Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Domy gwiazd

Zamieszkaj jak bohaterowie ulubionych filmów

Kino od zawsze stanowiło dla społeczeństwa skarbnicę inspiracji. Oglądając filmy mogliśmy nie tylko śledzić perypetie głównych bohaterów, ale mieliśmy również okazję dostrzec wszelkie drobne szczegóły związane z ich życiem, jak jedzenie pojawiające się na ekranie, ubrania, które nosili bohaterowie, a także miejsca, w których mieszkali. W tym artykule przedstawimy aranżacje wnętrz, które pozwolą zamieszkać wam jak bohaterowie znanych filmów.

Zamieszkaj jak bohaterowie ulubionych filmów

Kto z nas nie marzył, by choć na jeden dzień przenieść się do świata znanego nam z dużego ekranu? Okazuje się, że nasze pragnienia wcale nie są niemożliwe do spełnienia. Dzięki poniższym pomysłom fantazja o garderobie ulubionej bohaterki, czy aranżacja mieszkania wprost z ulubionego serialu stanie się rzeczywistością.

Śniadanie u Tiffany’ego
Scenografowie Śniadania u Tiffany’ego projektując wnętrza do filmu, w którym mieszkała główna bohaterka (Holly Golightly) inspirowali się miejscem, w jakim działa się akcja filmu, czyli Nowym Jorkiem, a dokładnie jego najsławniejszą dzielnicą - Manhattanem. Stąd mieszkanie Holly to typowy nowojorski apartament, urządzony w surowym pofabrycznym budynku z eklektycznymi dodatkami, dopasowanymi do charakteru głównej bohaterki.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Aby uzyskać takie wnętrze powinniśmy uwydatnić jego prostotę za pomocą stonowanej kolorystyki ścian. Biel i pastele będą tu najlepszym rozwiązaniem. Aby poczuć ducha lat 60. postawmy na gustowne i wytworne dodatki. Przydadzą się eleganckie meble, które będą sprawiały wrażenie jakby pochodziły z innej epoki. Krzesła z rzeźbionymi nóżkami, sofa o dziwnym kształcie, łóżko w zdobionej złotej ramie najlepiej oddadzą styl Holly. Efektu dopełnią elementy w postaci gustownej lampy, dużej liczby poduszek i ciekawe rekwizyty, jak na przykład walizki. To powinno wystarczyć do uzyskania twórczego bałaganu, przełamanego nutą elegancji i luksusu, tak charakterystycznego dla mieszkania Holly.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!


Seks w wielkim mieście
Carrie Bradshaw, główna bohaterka serialu „Seksu w wielkim mieście”, mogłaby z pewnością zaprzyjaźnić się z Holly znanej ze Śniadania u Tiffany’ego. Te dwie kobiety, chociaż żyły w różnych czasach, łączy wiele wspólnego. Przede wszystkim obie były mieszkankami najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku, czyli Manhattanu. To miejsce zainspirowało je do urządzenia pięknych i eleganckich wnętrz swoich domów. Styl Carrie w porównaniu do Holly jest jednak nieco odważniejszy.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Więcej jest tutaj zdobień i dodatków, widoczny jest także przepych charakterystyczny dla stylu glamour. Aby stworzyć podobne wnętrze postawmy na geometryczne meble, ciężkie i bogato zdobione zasłony oraz wzorzyste tapety na ścianach. Elegancji mieszkaniu nada również szkło w formie wazonów, luster oraz szkatułek na biżuterię. Ważnym elementem w mieszkaniu Carrie jest również stonowana kolorystyka ścian, w postaci beży, brązów, pudrowych róży i delikatnych szarości. Dużą uwagę zwraca także piękna, lakierowana podłoga w kolorze ciemnego dębu. Jest to bardzo ważny element mieszkania, ponieważ dodaje mu elegancji. W pomieszczeniach Carrie ważną funkcję spełniały także tekstylia, duża liczba poduszek oraz dywany, które nadawały wnętrzu wrażenia przytulności, ocieplając jego klimat.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!


Wielki Gatsby
W adaptacji powieści Francisa Scotta Fitzgeralda powracamy do wyjątkowych pod względem wzornictwa i designu lat 20. XX wieku. W ekranizacji mamy możliwość podziwiania wnętrz z okresu wielkiej dekadencji. Podobnie jak przy dwóch poprzednich filmach, również wnętrza z Wielkiego Gatsby’ego to pokaz bogactwa, przepychu charakterystycznego stylu art deco. Widzimy więc kryształowe żyrandole, poskręcane w kształty winorośli poręcze schodów oraz liczne rokokowe płótna. Meble znajdujące się w scenografii wykonane były z polerowanego drewna i posiadały typowe artdecowskie detale w postaci geometrycznych wzorów.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Aby upodobnić nasz dom do posiadłości Gatsby’ego postawmy na złote dodatki, w postaci świeczników, lamp oraz luster. Dodajmy to tego dywan w harmonijny wzór oraz wypoczynek w neoklasycznym stylu. Kolorystyka typowa dla dwudziestolecia międzywojennego to róże, bordo, beże oraz zgniła zieleń, postarajmy się przy urządzaniu naszych wnętrz ją utrzymać. Aby wzmocnić efekt, na ściany możemy nałożyć tapety we wzory typowe dla tej epoki, czyli różne formy figur geometrycznych. Ostatnim elementem nadającym naszemu mieszkaniu elegancji lat 20. będzie duża ilość kwiatów, najlepiej w szklanych wazonach. Najbardziej charakterystycznymi dla tego okresu będą bukiety z kwiatów orchidei lub hortensji.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

 Praktykant
W filmie „Praktykant” wracamy do współczesności zarówno pod względem czasu, w jakim rozgrywa się akcja obrazu, jak i przestrzeni. Wnętrza pokazywane w produkcji to reklama, modnych obecnie pomieszczeń loftowych. Industrialne biura, w jakich rozgrywa się akcja filmu to inspiracja, aby korzystać z wolnej przestrzeni w naszym domu. W scenografii dominują przeważnie jasne kolory, podkreślana jest surowość wnętrza oraz podział na strefy. Typowe dodatki w tego rodzaju pomieszczeniach to lampy wyglądem nawiązujące do tych, które były używane w dawnych fabrykach.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Ważnym elementem są także drewniane stoły i krzesła, które służą wydzielaniu stref w pomieszczeniu. Jeśli zatem chcemy stworzyć w swoim domu standardowy industrialny loft powinniśmy postawić na skromne dodatki oraz stonowaną kolorystykę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie maksymalnie trzech kolorów: bieli, czerni i szarości i przełamanie ich elementami drewna. Aby jednak dodać wnętrzu elegancji możemy postawić także na efektowne materiały. Tutaj najlepiej sprawdzi się metal i szkło, które unowocześnią przestrzeń. Z kolei skórzany wypoczynek nieco ociepli pomieszczenie. Taka przestrzeń z pewnością będzie wyglądać stylowo i modnie,  a przy okazji ze względu na małą liczbę mebli i dodatków, będzie praktyczna.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Inspiracja wnętrzami z filmów i seriali to doskonały sposób na urządzanie własnego mieszkania. Scenografia prezentowana na dużym ekranie jest projektowana zazwyczaj przez wybitnych artystów, którzy potrafią wyeksponować piękno każdego pomieszczenia. Poza tym, przeniesienie części osobowości ulubionego bohatera do naszego domu może być niezwykłą przyjemnością. Korzystajmy więc z możliwości, jakie daje nam architektura i cieszmy się pięknymi wnętrzami.

Justyna Osika, Deccoria.pl
Zdjęcie główne: ©123RF/PICSEL

ZOBACZ JAK MIESZKAJĄ GWIAZDY, KLIKNIJ!»

 

Mieszkanie Martyna Wojciechowska »


Przeczytaj również:

Moda na lofty, czyli o przestrzeni słów kilka

Mieszkanie w stylu skandynawskim-jak je urządzić?

Domy prezydentów USA. Jak mieszkał Donald Trump i gdzie wprowadzi się Barack Obama?

Przeczytaj również

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.