Rośliny domowe

Kwiaty, które przetrwają w trudnych warunkach

Marzysz o pięknych kwiatach doniczkowych, ale nie masz czasu na ich pielęgnację i podlewanie? Poznaj mało wymagające gatunki roślin, które przetrwają w trudnych warunkach. Bez częstego podlewania, przesadzania i światła.
Kwiaty, które przetrwają w trudnych warunkach

Dracena obrzeżona

To niezwykle efektowna roślina, która ozdobi każde pomieszczenie w domu. Może osiągać do 80 cm wysokości. Nie wymaga zbyt częstego podlewania (wystarczy zrobić to raz w tygodniu lub rzadziej). Dobrze trzymać ją w umiarkowanej temperaturze, najlepiej w wilgotnych pomieszczeniach (doskonale sprawdzi się więc w łazience). Należy postawić ją w dość nasłonecznionym miejscu, np. na parapecie. Draceny lubią światło słoneczne, ale bez problemu przetrwają także w zacienionych mieszkaniach.

Kaktus

W sklepach ogrodniczych i budowlanych można dostać wiele odmian kaktusów, nadających się do uprawy w warunkach domowych. Te oryginalne rośliny przetrwają w naprawdę trudnych warunkach. Podlewa się je rzadko, ale trzeba uważać, by ich nie "przelać". Kaktusy gniją bowiem od nadmiaru wody.

Aspidistra wyniosła

Nie bez przyczyny nazywana jest żelaznym liściem. Jest nie tylko niewymagająca, jeśli chodzi o podlewanie, ale może także stać w zacienionym pomieszczeniu. Osiąga nawet do 60 cm wysokości.

Eszeweria

Całą wodę magazynuje w swoich grubych liściach, tak więc nie potrzebuje częstego podlewania ani zraszania (dopiero, kiedy zauważymy, że zaczyna się przesuszać). Dobrze natomiast trzymać ją w mocno nasłonecznionym i ciepłym miejscu. Nie wolno zostawiać jej na zewnątrz na mrozach -  roślina umrze w temperaturze poniżej 5 stopni.

Juka gwatemalska

To piękny kwiat doniczkowy, który niezwykle ożywi wnętrze. Może uzyskiwać nawet do 1,2 m wysokości. Wystarczy podlewać go co 7 - 10 dni. Dobrze, aby juka miała dostęp do światła, w przeciwnym razie roślina może uschnąć.

Zamiokulkas zamiolistny

To doskonały pomysł dla tych, którzy potrzebują kwiatów, które przeżyją w naprawdę ekstremalnych warunkach. Osiąga do 1m wysokości, nie rośnie jednak zbyt szybko. Można trzymać je w zacienionych miejscach. Rośliny tej nie należy przelewać - optymalny okres pomiędzy nawadnianiem to około miesiąca.

Od teraz ty też możesz stworzyć wyjątkowy domowy ogród, nawet jeśli nie masz czasu należycie dbać o rośliny. Są gatunki kwiatów, które bez problemu przetrwają nawet najcięższe warunki!

Dorota Śmietana/ Deccoria.pl

Zobacz najpiękniejsze ogrody Polaków!


Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.