Ściółkowanie truskawek to istotny zabieg, który przyczynia się do lepszej ochrony roślin przed chorobami. Dzięki niemu owoce są czystsze i lepiej wybarwione. Z czego można wykonać ściółkę do truskawek, a czego lepiej nie używać? Doradzamy, kiedy ściółkować truskawki i jak to właściwie robić.
Czytaj artykułMorwa biała wyróżnia się interesującym wyglądem, a przy tym licznymi właściwościami zdrowotnymi. Z liści tej rośliny możemy wykonywać lecznicze napary, a jej owoce zjadać na surowo lub robić z nich przetwory. Czy uprawa morwy białej jest trudna? Jakie wymagania ma ta roślina i jak ją właściwie pielęgnować?
Czytaj artykułJuka ogrodowa to roślina o charakterystycznych, przypominających miecze liściach. Dodaje przestrzeni uroku nawet jesienią i zimą – jest to bowiem roślina zimozielona. W okresie kwitnienia pokrywa się jasnymi kwiatami w kształcie dzwoneczków. Coraz częściej trafia do naszych ogrodów, a przy tym nie jest szczególnie wymagająca. Jak dbać o jukę ogrodową, by szybko i zdrowo rosła?
Czytaj artykułPrusaki to szkodniki, które często mylimy z karaluchami. Są od nich mniejsze i szybsze, ale tak samo groźne i uciążliwe. Szybko się rozmnażają i przenoszą niebezpieczne choroby. Jak sprawdzić, czy nie osiedliły się w naszym domu i jak się ich pozbyć? Warto wypróbować najskuteczniejsze metody walki z nimi i ustrzec się plagi prusaków.
Czytaj artykułPiwonia koperkowa, znana również jako piwonia delikatna, prezentuje się nietuzinkowo z uwagi na przypominające koper włoski liście. W Polsce jest mniej popularna od piwonii lekarskiej, choć uprawiamy ją w ogrodach od wieków. Jakie jej odmiany najlepiej wybrać i jak o nią zadbać? Oto najważniejsze informacje o uprawie i pielęgnacji piwonii koperkowej.
Czytaj artykułGnojówka z pokrzyw to naturalny nawóz przygotowywany z pokrzywy zwyczajnej, który ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Warto ściąć młode liście pokrzywy i zrobić z nich wzmacniający i pobudzający do wzrostu nawóz. Co podlewać gnojówką z pokrzyw? Do jakich roślin jej nie stosować? Podpowiadamy, jak przygotować gnojówkę z pokrzyw i jak ją wykorzystać w ogrodzie.
Czytaj artykułMycie paneli fotowoltaicznych krok po kroku. Dlaczego mycie, konserwacja i przegląd paneli są ważne?
Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Na ich efektywność wpływa wiele czynników, a wśród nich również odpowiednie czyszczenie i konserwacja. Instalacje fotowoltaiczne pojawiają się coraz częściej na dachach wielkich firm czy domów jednorodzinnych. Jak o nie dbać i czym je myć, aby ich nie uszkodzić? Dlaczego trzeba myć panele fotowoltaiczne?
Czytaj artykułBugenwilla to roślina tropikalna o imponującym wyglądzie, uznawana za jedną z najpiękniej i najdłużej kwitnących roślin na świecie. Nadaje się idealnie na słoneczne tarasy czy balkony. W naszych warunkach klimatycznych może być bowiem uprawiana jedynie w donicy. Jak uprawiać bugenwillę i jak pobudzić ją do kwitnienia?
Czytaj artykułSzerszenie to groźne owady, których użądlenie nie tylko jest bolesne, ale może też stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. W dodatku owady te mają niewielu naturalnych wrogów – to między innymi ptaki, takie jak trzmielojad czy sikora. W walce z nimi mogą pomóc również zapachy, roztaczane przez niektóre rośliny i odstraszające te groźne owady. Gdzie szerszenie zakładają gniazda i jak się ich pozbyć?
Czytaj artykułCzego nie wrzucać do kompostownika? Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, by zapobiec ewentualnym problemom. Warto je poznać, bo kompost – doskonały i darmowy nawóz, który można zastosować na swojej działce czy w ogrodzie – jesteśmy w stanie przygotować sami. Co nie powinno trafić do kompostownika i co zrobić, jeśli przez przypadek się w nim znajdzie?
Czytaj artykułPomidory są niezwykle popularne z uwagi na liczne wartości odżywcze, ale też wyjątkowy smak. Znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. Uprawa pomidorów wymaga wiedzy, cierpliwości i odpowiedniej dbałości o rośliny. Czego potrzebują sadzonki pomidorów, by zdrowo się rozwijać? Przedstawiamy przepis na domową miksturę, która je odżywi i wzmocni.
Czytaj artykułTruskawki to owoce kojarzone z latem, które zachwycają wyglądem, smakiem i aromatem. Można je sadzić bezpośrednio w gruncie, ale też w donicach. Jak i kiedy najlepiej to robić? Jakiej ziemi potrzebują truskawki i co warto sadzić obok nich? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.
Czytaj artykułBataty to oryginalne warzywa o interesującym, słodkim smaku. Wyróżniają się licznymi właściwościami zdrowotnymi. Coraz częściej trafiają do polskiej kuchni, a ich uprawa w ogrodzie czy na tarasie staje się coraz popularniejsza. Jakie warunki trzeba im zapewnić, by zdrowo się rozwijały? W naszym poradniku zainteresowani znajdą najważniejsze informacje o uprawie batatów.
Czytaj artykułĆma bukszpanowa to żarłoczny szkodnik, który w polskich ogrodach pojawił się stosunkowo niedawno, ale wyrządził już mnóstwo szkód. Warto dowiedzieć się, jakie rośliny atakuje i jak wygląda oraz poznać naturalne sposoby na pozbycie się ćmy bukszpanowej. W naszym poradniku przedstawiamy przepisy na domowe opryski, które pomogą uporać się z problemem.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 18
- Następna