Porady ogrodnicze
Przed Wielkanocą warto zadbać o to, aby wokół nas było radośnie, wiosennie i kolorowo. Taką atmosferę możemy stworzyć za pomocą świątecznych dekoracji i kwitnących o tej porze roślin.
Czytaj artykułGroch i groszek cukrowy, to warzywo strączkowe, które możemy uprawiać w ogrodzie na wczesny zbiór. Jego uprawa nie jest trudna. W warzywnikach możemy wysiewać groch łuskowy lub cukrowy.
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule z cyklu „Ogród Ozdobny” będzie mowa o pikowaniu kwiatów i przesadzaniu takich gatunków, jak pelargonia, petunia, bratki, szałwia błyszcząca i palma królewska.
Czytaj artykułW dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Warzywny” będzie mowa o pikowaniu selera, papryki i kapusty oraz o wysiewie pomidorów i okry. Zapraszamy!
Czytaj artykułOleandry są coraz chętniej kupowane i uprawiane w naszej strefie klimatycznej, mimo że w naturze rosną w cieplejszych warunkach, m.in. w rejonie Morza Śródziemnego. Dlatego zimowanie tych roślin przysparza nam najwięcej problemów.
Czytaj artykułOgród, który będzie się wyróżniał na tle innych, to marzenie wielu ogrodników. Poznajcie najciekawsze style, którymi warto inspirować się, zakładając i aranżując swój zielony zakątek.
Czytaj artykułMimo że bób pochodzi prawdopodobnie z rejonu śródziemnomorskiego, jest odporny na chłód. Dlatego po nasiona tej rośliny można sięgnąć wczesną wiosną, jak tylko ziemia rozmarznie, lekko się ogrzeje i obeschnie. Tak jak inne bobowate wykorzystuje azot atmosferyczny. Mimo wszystko lubi glebę żyzną, może być uprawiany zarówno w pierwszym jak i w trzecim roku po oborniku, w zależności od gleby, jaką mamy w ogrodzie.
Czytaj artykułZapowiada się cieplejsza aura, śnieg w wielu miejscach topnieje lub już stopniał. Zwróćmy w tym czasie uwagę na trawnik. Jeżeli to konieczne odprowadzamy zalegającą na darni wodę z roztopów, żeby źdźbła nie zagniwały. Możemy np. nakłuć ją w tych miejscach widłami, żeby ułatwić wsiąkanie.
Czytaj artykułZakup i pielęgnacja roślin doniczkowych zimą, gdy za oknem panują minusowe temperatury, to wyzwanie. Brak odpowiedniego zabezpieczenia i szybkiej reakcji może doprowadzić do całkowitego obumarcia rośliny.
Czytaj artykułLuty to najwyższy czas, żeby obudzić się z zimowego letargu i przygotować do wiosennych nasadzeń. Kiedy wysiewać rośliny ozdobne? Jak sadzić warzywa? Jak o nie dbać i cieszyć się obfitymi planami cały rok? Sprawdź nasz poradnik.
Czytaj artykułKalarepa zaliczana jest do warzyw kapustnych. Jej częścią, którą spożywamy najczęściej jest zgrubienie łodygi, ale możemy jeść także liście kalarepy, o czym często zapominamy. Jest ona stosunkowo łatwa w uprawie, warto ją zatem zaprosić do naszego ogrodowego warzywnika. Tym bardziej że okres od jej wysiewu do zbioru jest stosunkowo krótki i w zależności od odmiany trwa 40-80 dni.
Czytaj artykułTydzień raczej nadal mroźny i jednocześnie w wielu rejonach naszego kraju słoneczny. Właśnie z myślą o takiej pogodzie bielimy drzewa owocowe, żeby uchronić je w lutym przed nadmiernym nagrzewaniem się kory w dzień i silnym spadkiem temperatury w nocy, bo to doprowadza często do powstawania ran zgorzelinowch.
Czytaj artykułAraukaria wyniosła, inaczej nazywana igławą wyniosłą lub jodełką pokojową, często pojawia się w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach przed Bożym Narodzeniem, to małe iglaste drzewko, które stawiamy w domu, jako świąteczną dekorację. Roslina ta może z nami zostać na lata. Trzeba jednak poznać warunki uprawy, jakie należy jej zapewnić.
Czytaj artykułZapowiada się kolejny mroźny i śnieżny tydzień. Zatem w ogrodzie, w dalszym ciągu dbamy o szczelność osłon na wrażliwych roślinach, usuwamy zbyt ciężką pokrywę śnieżną z gałęzi, które mogłyby ulec uszkodzeniu i staramy się nie chodzić po trawniku, żeby nie łamać zmrożonych źdźbeł i nie udeptywać śniegu, pod którym mogłoby dojść do powstania pleśni pośniegowej.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 431
- Następna