Poradniki

Jak myć toaletę i usuwać z niej kamień?

Czyszczenie toalety to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Niby trzeba to robić regularnie i pamiętać o różnych higienicznych wskazaniach, jednak wciąż zdarzają się nam błędy. Jak czyścić toaletę i usunąć kamień z muszli klozetowej?

REKLAMA

Mycie toalety to temat niezbyt ciekawy, dla niektórych może i nawet niemiły, jednak niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Na deskach klozetowych i dookoła nich namnażają się groźne bakterie i pasożyty, mogące powodować poważne choroby. Poza tym nieutrzymana w czystości łazienka to przecież niezbyt przyjemny widok, nie wspominając już o komforcie użytkowania… Nie ma więc wątpliwości, że o ubikację wypada dbać, nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych i zdrowotnych.

Jak zatem czyścić toaletę? Jest na to kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów.

Do umycia toalety potrzebne będą: gumowe rękawice, ścierki i preparaty czyszczące. W przypadku środków czystości mamy dowolność – możemy postawić na konwencjonalne preparaty, które dostaniemy w każdym sklepie lub te „domowe”, które przygotujemy samodzielnie. Jeśli chodzi o dobór narzędzi – pamiętajmy, by były one przeznaczone jedynie do czyszczenia toalety. Nie używajmy ich do mycia innych elementów wyposażenia łazienki – grozi to roznoszeniem bakterii i brudu, a tego chcemy raczej uniknąć. W trakcie sprzątania toalety warto pootwierać okna i wietrzyć pomieszczenie – opary niektórych chemikaliów nierzadko mają drażniące działanie. Toaletę czyścimy przynajmniej raz w tygodniu, raz na miesiąc natomiast myjemy ją dokładniej.

Zobacz więcej zdjęć

Jak zabrać się do umycia toalety? Jeśli coś na niej trzymamy – podajnik papieru, chusteczki etc. – wszystko to zdejmujemy. Bezpośrednio do miski można wsypać szklankę sody oczyszczonej lub wlać szklankę octu spirytusowego. Oba preparaty wstępnie oczyszczą wnętrze ubikacji z mikroorganizmów, rozpuszczą kamień oraz zniwelują nieprzyjemny zapach. Muszą one „popracować” minimum pół godziny, ale im dłużej tam będą, tym lepiej. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak myć toaletę i usuwać z niej kamień?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.