Domy gwiazd

Wojciech Modest Amaro pokazał dom. Kuchnia to poezja

Sławy od zawsze wzbudzały swego rodzaju podziw i ciekawość. Wielu z nas chciałoby wejść w ich buty i wieść gwiazdorskie życie, bez wyrzeczeń, pełne blichtru i luksusu. Nie jest to takie nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać. Celebryci chętnie pokazują, jak wyglądają ich mieszkania, dzięki czemu możemy czerpać z ich pomysłów i urządzać swoje domy w podobny sposób. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie Wojciecha Modesta Amaro — najbardziej uznanego kucharza w Polsce.

REKLAMA

Wojciech Modest Amaro to jeden z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych kucharzy w Polsce. Mimo że otrzymał wykształcenie techniczne, postanowił związać życie z branżą gastronomiczną. Gotowania uczył się u zagranicznych, renomowanych szefów kuchni. W wyniku swojej działalności kulinarnej on i jego restauracja zostały nagrodzone prestiżową gwiazdką Michelina — pierwszą w Polsce. Zobaczcie, jak wygląda jego dom!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Osobą odpowiedzialną za wygląd apartamentu rodziny Amaro jest żona kucharza, Agnieszka. Z wykształcenia jest ona architektką wnętrz, odrzuciła jednak zdobyty zawód, by wspierać i wspomagać męża w jego karierze. Mimo to powzięła ona zadanie nadzorowania budowy i urządzania ich wspólnego domu. Wykazała się przy tym zaskakującą wytrwałością.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

- Ekipy, które budowały, zakładały się, że żona nie wytrzyma, że niemożliwe jest, żeby przychodziła na budowę codziennie przez osiem miesięcy. Później stanęli ze mną na zewnątrz i powiedzieli, że chylą czoła — opowiadał z dumą znany restaurator.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Część reprezentatywna mieszkania państwa Amaro prezentuje się stylowo i okazale. Strefa dzienna jest całkiem otwarta: kuchnia dzięki zastosowaniu wyspy lekko przechodzi w jadalnię, a jadalnia w salon, służący do wypoczynku. Z nim łączy się niewielki gabinet z pięknym, zdobionym biurkiem. Mimo rozmytych granic między kolejnymi pomieszczeniami wszyscy bywalcy domu, tak mieszkańcy, jak i goście, doskonale wiedzą, gdzie znajduje się jego serce. Jest nim, a jakże, kuchnia, w której „pierwsze skrzypce” odgrywa przestronna wyspa.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

- Tutaj się spotykamy, wszyscy gotujemy w domu. Przy tym blacie na co dzień każdy ma swoje pomysły na gotowanie. Blat przeszedł testy na parapetówie. Towarzystwo siedziało tu, gotowało. Nicolas (syn małżeństwa Amaro — od red.) do tej pory tu siedzi — opowiedział kucharz.

Jak przyznała projektantka, to właśnie urządzanie kuchni było największym wyzwaniem. Zdaje się, że wywiązała się ona z niego śpiewająco. Część kuchenna wygląda lekko, świeżo, nowocześnie, ale niektóre jej elementy nawiązują do bardziej tradycyjnych wzorów — dostrzec w niej można delikatne wpływy estetyki prowansalskiej. Biały „total look” podkreślają czarne blaty robocze i niewielkie akcenty o miedzianej barwie. Ciekawym, przełamującym nieco klasycyzujący wygląd są geometryczne pasy i mozaika zastosowane jako przestrzeń między blatami a szafkami kuchennymi.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

W pobliżu jadalni, której obszar wyznacza piękny czarny, połyskujący stół, dostrzec możemy domowy „kącik duchowy”, w której rodzina zgromadziła pamiątki z podróży do miejsc kultu wyznawanej przez nią religii. Najważniejsze miejsce zajmuje wizerunek św. Charbela.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Otwarte pomieszczenie zaskakuje wszech dominacją stylu glamour. W przeciwieństwie do kuchni to wnętrze wygląda bardzo wytwornie, elegancko i gustownie. Delikatna paleta kolorów złożona z bieli, szarości i beży pięknie się uzupełnia. Zamiast bawić się kontrastowymi barwami, postanowiono na monochromatyczne połączenia i eksperymenty z liniami i fakturami. W różnych miejscach w strefie dziennej mamy więc pasy, wyraźne chevrony (zyzgazki), miękkie linie, dywany w kanciaste wzory, w których otoczeniu umieszczono bogate meble w stylu ludwikowskim. Białe ściany przyozdabiają obrazy i lustra w strojnych ramach oraz dekoracyjne oświetlenie.

Stół, stoliki i konsolki udekorowano obfitymi bukietami świeżych kwiatów, które również zdają całości szyku.

Deccoria.pl
zdjęcie główne: x-news.pl

ZOBACZ JAK MIESZKAJĄ GWIAZDY, KLIKNIJ!»

 

Jak mieszka Tomasz Oświeciński? »

 

Mieszkanie Martyny Wojciechowskiej »


Piękny dom Grzegorza Krychowiaka! »


Oryginalnie urządzone mieszkanie Michała Szpaka »


 

W zacisznym domu Ewy Błaszczyk »

W domu króla polskiej telewizji, Tadeusza Drozdy! »

Dotyk Midasa. Jak mieszka Donald Trump? »

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wojciech Modest Amaro pokazał dom. Kuchnia to poezja"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.