Poradniki

Sprzątanie po remoncie. Jak usunąć resztki farby, fugi i cementu?

Koniec remontu oznacza jedno: zanim w pełni będziemy mogli cieszyć się jego efektami, musimy jeszcze posprzątać. Jak się za to zabrać?

REKLAMA

fot. 123RF/PICSELL

Remont, remont i po remoncie. Zanim jednak będziemy mogli delektować się odmienionymi wnętrzami, wcześniej trzeba posprzątać. Nawet jeśli trafiliśmy na porządną ekipę remontową, która pozostawiła po sobie porządek i zadbała o to, by stałe elementy wyposażenia przykryć folią ochronną, zawsze trafi się jakieś przeoczenie: płytki zabrudzone fugą, zaplamiona farbą podłoga czy resztki silikonu… W jaki sposób sprzątać i pozbyć się zabrudzeń po remoncie?

Odkurzanie i sprzątanie po remoncie

W pierwszej kolejności trzeba pozbierać i wyrzucić ewentualne pozostałości po remoncie – resztki gruzu, większe śmieci itp. - budowlane odpadki, które utrudniają poruszanie się po pomieszczeniu. Dopiero potem można przejść do dokładniejszego sprzątania. Porządkując mieszkanie po remoncie, warto kierować się regułą „od góry do dołu” – zaczynamy od elementów położonych najwyżej, sufitów, ścian, szczytów mebli, i stopniowo schodzimy do dołu. Dzięki temu nie będziemy dodawać sobie więcej pracy. Jeśli warunki pogodowe to umożliwiają, często wietrzymy wyremontowane pomieszczenie. Unoszący się w powietrzu pył i kurz, zamiast osiadać na meblach, zostanie wywiane na zewnątrz.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

marcinkawski90

Najlepiej to zapobiegać takim zabrudzeniom :P

REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Sprzątanie po remoncie. Jak usunąć resztki farby, fugi i cementu?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.