Porady ogrodnicze

Horoskop kwiatowy. Te rośliny powinny się znaleźć w twoim domu w 2023 roku

Wierzysz w horoskopy? A może ufasz im po części, ale lubisz mieć świadomość, co mówią o tobie gwiazdy? Nie tylko gwiazdy mają znaczenie, bo magiczną moc przypisuje się również na przykład… kwiatowym. Odkryj horoskop kwiatowy 2023 i dowiedz się, jakimi kwiatami warto się otaczać i które sprzyjają osobom urodzonym w danym czasie.

Horoskop kwiatowy. Te rośliny powinny się znaleźć w twoim domu w 2023 roku
W horoskopie kwiatowym 2023 rok podzielono na kwartały. Fot.123RF.com

Spis treści:

W horoskopie kwiatowym 2023 rok podzielono na kwartały. W ich ramach wyodrębniono około tygodniowe przedziały, którym przypisano kilkadziesiąt kwiatów. Każdy z kwiatów to talizman sprzyjający osobom urodzonym w danym przedziale czasowym lub opisujący daną osobę.

Horoskop kwiatowy 2023 – I kwartał

Pierwszym znakiem jest Goryczka, czyli kwiat przypisany osobom urodzonym między 1 a 10 stycznia. Goryczka symbolizuje osobę delikatną i wrażliwą, którą łatwo urazić. Źle znosi sprzeczki, marzy o idealnym gniazdku miłosnym. Ma jednak szczęśliwą rękę do finansów, jest oszczędna oraz praktyczna.

Kolejny jest Oset przynależny osobom urodzonym między 11 a 20 stycznia. Oset marzy o idealnym partnerze, boi się jednak pójść na żywioł. Potrzebuje wrażeń, więc często poświęca się pracy.

Między 21 a 31 stycznia króluje Nieśmiertelnik. Ci, którzy urodzili się właśnie w tych dniach, są duszami towarzystwa, potrafią rozbawić każdego. Mimo rozmowności nie dopuszczają do siebie ludzi w 100%. Często popadają w kłopoty finansowe.

Od 1 do 10 lutego to czas Jemioły. Osoby wówczas urodzone są ciekawskie, szukają przygód i kochają eksperymenty.

Od 11 do 19 lutego przychodzi czas na Kosmos, czyli osobę przyciągającą ludzi jak magnes – zawsze otoczoną tłumem adoratorów i wielbicielek. Kosmos lubi też uciekać w świat fantazji.

Od 20 do 29 lutego to moment na Mimozę. Mimoza to osoba zmienna, która się nie spieszy, a najważniejsza dla niej jest miłość.

mimoza i kosmos Mimoza (po lewej) i kosmos (po prawej). Fot.123RF.com

Rozpoczyna się marzec, a w dniach od 1 do 10 marca w horoskopie kwiatowym króluje Mak. To amulet osób o duszach artystycznych, lekko flegmatycznych. Mak lubi pomagać ludziom, ale niekoniecznie się przemęczać.

Od 11 do 20 marca przychodzi czas na Lilię. To osoba nieodporna na krytykę, nie lubi rad i często się obraża.

Od 21 do 31 marca swój moment ma Tojad. To roślina charakteryzująca osoby egocentryczne, ale i serdeczne. Są bystre, inteligentne i mają ciekawe poczucie humoru.

Horoskop kwiatowy 2023 – II kwartał

Drugi kwartał otwiera Geranium. To kwiat przypisany osobom urodzonym od 1 do 10 kwietnia. Ci, których symbolem jest Geranium, nie interesują się plotkami, są optymistami i starają się realizować nawet najbardziej szalone projekty.

Od 11 do 20 kwietnia to czas Hortensji. Hortensje to osoby dobroduszne, które chętnie pomagają innym ludziom. Nie potrafią jednak oszczędzać i rozsądnie lokować pieniędzy.

Ostatnie dni kwietnia, czyli czas od 21 do 30, to okres przypisany Dalii. Dalia to trzeźwa realistka, która mocno stąpa po ziemi. Można jej zazdrościć siły oraz wytrwałości. Ma jednak lekką rękę do wydawania pieniędzy, więc często towarzyszą jej problemy finansowe.

Od 1 do 10 maja przychodzi czas na Konwalię. Konwalie czują związek z naturą i lubią uciekać na łono przyrody. To tutaj najlepiej odpoczywają i ładują baterie.

hortensja i konwalia Hortensja (po lewej) i konwalie (po prawej). Fot.123RF.com

Od 11 do 21 maja w horoskopie kwiatowym króluje Kaczeniec. Osoby spod znaku Kaczeńca są przyjaźnie nastawione do ludzi, ale mocno przywiązane do swoich poglądów. Gdy za bardzo nadepnie się im na odcisk, mogą wybuchnąć z siłą wulkanu.

Następna w kolejce jest Margerytka przypisana osobom urodzonym od 22 do 31 maja. Margerytki chętnie flirtują i niespecjalnie odznaczają się wiernością. Mimo niestabilności związkowych mają szczęście do niespodziewanych zastrzyków finansowych.

Czerwiec otwiera Dzwonek. Przypisuje się go osobom, które przyszły na świat między 1 a 11 dniem miesiąca. Dzwonek ma wiele szczęścia w życiu i często doświadcza sukcesów finansowych. Lubi dyskutować i wymieniać poglądy oraz doświadczenia.

Urodzeni od 12 od 21 czerwca to Stokrotki. To osoby, które sprawdzają się w roli negocjatorów. Potrzebują ciągłych zmian, przytłacza je codzienność. Przez to oczekują ciągłych niespodzianek od partnera, bo rutyna je odstrasza.

Od 22 czerwca do 1 lipca przychodzi czas na Tulipana. To tajemnicza postać, którą trudno zrozumieć. Osoby, którym sprzyja ten kwiat, cierpią na huśtawki nastrojów i marzą o księciu na białym koniu. Wobec swoich partnerów są jednak krytyczne i surowe.

Horoskop kwiatowy 2023 – III kwartał

Trzeci kwartał otwiera Lilia wodna. To kwiat sprzyjający osobom urodzonym od 2 do 12 lipca. Lilie wodne są niezdecydowane i wypatrują przyczyn porażek w świecie zewnętrznym. Większość ich kłopotów jest jednak wyimaginowana.

Od 13 do 23 lipca przychodzi moment na Fiołka. Fiołek to dobry partner i rodzic, odpowiedzialny oraz oddany. Stabilizacja i ciepło domowego ogniska to dla Fiołka poczucie bezpieczeństwa.

Od 24 lipca do 2 sierpnia przychodzi czas na Dziką Różę. Jest istnym przeciwieństwem Fiołka, czyli ryzykantem i namiętnym graczem. Chętnie żyje ponad stan i urządza szalone przyjęcia. Jest uwielbiany w towarzystwie, nie myśli o przyszłości, ale ma zawsze sposób na zarobienie pieniędzy.

Okres sierpniowy rozpoczyna Słonecznik sprzyjający tym, którzy urodzili się od 3 do 12 dnia miesiąca. Słoneczniki to energiczne osoby, które często odnoszą sukcesy w polityce. Nie mają jednak szczęścia w miłości przez swoją wyniosłą postawę.

Od 13 do 23 sierpnia przychodzi czas na Różę. Róże to osoby próżne, które uwielbiają komplementy. Pod wpływem pochlebstw rozpływają się, to też główna droga do ich serc.

Sierpień kończy się wraz z Hibiskusem, który sprzyja urodzonym od 24 sierpnia do 2 września. Hibiskusy są doskonałe w mediacji, umieją rozładować sytuację. Są życzliwe, ale i bezradne wobec kłopotów finansowych.

astry i hibiskus Astry (po lewej) i hibiskus (po prawej). Fot.123RF.com

Od 3 do 12 września przychodzi czas na Goździki. To osoby szczere, które nie umieją owijać w bawełnę. Nie potrafią przyjmować krytyki.

Aster sprzyja osobom urodzonym od 13 do 22 września. Astry chętnie pomagają wszystkim potrzebującym, co jest ochoczo wykorzystywane przez innych. Często cierpią przez to ich partnerzy.

Od 23 września do 3 października w horoskopie kwiatowym króluje Wrzos. To osoba egoistyczna, ale i dyskretna. Nie potrafi mówić otwarcie o kwestiach spornych.

Horoskop kwiatowy 2023 – IV kwartał

Ostatni kwartał otwiera Kamelia, czyli symbol osób urodzonych od 4 do 13 października. Kamelia rozsiewa pogodny nastrój, ceni sobie harmonię oraz spokój. Kamelia cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej.

Bez lilak to kwiat tych, którzy przyszli na świat od 14 do 23 października. Te osoby najlepiej czują się w domowym zaciszu, nie przepadają za wielkimi przyjęciami. To też urodzeni dyplomaci.

piwonia i lilak Piwonia (po lewej) i lilak (po prawej). Fot.123RF.com

Frezja jest kwiatem osób urodzonych od 24 października do 2 listopada. Zachowuje zimną krew, ale w głębi chowa kipiący wulkan.

Orchidea to symbol osób urodzonych od 3 do 12 listopada. Mają rozwiniętą intuicję, są ambitne i mają szczęście w miłości.

Od 13 do 22 listopada przychodzi czas na Piwonię, czyli symbol wierności. Nikogo nie zawiedzie i jest zawsze tam, gdzie wydaje się potrzebna.

Z kolei Mieczyk sprzyja osobom urodzonym między 23 listopada a 2 grudnia. Mieczyki to paple i plotkary, ale i osoby aktywne oraz przedsiębiorcze.

Od 3 do 12 grudnia przychodzi czas na Mniszka lekarskiego. Zamiast prowadzić zwykłe życie, interesuje się polityką czy gospodarką. Nie umie kłamać.

Od 13 do 22 grudnia w horoskopie kwiatowym króluje Lotos. To osoba, która ciągle musi być w ruchu, często łamie konwenanse, ale też ma w sobie sporo uroku.

Ostatnim kwiatem jest Szarotka, czyli talizman osób urodzonych od 23 do 31 grudnia. Szarotka jest odpowiedzialna i zrównoważona i zawsze można na nią liczyć.

Pechowe rośliny. Skąd taka zła opinia? na INTERIA.TV.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.