. ARCHI PL Pracownia Architektury i Wnętrz – Szymon Pleszczakl, gov.pl/web/rozwoj-technologia

Dokumentacja projektowa będzie wkrótce dostępna na stronie internetowej GUNB, czyli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, w zakładce projekty architektoniczno-budowlane. Jak do tej pory wszyscy chętni mogli korzystać z 72 darmowych projektów domów całorocznych o metrażu nieprzekraczającym 70 mkw. oraz 11 koncepcji domów rekreacyjnych, które można znaleźć na portalu GUNB.

Do bezpłatnego pobrania projektów domów 120, 140 i 180 mkw. nie będziemy potrzebowali żadnej aplikacji ani innego dodatkowego oprogramowania. W celu ściągnięcia projektu będziemy zobowiązani do wypełnienia formularza kontaktowego oraz potwierdzenia, że zapoznaliśmy się z treścią wytycznych dla inwestora. Po wykonaniu tych kroków darmowy projekt domu trafi na naszą skrzynkę mailową.

Źródło: deccoria.pl, gov.pl/web/rozwoj-technologia

Autor: Ewa Leśniewska

Przeczytaj również:

Kłopoty ze świadectwem energetycznym. Jeden błąd i będą problemy z domem

Ile kosztuje budowa dachu w 2023? Robocizna za mkw. i materiały

"Ekologicznie": Absurdy pod szyldem "eko" na INTERIA.TV.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 mkw. Gdzie i od kiedy można je pobrać?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.