Porady domowe
Część uszkodzeń ścian — rys i drobnych pęknięć — jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. To prosta czynność, z którą poradzą sobie nawet niezaawansowani majsterkowicze. Czym wypełnić ścianę i jak zrobić to poprawnie, aby jej powierzchnia znów była gładka?
Czytaj artykułSprzątanie bywa często bagatelizowane, a przecież wymaga tyle umiejętności i doświadczenia, ile pozostałe domowe czynności i majsterkowanie. Aby wykonać je szybko, sprawnie i przede wszystkim skutecznie należy pamiętać o unikaniu kilku poważnych błędów, które niemal całkowicie niweczą rezultaty naszej wytężonej pracy.
Czytaj artykułJednym z najchętniej wybieranych narzędzi do malowania jest wałek. Uważa się, że nie sprawia on większych trudności w obsłudze – poradzi sobie z nim niemal każdy, nawet nie mając żadnego doświadczenia. Czasami jednak rezultaty pracy z jego użyciem są niezadowalające. Czego się wystrzegać, malując nim ściany?
Czytaj artykułJuż tak jest, że nie lubimy stałości w naszym otoczeniu i raz na jakiś czas dajemy się powieść wodzy kreacji. Ogarnia nas chęć zmienienia najbliższego otoczenia – w tym wypadku aranżacji mieszkania. Oto kilka pomysłów na metamorfozę za przysłowiowy grosz, no — może kilka groszy. Nie musimy jednak wzywać ekipy remontowej, by wprowadzić do domu „powiewu świeżości”.
Czytaj artykułCyklinowanie drewnianej podłogi, czyli szlifowanie parkietu maszyną szlifującą w celu zdarcia uszkodzonej warstwy drewna i przywrócenia jej dawnego wyglądu, to skuteczny, ale bardzo kosztowny i czasochłonny zabieg. Jakie są alternatywne sposoby renowacji drewnianej podłogi?
Czytaj artykułCoraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że folia aluminiowa jest szkodliwa dla naszego zdrowia – wiele osób twierdzi nawet, że jej stosowanie ma wpływ na tak poważne schorzenia, jak nowotwory, choroba Alzheimera i coraz powszechniej występujące alergie. O czym należy pamiętać, używając jej w domu? Czy rzeczywiście jest tak groźna? Odpowiedź jak zwykle jest niejednoznaczna.
Czytaj artykułZmywarki na stale zadomowiły się w naszych kuchniach. Wiele osób, które miały okazję skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez te urządzenie, nie wyobrażają sobie już powrotu do „tradycyjnego”, ręcznego mycia naczyń przy zlewie. Czasem jednak ceniony sprzęt zawodzi i psuje się. Jak temu zaradzić? Co zrobić, kiedy ze zmywarki cieknie woda?
Czytaj artykułDrewniane akcesoria kuchenne to nie tylko przydatne narzędzia ułatwiające codzienne sporządzanie posiłków. W wielu kuchniach traktowane są również jako dekoracyjne elementy wystroju. Dumnie zdobią półki kredensów i wieszaków w pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne, angielskie i prowansalskie. Mają jednak jedną zasadniczą wadę – niewłaściwie czyszczone szybko ciemnieją, tracąc swój naturalny urok i użyteczność.
Czytaj artykułObrazy to jedna z tych niewielu dekoracji, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Niezależnie od aranżacji, stylowe akcesoria dodadzą pustym ścianom klasy i charakteru. Jak wieszać dzieła sztuki, bez konieczności wwiercania się w ściany lub wbijania w nie gwoździ? Jak tworzyć domowe galerie sztuki? Praktyczne porady.
Czytaj artykułMeble wypoczynkowe często pokrywają się trudnymi w usunięciu zabrudzeniami. Niestety z powodu gabarytów i nieporęczności, trudno je doczyścić. Dziś podpowiadamy, jak robić to skutecznie i szybko.
Czytaj artykułParownice zyskują coraz większą popularność. Czyszczenie za ich pomocą jest proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jakie są zalety i wady tych urządzeń? Czy warto mieć je w domu?
Czytaj artykułPopularne żarówki energooszczędne, czyli świetlówki kompaktowe (a dokładniej: kompaktowe lampy fluorescencyjne) weszły do powszechnego użycia, gdy obowiązywać zaczęły regulacje Unii Europejskiej, wycofujące z rynku żarówki tradycyjne. Chociaż promowane są one jako produkty eko, bezpieczne i o dobrych parametrach świetlnych, wiele można im zarzucić. Ich wadą między innymi jest zawartość toksycznej rtęci – składnika niezbędnego do ich prawidłowego działania. Co robić, kiedy rozbijemy żarówkę energooszczędną?
Czytaj artykułMało co potrafi przysporzyć takiego bólu głowy, jak utrzymanie w czystości prysznica. Armatura, kabina i sam brodzik zaskakująco szybko pokrywają się osadem z kamienia, grzybem oraz rdzą. Jak szybko je wyczyścić i sprawić, by łazienka zawsze prezentowała się estetycznie?
Czytaj artykułZasypka dla dzieci ma za zadanie osuszać skórę, a przez to chronić ją przed podrażnieniami. W jej skład najczęściej wchodzi talk lub skrobia kukurydziana czasem również biała glinka. Produkt ten charakteryzuje się wysokim stopniem absorpcji wody i właśnie temu zawdzięcza tyle zastosowań – przyda się bowiem wszędzie tam, gdzie problemem jest nadmiar wilgoci.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 131
- Następna