Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Porady domowe

Białe szafki w kuchni są już passe. Zobacz, jakie fronty będą modne w 2024 roku

Jasne, utrzymane w wysokim połysku meble kuchenne królowały przez kilka lat. Teraz oddają podium zupełnie innym aranżacjom. Zmieniają się kolory, układ, organizacja wnętrza, a wszystko dopełnia prawdziwa wisienka na torcie. Już wiemy, jakie fronty szafek w kuchni będą modne w 2024  sprawdź, co pokochali designerzy.

Białe szafki w kuchni są już passe. Zobacz, jakie fronty będą modne w 2024 roku
Nie znajdziesz już bieli na frontach, jej miejsce zajęły zupełnie inne kolory. Efekt? Powaga, przytulność, luksus. Fot. CanvaPro

Spis treści:

Białe meble w kuchni – trend odchodzi w zapomnienie

To, co zawładnęło projektami mebli kuchennych na 2024 rok, świadczy wyłącznie o doskonałym guście zarówno ich twórców, jak i użytkowników, dla których wprowadzane są wyraziste trendy. Przez kilka lat na szczycie listy kuchennego top design plasowały się meble na wysokim połysk z gładkimi frontami, których celem było maksymalne rozjaśnienie i oczyszczenie przestrzeni oraz wprowadzenie do niej cech nowoczesnego glamour.

Teraz biel na meblach odchodzi w zapomnienie, a jej miejsce zajmują... antracyt, butelkowa zieleń i teatralny granat. Jednak nie w ponurych aranżacjach, tylko dopełnione światłem, matowym szlifem i szczyptą natury, co w połączeniu daje wyważony efekt luksusu, ale takiego w sam raz do życia.

Zielona kuchnia Nieoczywiste kolory frontów i ich spójne zestawienie ze ścianami potrafi całkowicie odmienić wnętrze. Fot. 123rf.com/CanvaPro

Jak się okazuje, da się połączyć przytulność, nieodłącznie kojarzoną z domową kuchnią, z otwartą przestrzenią, ciemnymi kolorami i dodatkami w stylu biophilic. Co ciekawe, fronty w kuchniach wyznaczających trendy na 2024 wcale nie będą gładkie, nie muszą też być swoim lustrzanym odbiciem. Niektóre rozwiązania cię zaskoczą.

Przeczytaj również: Kuchnia w stylu loftowym. O czym należy pamiętać przy jej urządzaniu?

Jakie fronty szafek w kuchni będą modne w 2024?

Ciemna zabudowa kuchenna jednych zachwyci, inni z kolei będą zastanawiać się, czy nie jest to zbyt odważne i ryzykowne rozwiązanie dla tego wnętrza. Jednak proponowane aranżacje zakładają wykorzystanie wielu sposobów na dodanie mu ciepła, idealne rozproszenie światła i podkreślenie, że to stąd właśnie bierze się energia dla całego domu.

W 2024 w kuchniach zarówno dużych domów, jak i małych mieszkań możemy dowolnie kształtować układ wnętrza poprzez otwarcie przestrzeni, ułożenie i organizację szafek oraz wybór kolorów frontów. Ciemne szafki wędrują tym razem na górę, ale, co ciekawe nie w jednym równym rzędzie, lecz nawet w dwóch. Górny pas jest mniejszy i dość głęboki (daje sporą powierzchnię przechowywania), z kolei ten zawieszony bezpośrednio nad blatem został wsunięty nieco dalej. Stworzone w ten sposób odwrócone schodki powiększają przestrzeń, dzięki wrażeniu głębi.

szafki Ciemna kolorystyka to kwintesencja nowoczesności i aranżacyjnej odwagi. Czy sprawdzi się u ciebie w kuchni? Fot. 123rf.com/CanvaPro

W takim układzie projektanci proponują na górę jednolite fronty, np.:

  • granatowe,
  • czarne,
  • antracytowe,
  • ciemnozielone,
  • ciemnofioletowe z metalicznym efektem.

Poniżej doskonały kontrast zbuduje np. nierównomiernie wybarwione drewno egzotyczne, ale może to być równie dobrze wysokiej jakości okleina. Dół z kolei można dobierać dowolnie, to kwestia gustu. Ważne, aby meble zwieńczył cienki, wizualnie lekki blat.

Szafki kuchenne – trendy 2024 pełne kontrastów

Gdzie w nowych meblach kuchennych miejsce na kontrast? Oczywiście na wyspie kuchennej lub w obrębie wykończenia całej zabudowy. Wąskie lub szerokie żebrowania tj. pionowe pasy na frontach przełamią ich wizualną równowagę i z pewnością nie wieją nudą. Ciemna, głęboka kolorystyka dopełniona gustownie złoconymi uchwytami nawiąże do wykończenia domów gwiazd.

Kontrastem będzie też wyspa, której fronty warto wybrać w kolorze naturalnego drewna. Akcent dekoracyjny zapewnią jej lamele. Z kolei całą linię szafek kuchennych można zakończyć... witryną. Ale nie taką z lat 80., niezmiennie budzącą nostalgię u naszych dziadków, tylko nowoczesną z cienkiego szkła, stali i z drewnianymi wstawkami, podświetloną od podłogi po sam sufit. Tam mogą trafić matowione kieliszki, czarna, kamienna zastawa lub miedziane garnki, rondle i kubki z zewnętrzną perforacją. Taka ekspozycja doda klasy, rozświetli ciemne fronty mebli kuchennych i zbuduje równowagę pomiędzy funkcjonalnością a designem.

Źródło: deccoria.pl

Przeczytaj również:

Kolory w mieszkaniu. Jak dobrać barwy ścian, by czuć się dobrze?

Czyściutka i pachnąca podłoga w kuchni. Cztery patenty na mycie płytek

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.